Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálhatnék az apámmal,...

Mit csinálhatnék az apámmal, aki betegesen félti a dolgait? Az autóját nem használja, inkább kiszedi az enyémet alólam

Figyelt kérdés

Elég nehéz gyerekkora volt. A szülei hamar elváltak, a tatám nem egy városban élt vele. Ami pénzt küldött gyerektartásként, meg ünnepekkor, azt a mamám elköltötte magára...Nagyvilági nő a mai napig, imádja szórni a pénzt. Csak emiatt apa kicsiként nem kapott semmit, a szomszédok adták oda a kinőtt gyerekruhákat, mert a mamám arra sem hagyott. Ez akkor változott, mikor kamaszként az apjához költözött. De a mai napig érződik a nehéz gyerekkorának a hatása. Bármit vesz magának, vagy kap ajándékba, azokra betegesen vigyáz. Pl. a cipőket, órákat nem hordja, hanem hetekig/hónapokig csak nézegeti. A biciklijét nem a garázsban tartja (ami amúgy teljesen tiszta, nem egy koszos, lomos hely), hanem behozza a házba és felviszi az emeletre, merthogy az előszoba sem elég jó. Van egy rész a gardróbban, ahová anyával be sem mehetünk, mert azonnal rohan apa és nézi, hogy nem-e lett valami baja a ruháinak, vagy hogy nem-e érnek egymáshoz.

Most vett egy új autót... 3 kocsinak van hely a garázsban, mióta az ő autója megvan, anyával mi nem állhatunk be a garázsba, merthogy "meghúzzuk a kocsit", meg hogy valami baja lesz biztos, és nem jó, ha a 3 kocsi ott áll. Nem használja szinte soha az autóját, augusztus óta megvan, de eddig mindig az anyáét vitte el. Ő htb. szóval nem létszükség neki az autó, vezetni sem szeret annyira. Ha kellett neki valami, szólt nekem, vagy ilyesmi. De mostmár elege lett anyának is, és mondta, hogy nem viheti el apa reggel az ő autóját, hogy aztán anya itthon malmozzon, meg ne tudjon magának szervezni semmi programot, mert kiszámíthatatlan, hogy apa éppen mikor esik haza. Ezért most rászokott arra, hogy az én autómat viszi el. Szó nélkül... Ha pedig elviszem az ő autóját, ki van borulva és hisztériás rohamok kap kb., hogy azt az autót "így nem lehet vezetni csak úgy", hanem meg kell szokni előtte. Pedig egy sima automata autó, nem kell hozzá külön vizsgát tenni. Viszont amíg a saját dolgaira úgy vigyáz, mint a szeme világára, a másét lesz..rja. Pl. hiába mondom, hogy az én autómban nincsen lézer, ne száguldozzon vele. Erre már bemérték kétszer, és állította, hogy az nem ő volt. Én is eszem benne néha, de nem morzsázom szét az ülést, meg a lábrészt. Legutóbb a kávét is beleborította, mert az ülésre rakta, nem a tartóba. Mondtam neki, hogy jó, vigye az enyémet, de akkor az övé nálam lesz. Megcsináltam ezt háromszor, azóta elviszi a másik kocsinak a kulcsát.


Mondta neki anya is, hogy ez beteges, és hogy annyira várta ezt az autót, akkor használja. De hogy még nem akarja, mert rutin kell hozzá, és hogy majd ha belejött, akkor elviszi egésznapra. Több, mint 20 éve vezet napi szinten, nem tudom, hogy már hova akar több rutint. A barátai is röhögnek rajta, hogy mennyire túlreagálja ezt, és hogy ennyi erővel egy trabantot is vehetett volna, az is eláll a garázsban.



2018. okt. 26. 19:35
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
91%

Már rég nem laknék élnék ilyen emberrel az az autó cirkusz csak a tünet..

58N

2018. okt. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
11%
Te ezt soha nem fogod megérteni mert neked mindent a s....d alá toltak, soha semmiért nem kellett megdolgoznod megküzdened. Amúgy ha van jogsid akkor már elmúltál 18 irány a gyár és kuporgass össze egy saját házra autóra. Ja hogy önerőből soha nem menne? ;)
2018. okt. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

# 1

Igazából amúgy teljesen normális, csak valamiért betegesen félti az új dolgait. De amik régebbiek, azokra nem vigyáz. Próbáljuk anyuval tolerálni, de nehéz néha... Főleg, amikor már tényleg túltolja és rajta röhög mindenki.


# 2

Jaj de kis okos vagy!:) Anonim oldalon, arc nélkül tolod a sok "igazságot", és ettől nagyfiúnak érzed magad? Hogy beszólhatsz másoknak, ok nélkül? Menjél te a gyárba, talán akkor kevesebb erőd, időd, és kedved lesz ahhoz, hogy ismeretlen embereknek próbálj okoskodni.

2018. okt. 26. 19:53
 4/33 anonim válasza:
16%
Bocs skacok, de a kettesnek teljesen igaza van.
2018. okt. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
16%
Ugye tudod kérdező, hogy az édesapád nagyon boldogtalan mellettetek.
2018. okt. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Persze, teljesen boldogtalan család vagyunk, csak eddig nem vettük észre... Egyéb "hasznos" információ, amit szeretnél közölni a saját családomat illetően?
2018. okt. 26. 20:26
 7/33 anonim ***** válasza:
15%

9 A tárgyai azok, amikhez annyira ragaszkodik az egyetlen öröme. Ezért kötődik ennyire hozzájuk. Abszolút lejön az írásodból. Kinevetik az ostoba emberek érte, mert nem értik, édesapád meg nem beszél. Ezért akad ki ennyire ha hozzá nyúltok a dolgaihoz.


Nem az a boldogság ha van zseton.. Viszont csodálkozom, hogy ezt eddig ti, akik vele éltek nem vettétek észre.

2018. okt. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Szerintem kicsit jobban tudjuk, hogy mit érez, vagy mit érzünk. Boldog, és szeret minket. De ő is tudja, hogy ez az egész a gyerekkora miatt van, mondja is, hogy amíg nem az apjával élt, addig szinte sosem voltak új dolgai, az anyja nem foglalkozott vele. Nem szeretnék belemenni, hogy milyen család vagyunk, mert úgy éreztem, ez nem tartozik ide. De szeretjük egymást, és támogatjuk a másikat abban, amibet csak tudjuk. Ezért is tűrtük el ezt eddig, de tényleg sok az, hogy elviszi szó nélkül az autómat, be is mérik vele, nem is vigyáz rá. Ráadásul anya szerint egész télen ez lesz, mert a havas, latyagos, jeges utakon méginkább nem fogja használni a kocsit.
2018. okt. 26. 20:39
 9/33 anonim ***** válasza:
19%

11 Ne is haragudj, de akár tetszik neked, akár nem, akkor is leírom:


Egy boldog ember nem viselkedik így, csak egy végtelenül magányos lélek.


Azzal sajnos nem tudok mit kezdeni, ha azt látod, amit látni akarsz, de sajnos köze nincs a valósághoz.


Ordít az írásodból a magánya. Te írtad. Saját magad. Viszont aki egy kicsit is odafigyelt erre az írásra, az abszolút észre veszi azt amiről beszélek.


Mindenkinek bizonygathatod a dolgokat, de az ember, és annak cselekedetei beszélnek-és nem arról amit te itt próbálsz magyarázni.


Sajnálom.

2018. okt. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Szerintem te valamit nagyon félreolvastál. :)
2018. okt. 26. 20:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!