Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehet ennek a viselkedésnek...

Mi lehet ennek a viselkedésnek az oka?

Figyelt kérdés

Elgondolkoztam a családi kapcsolatomon és egyszerűen én nem értem, hogy miért lehet ez így tőletek szeretnék segítséget kérni...


A bátyám jelenleg 18 éves és neki jelenleg van egy barátnője, aki 17 éves (az első szerelme).

Már pár hónapja együtt vannak és tegnap volt a barátnőjének a szalagavatója ahol táncoltak.

Utólag otthon beszélgettünk a történtekről és anya meghatódott és mondta is hogy milyen szép pár.


Én 14 évesen összejöttem egy 24 évessel (igen, utólag rájöttem, hogy ostobaság volt az egész...)

Aztán hamar szakítottam vele.

Ezután idén nyári szünetben volt egy barátom aki 21 éves.

A családom pedig állandóan csúfolta, mivel vékony volt (a fiú bármennyit evett egyszerűen nem tudott hízni), de mindig megkaptam hogy jaj milyen pasim van, stb...


A bátyám már nyár eleje óta elkezdte az autós iskolát és egyszer meg is bukott és a szüleim mindig támogatják és most is támogatják annak ellenére, hogy megbukott a vizsgán.


Sajnos én arra nem emlékszem, hogy utoljára engem mikor támogattak valamiben.


Régebben tény is való sokkal másabb voltam.

Sokkal zárkózottabb voltam.

Aztán idővel kaptam segítséget egy olyan felnőtt embertől, aki nagyon jól kijön a családjával.

Két éven keresztül agyaltunk, megbeszéltük a dolgokat, változtam, kezdeményeztem, segítettem, törődtem magammal is és másokkal is és még elég sok mindennel próbálkoztunk többféle módon, de sajnos semmi sem változott.

A családom ugyan úgy viselkedik velem mint eddig.

Én már azt gondolom, hogyha bármit is teszek az egyoldalú és csak én akarom, hogy változzon a családi kapcsolatunk, erről pont beszéltem azzal az emberrel aki segít nekem, de még mindig próbál ötleteket adni, hogy hogyan lehetne jobb a kapcsolatom velük, viszont én már ezt nem szeretném.

Belegondoltam abba is, hogy most elvagyok nélkülük, aztán majd sok-sok év múlva rájövök hogy hiányoznak mikor már késő lesz.

Viszont jelenleg azt érzem, hogy visszahúznak a céljaimtól és egy olyan embernek látnak aki életképtelen.

Sajnos ezeket hozzá is vágták a fejemhez (és még kaptam pár dolgot, amit inkább most nem szeretnék felsorolni..)

Igen, tudom hogy vannak olyan családok ahhol sokkal rosszabb a helyzet és azt is tudom, hogy vannak olyan családok ahhol nagyon jól kijönnek egymással.

Akiket tudtam körbe kérdeztem, hogy kinek milyen a viszonya a családjával, illetve megkérdeztem hogy mit hogyan csinál.


Én tudom azt, hogy nem vagyok életképtelen, de ilyen hozzáállással nekik nem szeretném megmutatni a z oldalamat, hiszen nem is hisznek bennem (vagyis én egyáltalán nem látom ennek jelét.)


A bátyámat azért hoztam fel, mert én úgy érzem különbséget tesznek közöttünk.

Mondjuk ő fiú, meg már 18 éves és másképp kezelik őt mint engem, mivel lány vagyok, de ettől függetlenül sem látom, hogy támogatnának valamiben.

Remélem a leírtak alapján azért tudtok valahogyan válaszolni erre a kérdésre.

Meg kíváncsi vagyok ki mit gondol erről.

17/L



2018. okt. 28. 01:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%

Kislányként összejönni egy huszonéves sráccal... Nos, a szüleid féltettek, és gondolom hajthatatlan voltál, nem tudtak ellene mit tenni. 10 év korkülönbség, már ne is haragudj, de undorító. 14 éves kislány esetében főleg.


A fiú tesódnak van egy szép és szerethető párja, és most bocsi de ahogy leírtad, te bőven törtél borsot az otthoniak orra alá. Keress magadnak szép fiút, de minimum legyen egy fokkal szebb az ördögnél! Nem kell minden vékony, pattanásos ripaccsal kutyulni.


Még fiatal vagy de ez nem mentség. A szüleid ugyanúgy szeretnek téged is, csak te meséled be magadnak, hogy nem. A tesóddal nem kell törődni, magaddal foglalkozz.


18/f

2018. okt. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
17%
Semmi gond azzal,hogy 10 évvel idősebb párod van,csak nem a Te korodban. Az is lehet, hogy szimplán az a helyzet, hogy a szüleid fiú pártik. Vannak ilyenek, illetve, gondolom ő az elsőszülött. Tesóm is különbséget tesz a lányai között. ( ő szerinte nem,de külső szemmel látványos). Az is lehet, mivel lázadóbb természetű gyerek vagy,nehezebb kezelni, tesódat pedig egyszerűbb. Ezeken az érzelmi hullámvölgyeken ne rágódj ennyit,elmúlik a tinikorral.
2018. okt. 28. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Miért kell a testvéreknek rivalizálniuk egymással ? Nem lehet két embert egyformán kezelni, amikor két különböző emberről van szó, mindenkit a saját érdemei, tettei, viselkedése stb. alapján lehet megítélni. Ha kívülről néznéd a dolgot, valószínűleg te is úgy viselkednél, mint a szüleitek.
2018. okt. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
35%

Tiszta múltú fia, egy korban hozzá illő tiszta/tisztának gondolt multú lánnyal boldog, gondolom szépek voltak együtt, meg ünnepélyes volt az esemény. Természetes, hogy ez minden anyából meghatódást vált ki. Ami nem volt elvárható akkor, mikor 14 éves kislányát kezdte kezelni egy 24 éves férfi.


