Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám öngyilkos akar lenni....

Anyukám öngyilkos akar lenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A helyzet az h a szüleim elváltak már régen tehát anyukámmal élek (rá is számíthatok). Depressziós lett mert nemrég véget ért a kapcsolata. Nem is a szakítás viselte meg hanem ahogy az az ember viselkedett vele. Próbálom egy kicsit elterelni a figyelmét, de csak néha sikerül. Tudom h nehéz neki, de úgy érzem h már nem tudom kezelni a helyzetet. Jelenleg csak én vagyok neki a rokonaink az ország másik végében vannak ők nem tudnak erről. Ma azt mondta h meg akarja ölni magát. Már régóta félek h megteszi. Rettegek nem tudok aludni mert aggódom miatta. Tegnap beszéltünk arról h elmegy pszichológushoz meg hogy eljár majd edzeni h levezesse a feszültségét. De ma mégis mondta h öngyilkos akar lenni. Nem tudok segítséget kérni senkitől és már nem tudom h mit csináljak, mit mondjak neki.


16/L



2018. okt. 27. 21:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%

116-111 vagy 116-123


Usd be a telefonodba es hivd fel valamelyik szamot. Lelkisegely szam ongyilkossagot fontolgatokanak, de hozzatartozonak is vagy ha te nagyon rosszul erzed maga. Ingyenes.

2018. okt. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%

Pont ezeket a számokat kerestem.

Ha viszont észreveszed, hogy gyógyszert vett be, akkor azonnal hívd a mentőket.

Szerintem dugd el a gyógyszereket, olyan eszközöket, amikkel kárt tehet magában.

2018. okt. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%
Szólj egy közeli felnőtt rokonnak pl nagyszülő vagy testvér. Egy ilyen dolog azért egy vizitet megér. Hátha felvidítja.
2018. okt. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem meg aki valóban öngyilkos akar lenni az nem mondja , nem ijesztget senkit hanem megteszi.

Aki nem akar öngyilkos lenni az csak ijesztgeti, lelki terror alatt tartja a körülötte levőket.

Nyilván sok a probléma neki, meg nem is nagyon tudja hogy meg oldani, de ez csak egy önigazolás féle maga és a körülállók felé , mert nem tudja elfoglalni magát és gyenge az akarat ereje.

Nem fog öngyilkos lenni.

2018. okt. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. okt. 27. 22:12
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvost is érdemes lenne felkeresned és elmondani neki.
2018. okt. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
47%

a 4-essel egyetértek. aki valójában öngyilkosságot tervez az nem mondja el senkinek hanem magában tervezi el, majd egyszercsak se szó se beszéd végrehajtja.

egyébként is, milyen dolog ez hogy az anya a saját lányát rémisztgeti ezzel? én simán ráhívnám a mentőket vagy valami szervet, ott kicsit elbeszélgetnének vele.

2018. okt. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
44%

Nem lesz az. Hidd el. Akkor nem mondogatná. Figyelemre vágyik, ha tudtok, kapcsolódjatok ki.

Mellesleg egy valamire való szülő semmilyen indokkal nem lesz öngyilkos, amikor gyereket nevel, akinek szüksége van rá.

2018. okt. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
30%
Ne aggódj, nem lesz öngyilkos. Aki komolyan gondolja, az megteszi, nem naponta mondogatja a környezetének. Ő csak egy végletekig önző nő,aki figyelemre vágyik, megerősítésre, hogy rá szükség van, és van akinek számít, csak ezt nem úgy kellene elérnie, hogy a tőle függő 16 éves gyerekét sokkolja és rémiszti halálra. Kérj segítséget felnőttektől, rokonok, barátok, munkatársak, iskolapszichológus,háziorvos. Ha idegenek ráförmednek, hogy mit művel, elbeszélgetnek a fejével, akkor talán magába száll, és tényleg elmegy orvoshoz. Sajnállak, egy gyerek se azt érdemli az anyjától, hogy az ilyen lelki terhet rajon rá.
2018. okt. 28. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Egyetértek én is a 4-essel, de ha nektek egy hozzátok közel álló személy ilyet mondana szerintem ti sem lennétek nagyon nyugodtak. De köszönöm a sok hasznos választ. ❤️
2018. okt. 28. 10:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!