Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 38 éves férfi vagyok. A...

Kopaszpali kérdése:

38 éves férfi vagyok. A szüleim nem engednek elköltözni. Kényszerítenek. Hogy lehetne a legkisebb sérelemmel megoldani a helyzetet?

Figyelt kérdés

Gyenge a szívük, kerülném a drámát. A szavam semmit nem ér apu egójával szemben, legfeljebb megreped az ablak, és kapok egy önbizalomelvonó okosító kúrát, ő meg infarktust.

Külön háztartásban élek egy kétlakásos családi házban, ami apámé. Nagyszüleim laktak itt előttem, de ők már 20 éve nem élnek. Rendbe hoztam, kicseréltem a padlót, stb. Ígérték, hogy teljesen szabad lehetek, nem kell elmennem. De nem így lett. A volt barátnőm ellen egy évig oltott anyám minden reggel. Ott várt a kapuban. Hogy bírsz ilyet szeretni, kevés az iskolája, a bőre nem teljesen fehér. Mit szeretsz benne? Nem bámulnak meg az emberek, hogy ilyennel mutatkozol? Apám: Meglátod, a hóna alá vesz valamit, és lelép. Csak idő kérdése. Mikor teszed már ki? A haverjaimra is tesznek megjegyzést. Elront, bűnöző. Nem akart közeledni hozzád "úgy"? Szóval még melegnek is hisznek. Apám zsarol, hogy ha elmegyek, anyámat is vihetem, vagy az utcára teszi. Eladni nem akarja a házat, kifűteni nem tudják a 200nm-t, idegennek nem akarja kiadni, mert mindketten betegek lesznek attól, ha csak egy szerelmespár szolid puszit ad egymásnak az utca szeme láttára a kapuban, vagy este 8 után kinti lámpát, ne adj Isten gyertyát égetnek, és diszkréten ücsörögnek a teraszon. Próbálták ismerősnek kiadni, amíg náluk laktam, nem bírta anyám, szerinte ez kupleráj így. 2 lakásra még nincs pénzem, magánéletet akarok. (És az utcafronton szexelni, ha úgy tetszik). A legutóbbi barátnőmet be sem mutattam, de 3 hónap után szakítottunk, mikor megtudta, mi a helyzet otthon. Mit kéne csinálnom, hogy ne legyen belőle kórház? El akarok menni.



2018. okt. 27. 16:22
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
98%

Sajnos van az a helyzet, amikor azt mondod ELÉG, hátat fordítasz és nem nézel vissza. Lesz ami lesz. 38 évesen másnak már tini gyerekei vannak és saját lakása, miért vártál eddig?


Sokan úgyis csak fenyegetőznek, kiabálnak, de úgyse tehetnek semmit.

2018. okt. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
98%
Ha kórház lesz belőle azt köszönjék saját maguknak, amit csinálnak nem normális dolog. Te meg szállj ki a pelenkából, mert egy életed van amiből már úgy is elcsesztél kb. 20 évet anyádék kedve szerint ugrálva.
2018. okt. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
90%

Na ez az a helyzet, amikor az ember titokban összecsomagol, azt titokban elszállíttatja egy albérletbe,mely közel a munkahelyéhez, és szól a mindenbe beleszóló szüleinek, hogy leugrik gyufáért.

És 10 év múlva megkérdezi:Hát hogymint vagytok otthon, Pistikám?

Gondoltok-e ugy néha-néha rám?

Mondjátok-e, ha estebéd után

Beszélgetéstek meghitt és vidám,

Mondjátok-e az est óráinál:

Hát a mi Sándorunk most mit csinál?

És máskülönben hogy van dolgotok?

Tudom, sokat kell fáradoznotok.

Örök törődés naptok, éjetek,

Csakhogy szükecskén megélhessetek.

