Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mérgező szülők ellen felnőtt...

Mérgező szülők ellen felnőtt fejjel?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy már lassan 4 éve hogy elköltöztem otthonról (bántalmaztak, szülők szenvedélybetegek, elmebetegem, stb.) Az indokokat nem ismertették részletesebben, kérdésem szempontjából lényegtelen. A szüleim azóta minden volt közös ismerősömnek és barátomnak bemocskolnak, elhordanak mindennek és a mai napon betelt a pohár, mikor egy újabb régi ismerőst kerestem fel üzleti célból és tőle is majdhogynem fejmosast kaptam mert anyám ismertette vele az ő verzióját . A lényeg az hogy nem akarom hogy ez az egész a kapcsolataim rovására menjen, hogyan lehetne őket leállítani? A hozzám közelálló rokonokat 2 éve életveszélyesen megfenyegették hogy megvédik őket az utcan. Ti mit tennének ilyen szülőkkel ebben a szituációban? Az ismerősöknek nem akarok már magyarázkodni, nem látom értelmét és belefáradtam abba hogy feleslegesen tisztazzam a "jó hírnevem" miközben semmit nem tettem.

2018. okt. 26. 00:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, a telefonom automatikusan kicserélt pár szót. *Megverik
2018. okt. 26. 00:31
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Érdekes én 15 éve megszakitottam a kapcsolatot velük és még azt se tudják melyik országban lakom n h közös ismerös legyen..
2018. okt. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Odébb költözöl 100 km- távolságra (ha van rá lehetőség).
2018. okt. 26. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Jelentsd fel őket becsületsértés indokkal, abból hátha tanulnak.
2018. okt. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben vagyok- én a közelebbi ismerősöknek elmondom az én verziómat-a többit leszarom. Mindenki a maga dolgával törődjön
2018. okt. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Várhegyibence válasza:
67%
Ha mondjuk elköltözöl,és nem szólsz nekeik, esetleg munkát is válasz,vagy munkahelyet,lehetőleg vége lesz
2018. okt. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%
Én írnék egy levelet, amiben részletesen leírom az én álláspontomat, amit minden ismerősnek, barátnak, rokonnak elküldenék, aki nekem fontos. Azután fognám a cókmókom és elhúznék minél messzebbre, ott munkát vállalnék és nem jelentkeznék soha. Új életet kezdenék.
2018. okt. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nagytakarítást kéne csinálj az életedben. Az olyan ismerõsökre, rokonokra, akik bevesznek mindenféle mocskolódást meg pletykát, szerintem az égvilágon semmi szükséged nincs. Lehet, hogy egy idõre egyedül maradsz, de inkább egyedül, mint olyanokkal, akik ártani akarnak neked vagy jobban hisznek másoknak, mint neked.
2018. okt. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szép dolog de én inkább meg szakítanám velük a kapcsolatot, unatkoznak biztos és irígyek is rád egy szülõ sem mondhatna ilyet.
2018. okt. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük. Aki ismer, az tudja, hogy milyen vagy. Aki ismeri őket, az nyilván tudja, hogy ők milyenek.

De ha valakitől visszahallasz valamit, akkor persze nyugodtan védd meg magad, mondd el a te verziódat. De ennyi. A szüleiddel ne beszélj.

2018. okt. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!