40F

2018. okt. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Érdekes válaszok, köszönöm szépen!

Az a baj, hogy a korbeli fiúknak nem tetszem, így az idősebbeknél ragadtam le.

Csak aztán észbe kaptam és már nem keresek huszon év felett.

Viszont a külsőm miatt nem tetszem a korombelieknek, csak egymás után utasítanak vissza.

Igen, nekem kell ezen változtatni tudom.

Már változtattam és most így próbálom ki a dolgokat.

2018. okt. 28. 09:37
 6/16 anonim ***** válasza:
33%
Pasik téren ízlésficamod van,az látszik. Minden féle bántás nélkül. Ha így folytatod,te leszel az a lány,aki talál a törődés hiánya miatt egy jóval idősebb pasit,aki majd bekamuzza neked,hogy szeret, csak azért,hogy övé legyen egy fiatal test. Te jelenleg egy célközönség vagy.
2018. okt. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

#5; Azért ezt az álszent szöveget.... Nem próbálkozol 20 felett? Az előző barátod 21 volt,te írtad .

Nem tetszel a korosztályodnak? Hát peeeeersze, kizárólag az idősebbeknek tetszel, véletlenül pont azoknak,akikre te is hajtasz. Legalább egy anonim oldalon ne hazudj.

2018. okt. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%
Engem is sokkolna, ha a 14 éves lányom pár randi után odaadná magát egy felnőttnek. (Gondolom 24 évesen nem várt túl sokat, mielőtt leimádkozta rólad a bugyit) Te akkor el lettél könyvelve egy naív és közönséges teremtésnek, ezen pedig sokáig nem fogsz tudni változtatni. Majd ha lesz saját életed, normális párkapcsolatod, akkor komolyan tudnak majd venni, addig meg a kislány vagy, aki egyfolytában a nagyfiúk farkába kapaszkodva evickél át a kamaszkorán.
2018. okt. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Majd lesz olyan korodbeli, akinek tetszeni fogsz. Légy türelmes!
2018. okt. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 HaEv ***** válasza:
45%

Kedves Kérdező!

Mi ennek a viselkedésnek az oka?

A szüleid viselkedésének az oka az, hogy a testvéred a korosztályának megfelelő példás életet éli, te nem. Te sokkal többet értesz a világból és abból, ami körülötted zajlik, mint a teljes emberi átlag! Meg afölött. Egy hihetetlenül bölcs, érzékeny, nyitott ifjú hölgy vagy - és sokan ezzel nem tudnak mit kezdeni. A szüleid nem tudnak mit kezdeni azzal, hogy értelmesebb vagy, mint ők - már bocs. Ha nekem ilyen értelmes lányom lenne, nagyon büszke lennék rá, és a legjobb barátnője lennék! :) És lehet, emiatt a tesód háttérbe szorulna. :)

Nem a szüleid tesznek különbséget köztetek - különbség VAN köztetek. Óriási! Szakadéknyi!

Koravén vagy - így hívják. Sokáig nem fog utolérni téged a korosztályod, talán soha. Nagyon kevés emberrel fogod tudni igazán jól megértetni magad, mert nagyon kevés ember gondolkodik el ennyire komolyan dolgokról! Nagyon kevés ember van, aki ennyire tudatosan, hihetetlen energiákkal változtat dolgokon az életében. Te egy csoda vagy! Nagyon kérlek, sose változz meg! :) Te ki tudod fordítani a világot a sarkaiból! Majd meglátod!

Nem támogatnak? Nos, nekem úgy tűnik, neked nincs is rá szükséged. Meg tudod szerezni magadnak - hát szerezd meg. Persze, ehhez nem kell megszakítani velük a kapcsolatot meg ilyenek, de ...

Amúgy a tesód mit szól mindehhez? Az én tesómat zavarta, amikor velünk így bántak a szüleink - ő volt a "tehetséges", ő kapott egy csomó mindent.

Örülj a tesód sikerének, bátorítsd, biztasd, légy jó tesó - nincs ezzel semmi baj. Éld meg, hogy jó tesó vagy, mert látszik, hogy szereted, nem vagy rá irigy - ezt ő is tudja? ;)

Keresheted azért a magad korosztályában a társaságot, de ne zavarjon, hogy a szüleid korosztályával jobban megérted magad, mert érettebb vagy. De azért vigyázz! Vannak az életben olyan dolgok, amit még nem tudsz, bármennyire is okos vagy, és nagy bajt csinálhatnak az idősebb férfiak az életedben! Párt a magad korosztályából válassz - majd húsz év múlva, amikor már nem lesz érettségben nagy a különbség, eltérhetsz ettől. De amíg tizen-huszon vagy, nem javaslom. Olyan módon használhatnak ki, ami később nagyon rossz irányba változtathat téged.

Egy csoda vagy! Így vigyázz is magadra! Egy valódi királylány, uralkodónő! Aki nem így áll hozzád, az neked rangodon aluli. :) A léc magasan van - sokaknak. Több szempontból is.

"Egy királynő jelenlétében nem illik azt a szót használni, hogy kell!" (Uralkodónő c. filmsorozat - Erzsébet, Anglia királynője)

2018. okt. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!