2018. okt. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
95%
100%-ig egyet értek az elsővel. Rég le kellett volna lépned
2018. okt. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
95%
20 eve ott kellett volna hagyni őket, de még most se késő. Lelepsz és kész.
2018. okt. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
94%

Azt hiszem, ha képesek napi szinten ilyen hülyeségeket művelni a saját fiukkal, én nem tartanék tőle annyira, hogy szívrohamot kapnak. Talán nem elsőre kellene rájuk zúdítani mindent, de szép lassan lehet nekik beadagolni, hogy mi a helyzet. Csináld úgy, hogy tudjanak a történésekről az életedben, de csak tájékoztatva legyenek, ne tudjanak beleszólni semmibe. Például szóld el magad, hogy vacsorázni viszed egy kedves kolléganődet, vagy éppen a bankból jössz, ahol a lakáshitel folyósítását intézed.

Amíg érzékelik a szüleid, hogy van hatalmuk a tetteid fölött a szavaikkal, nem fognak leállni. Kell nekik egy ingyenes betegápoló öregkorukra (persze feleség, gyerek és magánélet nélkül). Ha azt érezteted velük, hogy a saját lábadra álltál és magad hozod meg a döntéseidet, nem fognak többé beszólogatni.

2018. okt. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Még hozzátenném, hogy ők nem olyan szülők voltak, akik letojják a gyereket, meg verik, meg egymást verik részegen. Mindenem meg volt, amíg iskolás voltam, elkényeztettek és egyfolytában neveltek, csak én voltam nekik, amiért ők létezni akartak. Nagyot csalódtam bennük már akkor, mikor először beszéltem lányról. Anyámnál tabu, apám meg kinevetett, kigúnyolt. A haverjaimat is ellenőrizték, tudták, kinek a szülője volt börtönben, kinek mivel foglakozik az apja, anélkül be sem engedhettem osztálytársamat. El kell mennem tőlük messze, betegek lesznek, tudom.
2018. okt. 27. 16:38
 8/46 anonim ***** válasza:
90%

Nőj fel.Menj el. Ne legyél palika, legyél Pál.

:)

Komolyra fordítva, tényleg lépjél, következetesen és kitartva az elhatározásod mellett.Biztosan lesz cirkusz és veszekedés. Tudom, h mit érzel, nálunk is ez volt. Anyum leakart beszélni az akkori barátomról, utána beteg lett, amikor elakartunk költözni.

A szüleid félnek, h egyedül maradnak "üres fészek" szindróma. Nyilván ezzel nem most kellene szembesülniük, hiszen azért már te is léphettél volna otthonról.

Sajnos nagy valószínűséggel lesz kórház belőle, sajnálom, készülj fel rá. És zsarolás is. Hány évesek a szüleid?

2018. okt. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

8-as: 69 évesek.

Faterom 3 éve cukorbeteg. Kiabálni, meg üvegajtót hamutállal beb-szni még tud, habár 10 méter után le kell ülnie. Nem lehet rávenni, hogy elmenjen dokihoz az érszűkületével, elveszítheti a lábát. Gyerekkorom óta az ész, a logika a vesszőparipája, és bárki más hVlye rajta kívül. Esténként a tv híradó előtt veri ököllel az asztalt, hogy már megint mit akarnak megetetni velünk, és mennyi marha van, aki be is veszi, ettől dühös. Egyedül van az eszével. Be kéne tenni idősotthonba, de ott csak nyugtatózással viselnék el.

2018. okt. 27. 16:59
 10/46 anonim ***** válasza:
82%

Egyke vagy?

A lényeg hogy álj a sarkadra! Felnőtt ember vagy akinek kell a saját döntés és élet. Nem a szüleid fognak helyetted élni. Lehet hogy most nem fog tetszeni nekik de idővel majd beletörődnek. Neked kell cselekedned! Határozd el magad és legyen előtted az hogy ezt kiharcolod magadnak és utána jobb lesz. Ha jól olvastam akkor a párkapcsolatodba is bele szólnak az már nagyon nem szép dolog szeresd nyugodttan a lányt! Ne foglalkozz hogy mit gondolnak a szüleid mert nem ők szeretnek helyetted!!

Az élet rendjébe az is bele tartozik hogy a gyerek kirepül a madár fészekből. Nem azt mondom hogy szakítsd meg a kapcsolatot a szüleiddel de ideje magadra is gondolod!

Mutasd feléjük hogy elhatároztad magad és nem tágítasz! Most lépj előre ne várj!

Sok sikert és kitartást!

2018. okt. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!