Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a vèlemènyetek arról, aki...

Mi a vèlemènyetek arról, aki közel 40évesen is a szüleivel él?

Figyelt kérdés

A testvéremről van szó. Én már régen megházasodtam ès a felesègemmel családot alapítottunk. A nővérem még mindig édesanyámmal és édesapámmal él. Dolgozik, de esze ágában sincs elköltözni. Úgy gondolom, hogy kényelmes neki az, hogy szinte semmi dolga nincs, elé teszik a kaját és csak nagyon ritkán segít valamiben.

A gyerekeinket gyakran látja, eljátszik velük, de nem szereti a gyerekeket a sajàt bevallása szerint.

Nem szeretnèk beleszólni az èletébe, de nagyon rossz látni, hogy elsuhan mellette az élet, de ő nem él. Szerintetek megpróbáljam ráébreszteni, hogy ez így nem élet, kezdjen magával valamit? Esetleg hagyjam, hogy a “langyos vízben” élje le az életèt ès vénlány maradjon?


32/ F



#élet #testvér #kènyelem #vènlány
2018. okt. 25. 22:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Meg fogsz lepődni, de az "élet" nem mindenkinek ugyanattól teljes. Ha ez sem a szuleidnek, sem a testverednek nem okoz gondot, akkor ne nyustold őt. Boldog így? Van igénye a változásra? Én nem tudnek így élni,de ez nem jelenti azt,hogy másnak ne lehetne így jó.
2018. okt. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
22%
Sose szerettem otthon lenni,meg hát nemiélet a gyerekszobában elég gáz dolog,felnőttnek meg van nemiélete hacsak nem aszexuális vki.. Marad a hotel bokor az erdő széle? Még a szexkapcsolataimat se vittem haza nem h a tartosat,az alap h a felnőtt férfi nő törekszik az töröekszik az önnáló élettére ez nem feltétlenül házasság,mert sokan házasságba menekülnek a gyerekszobábol azt 30 ason válás után meg mehetnek haza vissza babynek..
2018. okt. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
32%
Igaza van az elsõnek, mindenkinek mást jelent az élet, igaz én még csak 21 éves vagyok és én sem akarok soha gyereket a mai világba nagyon nehéz, de még esküvõt sem nagyon sok pénzt el visz a testvéremnek nem rég volt körülbelül 25 ha lehettünk és nem is nagyok voltak az igények még is sokba került ha lesz az életedben egy nõ, nem nagyon hiszem hogy lesz esküvõm, ismerek sok olyan embert akik nem házasodott meg is boldog, bár egy kicsit vagy inkább nagyon el tértem a témától, ahogy te érzed úgy cselekedj, nyugodtan beszélhetsz vele, lehet hogy nem mer lépni valami milyatt esetleg tarauma érte, ismerek én is ilyet, sok sikert.
2018. okt. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
41%
Pontosan mi 20 éve élünk a papir nélkül,azt a pénzt amit kidobtunk volna az ablakon,beforgattuk meg utazásra gyerekekre költöttük, nem egy egy napos pénzkidobos majomparádéra.. Sokan mutogatják a lakodalmukat a facebokon, 3 4 év mulva meg válnak..
2018. okt. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%

Akkor tudom elfogadni, ha egy brutál válás után hazament.

Ott nyugi van, menedék van, felépítheti magát.

Egyébként már nem egészséges dolog.

2018. okt. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Van egy ilyen tanmese, hogy ne rajzoljunk lábakat a kígyóra.


Van egy kígyó. Valaki lábakat rajzol neki, aztán zoknit is ad a lábakra, majd pedig cipőt. És a kígyó elpusztul.


Szóval a kígyónak nincs lába, így felesleges egy lábbal rendelkező lény szemszögéből vizsgálni.

Vagy ahogy egy másik tanmese szerint: mindenki zseninek született, de ha egy halat aszerint ítélsz meg, hogy hogy tud fára mászni, valószínű egész életében hülyének fogja érezni magát.


Szóval sosem a saját szemszögünkből, de még ne is a nagy általános átlag szemszögéből próbáljuk meg valakire testálni, hogy neki mi a jó. Mindig akkor segítsünk,mha valaki segítséget kér, vagy szemmel láthatóan szenved a helyzetében. De kéretlenül ne vigyük át a vakot a túloldalra, ha az át sem akart menni.


A testvérednek mások a preferenciái, nem ugyanazok a dolgok fontosak, mint pl neked, vagy a másiknak.

2018. okt. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%
Én 30 vagyok,tehát veled közel egyidős,én biztos kimenekülnék a világból,ha gyerekem lenne.
2018. okt. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Nem a te dolgod mások számára meghatározni, hogy mi "nem élet". Lehet neki teljesen más igényei vannak, mint neked. Az élet nem mindenkinek azt jelenti, hogy házasság és gyerekek. Te éld a sajátodat úgy, ahogy tetszik, de ezt ne akard úgy beállítani, mintha ez lenne az egyetlen elfogadható út.

Én kb. veled egyidős vagyok, és a szüleimmel élek, és velük is fogok, amíg meg nem halnak. Megtehetném, hogy külön költözöm egyedül, de képtelen lennék egyedül élni. Nekem nagyon nyomasztó lenne, hogy üres a ház és nincs, aki hazavár. Párkapcsolatom nem lesz soha, mert egyáltalán nincsen igényem se szerelemre, se testiségre. Legfeljebb egy nagyon közelebbi barátommal költözhetnék össze, de a barátaimnak mindnek van házastársa és gyerekei, így ez sem opció. Ezért élek a szüleimmel. Nem érzem emiatt kevesebbnek magam, mint azok, akiknek van férjük és gyerekük. Van munkám, amit szeretek, vannak nagyon jó fej barátaim, vannak hobbijaim, ezek kitöltik az életemet.

2018. okt. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az a rossz,amikor valaki kényszerből él a szüleivel ennyi idősen.


Ha ő így boldog,és a szüleidnek sem teher,akkor nincs ezzel gond.


A szüleid ha jól sejtem már nyugdíjasok vagy közel vannak hozzá.

Tehát nekik lehet nem teher főzni/mosni a lányukra is,mert amúgy sem dolgoznak már.És magukra is kellene.


A nővéred biztosan tisztában van vele,ha meghalnak,akkor egyedül marad,de ha elköltözne,akkor is egyedül lenne már most.


Én irigylem az ilyen kapcsolatot,mert szerintem nagyon ritka,hogy zökkenőmentes tud hosszabb távon együtt élni felnőtt korú gyerek a szüleivel.

Biztosan nagyon toleráns emberek a szüleid.

2018. okt. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%
Jajj kérdező, ne bándd inkább örülj mert később rád hárulna a szülőgondozás amit te úgysem bírnál mivel nős vagy és családos.
2018. okt. 26. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!