Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, elkoltozzek...

Mit tegyek, elkoltozzek otthonrol?

Figyelt kérdés
19 eves vagyok, anyuval elek es noveremmel. Amiota kapcsolatom van (3eve) folyton azt hallgatom, hogy koltozzek hozza es vissza se jojjek. Emellett szornyu a kapcsolatunk, itthon allando kiabalas van, ok isznak egyutt tehat nekik ez a kozos csaladi ido, de en nem szeretnem ezt csinalni. Tanulni nem hagynak, itthon en vagyok a hamupipoke aki allandoan napi szinten rendet csinal es este allok neki tanulni ezek utan. Napi 4 orakat alszom, teljesen ra ment az egeszsegem erre a stresszes eletmodra. Szivem szerint elmennek, de felek, hogyha elkoltozok es egy rossz idoszak jon az eletembe esetleg elvesztem a parom akkor hova mennek?!

2018. okt. 23. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
A párodnál lakhatnál? Ha igen, csomagolj és menj. Van saját kereseted?
2018. okt. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Koltozz a párodhoz,keress munkát. Te tudod milyen erős a kapcsolatotok a pároddal, de csak akkor menj ha amúgy is szeretnél nem csak menekülni. Úgyis előbb utóbb a talpadra kell állj, otthonról elmenni , ha van ehhez stabil párkapcsolatod akkor inkább előbb.

Én ilyen családba éltem,depressziós lettem tényleg elment az élettől a kedvem, rendesen megkeseredtem a sok banattol . Én leptem pedig biztos helyen se volt, és így utólag örülök hogy nem vártam meg még teljesen megbondoluk. Most hogy nem élek velük kb 6 éve, meg mindig néha iszom a levét annak amit akkor elszenvedtem.

2018. okt. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy most erettsegizek. A parom nagyon messze lakik, eselytelen lenne hetkoznap elmennem dolgozni. A sulimtol oda vissza 6 orat utaznek minden nap.
2018. okt. 23. 20:45
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Érettségiig bird ki. Vagy keress ott gimit, menj át és keress munkát.

Arra legyen B terved, hogy ha összevesztek, pl. legyen annyi pénzed, hogy albérletbe tudj menni. Akkor is, ha emiatt csak később tudsz költözni.

2018. okt. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Érettségizz le és a lehető legminimálisabb időt töltsd otthon. Nem muszáj otthon tanulni és nem muszáj mások után rendet csinálni. Aztán majd júliusban meglátod, hogyan tovább.
2018. okt. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
hát az érettségi meg a munka alap. 19 évesen még nincs meg az érettségi? ha nem meghúztak (ami rohadt gáz), az a nyelvi előkészítő borzasztó időpocséklás volt remélem tudod. 🤦🏻‍♀️ most ki kell bírnod amíg az megvan. aztán ha még együtt lesztek akkor költözz. amúgy meg mi az hogy "nagyon messze lakik" és azért nem tudnál dolgozni? messze lakik minden egyes munkahelytől vagy mi? egy tanácsom van, ne legyél egy az olyan lepukkant eltartott házik u r v á k közül. azokat megunják és dobják kb miután leellenek (mert az is ugye muszáj).
2018. okt. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

6-os: nem felesleges a nyelvi előkészítő. 2 nyelvvizsgát tettem elég jól fog mutatni azért gondolom neked is elég sok van ezért beszélsz

Szövegértés az 0,mert gondolom távkapcsolatban élnek,de mem baj.

Kérdező: tavaly ugyanezen estem át. Most leszek 19,most érettségizek a párom kaposvári én pedig budapesti több mint 2 éve vagyunk együtt. Ő nyáron felköltözött,bentlakásos munkát kapott és ott bármikor békességben el tudunk lenni hétvégén szünetben hétköznap bármikor. A te párod mit csinál?😊 ne add fel!!❤

2018. okt. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Eddig kibírtad, most már várd meg az érettségit szerintem, utána pedig csomagolj és soha többet nem kell látnod ezeket az embereket. Én is így tettem a saját, bántalmazó és alkesz családommal, azóta is az életem egyik legjobb döntésének tartom. Napi 6 óra ingázás nagyon sok, nehogy erre menjen rá a jövőd, azt a maradék pár hónap stresszt pedig ki tudod bírni a cél érdekében. A helyedben én érettségi után is tanulnék, akár levelezőn, akár OKJn munka mellett. Mindenképp a saját lábadra kell állnod és kell, hogy legyen saját kereseted, különben teljesen ki leszel szolgáltatva a barátodnak, ami egyáltalán nem egészséges és ha neadjisten elromlanak köztetek a dolgok, akkor tényleg borzasztó helyzetben leszel. Most pár nehéz év fog jönni, de ha elég kitartó vagy, fel tudod építeni az életed. Kitartást kívánok, tudom, milyen nehéz.
2018. okt. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem jó neked, akkor el kellene költöznöd. Albérlet, párodhoz... Másfelől pedig szerintem természetes, hogy ahol lakunk, ott rendet rakunk, ezt nem értem miért említetted, egyelőre ingyen laksz otthon, ez a minimum érte.
2018. okt. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!