Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyhogy néhányan a szüleik...

Hogyhogy néhányan a szüleik melletti lakást veszik meg?

Figyelt kérdés

Tehát mondjuk egy panel lakást, ahol a falon is áthallatszik minden szó. Meg minden más is... Engem nagyon zavarna, persze azt értem, hogy őket meg nem. Na de ha esetleg van itt valaki, aki így vásárolt lakást, vagy így tervezi, az elmondaná, mi volt a motivációja erre? Csak érdekel ez engem, semmi rosszindulatúságot ne lássatok bele a kérdésembe!

(Én egy ilyet ismerek személyesen, tehát akitől megkérdezhetném, de ott egyértelmű a motiváció: segítségre szorul az édesanya.)



2018. okt. 26. 16:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
Minél messzebbre Szülőktől Anyóséktól, ez alapszabály kivéve ha szeretnél hamar elválni,megbolondulni dísz lenni a saját életedben stb....
2018. okt. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Tök szomorú, hogy manapság az az általános, amit az első ír, aki pedig jóban van a saját szüleivel és szeretne a közelükben élni, az le van nézve, meg még neki kell magyarázkodnia, hogy miért él közel a szüleihez.
2018. okt. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Talán mert azokkal ellentétben, akik a gyakorira irkálnak, szereti a szüleit.
2018. okt. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%
Nincs lenézve senki aki ott él, saját joga ha jó a kapcsolat nem mérgező,de ahol a szülő v anyós beleszól még a pózokba is,köszi hadd költözzünk már nyugodt helyre ahol ketten vagyunk a hálószobánkban pl.. És igen elterjedt a messzire menekülés szülőtől anyostol mert sok szülő anyós még a házasok ágyába is befurakodna és elmagyarázná h a házasoknak melyik poz a jo munkahelyet gyerekszámot jövőt választana a felnőtt gyerek meg egy dísz a saját életében, amit lehet mutogatni a nyugger klubban..
2018. okt. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Igen teljesen igaza van az elsőnek, még ha ez szomorú is, akkor is igaz. Lehetsz akármilyen jóban szüleiddel, ha a szomszedba költözöl, vagy netalán egy tobbgeneracios házba velük, annak előbb utóbb konfliktus lesz a vége. Én saját bőrömön tapasztaltam, mikor egy éves kisfiam mellett úgy leserult az egyik kezem, hogy nem tudtam még pelenkazni sem, hát rá voltunk szorulva hogy szüleimhez néhány hétre a kicsivel odakoltozzunk, hogy segítsenek ellatni, mert férjemnek nem volt annyi szabija hogy több hetet ki tudjon venni. Hát egy hét után azt mondtam nem érdekel ha egy kézzel is de inkább szenvedek csak menjünk vissza a saját házunkba a saját életünkbe. Nem egészséges se szülővel, se szülő közvetlen közelében lakni. Akármennyire is jó a kapcsolat egy idő után úgyis elkezdenek bele szólni dolgokba, hisz megszoktak hogy x éven keresztül nevelték a gyereküket és nehéz vagy egyeltlan nem tudnak atallni arra hogy márpedig NE szóljanak bele a dolgaikba.
2018. okt. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Nem értek egyet azzal, hogy nem egészséges a szülőkhöz közel lakni. Ez, hogy mindenki külön akar lakni, egy viszonylag új divat, ami csak a múlt században jelent meg. Még 2-3 generációval ezelőtt is inkább az volt a szokás, hogy a nagyszülők együtt laktak a gyerekeikkel és az unokáikkal. Ma ez már azért nem működik, mert nem toleráljuk egymást, nem fogadjuk el egymás véleményét, nem kötünk kompromisszumokat, hanem ha valamiben nem értünk egyet, akkor összeveszünk és elhúzunk egymástól minél messzebbre. Ennek sok oka van, pl. benne van az is, hogy a mostani fiatalabb és idősebb generáció életmódja között sokkal nagyobb különbségek vannak, mint valaha. A mai gyerekek már tableten és telefonon csüngve nőttek fel, a szüleik és a nagyszüleik korában pedig ezek még bőven nem is léteztek. Régen a nők a saját anyjuktól tanultak meg háztartást vezetni, gyereket gondozni, átvették az ő szokásaikat és ők is ezt adták tovább a gyerekeiknek, így nem volt olyan, hogy "ne szólj bele, én jobban tudom". Ma már itt az internet, ezer meg ezer különféle divatirányzatról lehet olvasni. Az anyukák mindent megtanulnak a netről, ezért amit a szüleik mondanak, az már nem jó, elavult, ne szóljanak bele, ne okoskodjanak stb. és már kész is a veszekedés. Maga az, ha valaki közel lakik a szüleihez vagy esetleg együtt lakik velük, egyáltalán nem káros. A veszekedés káros, de veszekedni nem kell feltétlenül, mert meg lehet tanulni elfogadni egymás különbözőségét.
2018. okt. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%
Jo h nem a gyerekcsinálást is a szülőtől kéne megtanulni átvenni, elavult szabályokat betartani házasodj idegennel a babaszobádból ne h megismerd lakva vagy az ágyban a másikat h kivel házasodsz, és ha más pozban gondoljuk mint ahogy ők csinálták mehetünk a sarokba 20 30 felett is.. Szülőfalumban szomszédban van iylen több generációs család amennyi hazugság és cirkusz ott van hát akkor inkább önálló élettér..
2018. okt. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Az sem feltétlenül normális ami a mai világban megy, hogy mindenki minél távolabb akar lenni a szüleitől, gyerekkori környezetétől. Valahol ez is az egész "elidegenedés" része.
2018. okt. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

