Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Létezik, hogy tudatosan...

Létezik, hogy tudatosan rosszat akar nekem az anyám?

Figyelt kérdés

Visszítérő toposz nála, hogy ha valami sérelem ért vagy ér, akkor csak maradjak csendben, tűrjek. Most pl. a régi munkahelyemen nem utalták még át a béremet, és csak tényként mondtam anyámnak, hogy akkor megyek a bíróságra. Mire ő, hogy "jaj, dehogy mész!".

Baromi frusztráló!


2018. okt. 18. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Igen,anyám örült h bántalmaztak,megerőszakoltak,örült h sirtam,vannak érzelmi analfabétanők.. Nekik kéne sterilizálás..
2018. okt. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sajnálom. :S

Ennyire nem boszorkány, de tény, hogy belőlem a lehető legrosszabbat hozza ki, és pasiként nem tudom nála eldönteni, hogy ez most tudatos nála avagy tudattalan? Nem vagyok neki szimpatikus vagy mi? :D

2018. okt. 18. 21:25
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Màrtìr típus. A vilàgnèzete, hogy minden fost tűrni kell, ìgy van rendjèn, a sors ìgy akarja (felelőssègvàllalàs nulla) stb. Tudat alatt szemet szúr neki, hogy te ki mersz àllni magadèrt. Nem direkt csinàlja, sima önigazolàs, ami nem működik, ha te màshogy intèzed.
2018. okt. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. okt. 18. 21:49
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Vannak, akik betegesen félnek a világtól.

Anyukád attól fél, hogy ha konfrontálódsz azzal a céggel, akkor valamilyen módon később betartanak neked.

Ez a hajlam az én szüleimben is megvan.

Példa: egyszer (vagy 20 éve) egy jogszabály alapján járó kedvezményt nem akartak tudomásul venni a vasúti jegypénztárnál. Győrben nem adtak kedvezményes jegyet, pl. Bp. Keletiben adtak gond nélkül, Sopronban szintén adtak. Egyszer még meg is kerestem a főpénztárost, hogy megbeszéljem ezt vele. Akkor úgy tűnt, elfogadták, amit mutattam (jogszabállyal a kezemben érveltem). Legközelebb, amikor ismét jegyet akartam venni, megint nem adtak kedvezményeset arra az igazolványra, majd a másik pénztáros, aki ott volt ezen a megbeszélésen, a szemembe hazudott: azt állította, hogy abban egyeztünk meg, hogy ez nekem nem jár. Na, ekkor kiakadtam és írtam az állomásfőnöknek ajánlott levelet. Anyám meg azon pampogott, hogy akkor majd ezután nem adnak nekem vonatjegyet (teljes árut sem). Enyhén szólva irreális félelem, nem? :DDDDD

(Egyébként pont ezután a levelem után, noha válasz nem érkezett, azért megmozdult a gépezet, és többé nem vitatták a kedvezmény jogosságát Győrben sem. Tehát a panaszlevéllel elértem, amit akartam.)

2018. okt. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Menjél a bíróságra! A Munkaügyi bíróság gyors. De ha lehet, ügyvéded legyen!

A legjobb, ha határozott idejű szerződésed van, mert akkor élhetsz azonnali felmondással, tehát ezt beadod nekik írásban és holnaptól nem mész be, és ki kell fizessék a munkabéredet a szerződési időd végéig.

Az ügyvéd szintén megéri ekkor is, mert segít, hogy a legjobban gyere ki anyagilag a helyzetből.

Egy komolyabb tőkét is szerezhetsz ebből a helyzetből.

2018. okt. 19. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5-ös: köszönöm, így már mindjárt másképpen látom.

6-os: már nem vagyok ott, a hétn kéne utalnkiuk, úgyhogy a legutolsó határidő a ma reggel. :D

2018. okt. 19. 06:23
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nem kell követnünk az előző generációk megalkuvását. Állj ki az igazadért és keress fel egy ügyvédet. A munkaügyi bíróságok sokkal gyorsabban hoznak ítéletet.
2018. okt. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!