Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy a szüleim...

Mit tegyek, hogy a szüleim felfogják, hogy túl nehéz nekem az egyetem, és ott akarom hagyni?

Figyelt kérdés
Gazdaságinformatikán tanulok. Rengetegszer elmondtam nekik, hogy túl nehéz az anyag, gyors a tempó, nem értek semmit az egészből. Inkább elmennék szeptemberben egy OKJ-s képzésre. De valahogy, mintha nem jutna el az agyukig. Értem én, hogy diplomával többre megy az ember, viszont nem való mindenkinek a felsőoktatás. Lekéstem a bkv miatt a ZH-t erre még igazolást is szereztek nekem, hogy a pótlót meg tudjam írni, és ne bukjak meg emiatt. Magántanárt is fizetik, de egyszerűen így is sorozatosak a kudarcok. Nem kell ide bkv késés, sajnos megbuktatom én magamat. Pláne, hogy 2.75-ös átlag kell, hogy ne rakjanak állami támogatottról fizetősre. 1.félévben még visszafizetési kötelezettség nélkül itt lehet hagyni. Szóval mit kéne még tennem, hogy megértsék: "ez nem az én utam"?
2018. okt. 25. 10:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%

Talán ha elmondanád nekik ezt, amit itt leírtál, illetve ha konkrét terveid vannak a jövőre nézve, és azt is előadnád nekik, akkor talán ők is komolyan vennének.


Mert addig ez így csak nyafogás.

2018. okt. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Minden nap mondom nekik, de úgy tesznek, mintha semmit nem mondanék. Nem reagálnak rá, teljesen ignorálva vagyok, amikor erről beszélek.
2018. okt. 25. 10:42
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
Ha egyetemre jársz, nagykorú vagy, ergo azt csinálsz, amit akarsz. Ott hagyod az egyetemét és elmész az OKJra. Nem olyan bonyolult ez.
2018. okt. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
50%
Azért arra kíváncsi lennék, hogy ha otthagyod az egyetemet, akkor szeptemberig mit csinálnál? Mert ha a válasz, hogy semmit, akkor én sem ugrálnék örömömben a szüleid helyében.
2018. okt. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonymousreview60 ***** válasza:
54%

Ha figyelmen kívül hagyták 1-szer, 2-szer, 3-szor, akkor udvarias hangnemben, röviden mondd el nekik minden nap, amikor összefutsz velük (pl. vacsora).

1. Minden nap, amikor csak lehet.

2. Udvarias hangnemben, akkor is, ha ők ebből ki akarnak majd zökkenteni. Márpedig, egyszer, amikor majd átléped a kérdések gyakoriságával az ingerküszöbüket, valószínűleg megemelik a hangerejüket, még ha nem is fognak üvöltözni.

3. Röviden és tömören mondd el, mi és miért nem megy, és főleg, mik a terveid, amiket miét tartasz kivitelezhetőnek, és számodra megfelelőbbnek(!).

4. A te érdekedet nézzük: Ezzel jön majd egyik-másik szülőd. Ekkor szintén udvariasan közölni kell velük, hogy ez kedves tőlük, de - és ezt öcsém mondta anyánknak - : A szülő nem azt teszi, ami a gyereknek a legjobb, hanem, ami szerinte a legjobb a gyereknek. És ami a szülő szerint a gyereknek a legjobb, az messze nem biztos, hogy a legjobb a gyereknek. Mert a gyerek nem a szülője, hanem egy másik személyí így a szülő nem is tudhatja teljeskörűen, hog mi az optimális a gyereknek.

És főleg ne akarják a gyereken megvalósítani valamiféle - nekik sikerül vagy csak megálmodott - álmukat! Na azt nee!


Ha a szülők a n-edik ilyen beszélgetésre sem reagálnak, akkor ki kell iratkoznod a képzésről, és be a másikra.

Ha ennek következtében el kell költöznöd, akkor ez az út.

2018. okt. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
#5: Köszönöm, ezt fogom tenni, és teljesen igazad van és egyetértek veled. Nekik nincs diplomájuk, és fogalmuk sincs, milyen nehéz a felsőoktatás. De a barátaiknak azért imádnak büszkélkedni, hogy van a családban egy egyetemista. Lehet, hogy jobban érdekli őket, hogy a barátaik mit gondolnak rólunk, mit az én szenvedésem. És tényleg igaz lehet, hogy csak azért, mert nekik nincs diplomájuk, ezért rám meg rámeröltetik
2018. okt. 25. 11:07
 7/20 anonim ***** válasza:
29%
Arra még mindig nem válaszoltál, hogy van e terved erre a majdnem egy évre. Bár a lepontozásból arra következtetek, hogy úgy gondoltad, majd csak lézengsz szeptemberig.
2018. okt. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
#4: Passzívra rakom a 2.félévet, és elmegyek diákmunkázni. Legalább tudok egy kocsit venni. Hasznosabb, mint itt pazarolni az időmet az egyetemen.
2018. okt. 25. 11:14
 9/20 anonim ***** válasza:
10%

Passzívval nem fogsz tudni diákmunkázni.

Diákod is csak március végéig lesz érvényes.

Szerintem meg leginkább menekülsz jelenleg. Bár sokan ezt teszik.

2018. okt. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
#9: Nézz meg pár diákmunkát a neten. Passzív félévvel is lehet mindegyiket végezni, amíg 25 éves nem leszek.
2018. okt. 25. 11:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!