Ma már szerintem nem olyan a társadalmunk, hogy egy a többgenerációs együttélés működjön. Szerintem a mai szülők már annyira önellátónak nevelik a gyerküket, hogy nem csoda, ha 18 évesen a fiatalok több ezer kilométerre is képesek elköltözni. És nem feltétlenül azért, mert nem akarnak konfliktus a szüleikkel.

Az európai/nyugati normákkal ellentétben Japánban, Távol-Keleten a családok több generációja él együtt. A kenyérkeresők a háznál többnyire a középső generáció, ők tartják el a gyerkeiket és a szüleiket is, akiknek, miután már nem ők hozzáh haza a pénzt, nem sok érdemi beleszólásuk van a fontosabb családi kérdésekbe. Maximum tanácsod adnak, hiszen többet megéltek már, mint a gyerekeik. És az aktuális dolgozó szülők is tudják, hogy ha öreg korukban szeretnék, hogy gondoskodjanak róluk, hagyják a gyerekeiket irányítani, amikor eljött az idejük.

Itt a probléma sokszor azokkal az emberekkel van, akik azt hiszik, hogy már 18 évesen is beleugathatnak a családi ügyekbe és 70 évesen is elvárják, hogy a felnőtt gyerekeik az ő szoknyájuk emmeltt üljenek és lessék minden kívánságukat.

Ha együtt él három generáció, mindenkinek tudni kell a helyét, ami az évek során bizony változik.

2018. okt. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Mi kertesházban lakunk, város széle, iszonyatosan jó környéken, minden helyben van, a belváros is 20 perc alatt elérhető tömegközlekedéssel.

Szüleimmel is jó a viszony. Ha költözök szeretnék majd a környéken lakást venni, ha a miénk melletti családi ház lesz eladó és pénztárcámnak való akkor azt, ha 2 utcával arrébb akkor meg azt.


A családban is több helyen előfordul, hogy a gyerekek csak egy köpésnyire költöztek, az ok hasonló vagy teljesen ugyanez.


Ahol jó a viszony a szülőkkel ott nem okoz problémát ilyesmi.

2018. okt. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!