Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 évesen megtiltják a szüleim...

18 évesen megtiltják a szüleim azt is, hogy elmenjek a saját szalagavatóm afterpartyjára?

Figyelt kérdés

18 éves srác vagyok. Eddig egészségügyi okok miatt egy alkalom sem adódott, hogy 3 és fél év alatt az osztályommal akár egy osztálykirándulásra is elmenjek, nem hogy megigyak valamit velük, vagy velük bulizzak. Emiatt igazán beilleszkedni sosem tudtam, pedig nagyon szerettem volna, és még mindig szeretnék, annak ellenére, hogy végzősök vagyunk.


Az egészségügyi gondom megszűnt már egy erős éve, úgyhogy most már sem ez, sem a korom nem gátolna... Ennek ellenére a bulizásban nálam kimerül az, hogy néhány olyan osztálytársammal, akiket bírok, évi 2-3x athívjuk egymást pár sörre, amolyan házibulikra ...de annak sem mondanám, mert lány egy sincs közöttünk. Máshova a mai napig nem engednek el.


Ha a hátuk mögött megyek el, szabályosan 5 percen belül jön a telefon, hogy hol vagyok, azonnal menjek haza. Volt rá példa, hogy nem vettem fel, vagy mondtam nekik, hogy majd megyek. 10 perc múlva ott kellett szégyenkeznem, mikor eljöttek értem, hogy márpedig hazamegyek.


Szinte minden, nálam 1-2 évvel fiatalabb kiskorút elengednek bárhova, hadd ismerkedjenek, barátnőzzenek, éljék a szociális életüket ..amíg én itthon ülök, és nem ismerek senkit. A sulin kívül egy kezemen meg tudom számolni, hány korombelivel tartom a kapcsolatot..


Nade. Miután le lett fixálva az after, először éreztem úgy, hogy végre én is részese lehetek egy bulinak. Az osztály minden tagját elengedték, és mivel a szüleim ezúttal nem tudtak semmilyen indokba kapaszkodni, mert tudták, hogy kikkel leszek, és kb 200 méterre a házunktól, nagy nehezen elengedtek azzal a kikötéssel, hogy éjfélre legyek otthon.


Tegnap szembesültek vele, hogy "kemény" 2.000 Ft lesz a belépő, és hogy ismeretlenek is lesznek a bulin. Egyből előjöttek azzal, hogy én csak ne menjek sehova, mert bedrogoznak, leitatnak, stb.., inkább néhány embert, akit úgy gondolok, hívjak át.. már megint.. (Nyilván mindenki le akarja cserélni a saját szalagavatójának afterét egy haveri sörözésre.)


Tetézi az egészet, hogy elég gyakran emlegetik, hogy ők bezzeg középiskolában milyen bulikon voltak már 16 évesen, és ők helyettem már akkor megtanulták, hogy mit szabad, meg mit nem, úgyhogy milyen nagy "szívességet" tettek nekem ezzel..


A tegnapi nappal elegem lett az egészből, hogy én nem élhetek normális szociális életet, hiába mondok, vagy csinálok akármit, hiába vagyok már lassan 19 éves, szerintük ők jobban tudják, hogy nekem mit szabad.


Nincs kedvem így élni, elköltözni érettségiig nem tudok, már csak azért sem, mert egy vasam sincs. Tanácstalan vagyok. Mit csinálhatnék, hogy végre belássák, hogy nekem ez így nem jó?


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2018. okt. 25. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem csodálkozom h sok felnőtt a számláit se tudja fizetni mert ilyen életképtelenre szolga lelküvé vannak nevelve a 10 éves unkaöcsém életképesebb némelyik nagykorúnál.. Jézus gyere le és ez a jövő generációja Mama kedvencei..
2018. okt. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Vallásosak?
2018. okt. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Ne legyél már ennyire életképtelen. Fogod magad és elmész. 18 vagy, nem hívhatják rád a rendőröket.
2018. okt. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Semmit nem tudsz tenni max beletörődsz h élnek helyetted te meg leszel a disz amit mutogatnak,és majd kapsz esetleg feleséget akit kiválasztanak h jo lesz az neked.. Amint tudnék huznék onnan..
2018. okt. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Ne legyél már ennyire életképtelen. Fogod magad és elmész. 18 vagy, nem hívhatják rád a rendőröket.


Az ilyenért elmennek és meg szégyenítik rendőr nélkül meg kizárják éjszakára a hidegbe.. Keress munkát és titkos számla lépj le,én igy csináltam,laktam munkásszállón is de szabad voltam..

2018. okt. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
6%
Afterparty? Mi a szent sz@r nekem még egy díszvacsim se volt otthon paprikás krumpli volt az ebéd, anyámmal ketten kajáltunk utána otthon.
2018. okt. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
93%
Ezen csak avval tudsz segíteni ha nem megkéred a szüleideg hogy engedjenek el, hanem kijelented hogy elmész, és éjfélre otthon vagy.A belépő problémát megoldhatod úgy, hogy apránként kérsz ételre pénzt, de nem ételt veszel belőle hanem félrerakod belépőre. Addig nem fogják megérteni hogy nem gyerek vagy amíg nem tudatosítod bennük. Ezt meg úgy teheted meg hogy kész tények elé állítod őket. (mégha ez veszekedéssel is fog járni, ami elég valószínű). Ha nem vagy zűrös, akkor előbb vagy utóbb be fogják látni, hogy megbízható vagy,megfelelő döntéshozó képességgel. DE ehhez a sarkadra kell állni!
2018. okt. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
15%
Vagy ha nem adnak pénzt,mondd hogy tartozol valakinek mert.. akkor nem volt nálad amikor kellett volna.. ha ez sem válik be kérd meg a haverod hogy beszéljen anyuddal hogy márpedig te tartozol neki,neki sincs most pénze és kellene...
2018. okt. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
16 17 évesen se kértem engedélyt h mehetek a suli buliba,közöltem h mentem bulizni a suliba.. Szánalmas milyen vissza fejlesztett felnőtt csecsemők ország a lettünk ahol lassan a vécére is szülői engedély kell v pelenka 20 asoknak is.. :O
2018. okt. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha lany lennel talan megertenem, foleg azt a reszt, hogy leitatnak, bedrogoznak, de fiukent... en a helyedbe csak azert is elmennek es ha esetleg tenyleg beallitanak, elkuldenem oket a francba, ott mindenki elott. Ha hagyod magad, es igy folytatjatok, 40 evesen is ott fogsz lakni, es a "szabalyaikat" hallgatni. A volt pasim is ilyen volt. Ossze akartunk koltozni, hozzateszem, sajat keresetunk volt,(23 evesek voltunk) nem jott mert az anyja nem engedi. En otthagytam a francba. Tegyel rola hogy neked ne menjen ra egy kapcsolatod de. Allj a sarkadra. Tudom hogy nehez, de csak igy lehet. Kesobb banni fogod. Erettsegi utan menj el dolgozni, koltozz el, jo lesz a munkatapasztalat, plusz megtanulsz onallo lenni. Utana azt csinalsz amit akarsz. Oda mesz ahova akarsz, azzal akivel akarsz 😊
2018. okt. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!