Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg anyát,...

Hogyan győzzem meg anyát, hogy nem fog tönkremenni a hajszárító?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok. Sajnos anya egy elég ingerlékeny személy, tudjátok ez az amolyan teljes kontroll alatt tartó személy, és mindenért torka szakadtából képes üvölteni, ha valami neki nem tetszik. Sokan már pszichiátriai esetnek hívják ismerősi köreinkből, de ez őt nem hatja meg. Járunk családterapeutához, minden sajnos lepereg róla, amit ott mondanak neki, haszontalan bármit is tenni, sajnos ilyen a személyisége. Elköltözni anyagi okokból nem tudok még kb 4-5 évig, amíg be nem fejezem a műszaki egyetemet, mert nappali tagozat mellett dolgozni kész lehetetlenség.

Szóval a lényeg, hogy eddig is voltak neki érdekes veszekedésgenerátorai, de most nagyon idegesítő lett az utóbbi nappokban (mondhatni az utóbbi 8 évben szívja a vérem, de mára már állandósult idegrángáskonn és gyomorfekély/bélcsavarodáson [amit műteni kellet] kívűl szerencsére nagyobb bajom nem lett). Van egy kb 4-5 éves hajszárítónk. Na a lényeg, hogy mostanában elkezdett behallucinálni anya olyan hangokat, hogy tönkre fog menni. Anya ezért ha valaki hajat szárít, első dolga, hogy beront a fürdőszobába és leordítja a fejed, hogy "ne rángasd mert tönkremegy", de ilyen visítós hangon. Amúgy én alapból nem szoktam rángatni tök nyugodtan fogom. Apa szokta néha ráncigálni, de ő sem annyira keményen. Amúgy vele is sokat üvöltözik mostanában a hajszárító miatt. Ilyenkor általában repül valami a földre a fürdőszobában, és abbahagyja anya a veszekedést. Próbáltam vele megértetni, hogy nincs semmi baja a szárítónak, de szerinte vanm és hogy nincs pénz újat venni...

Ma meg már bejött zuhanyzás közben is "felügyelni" hogy hol tartok a zuhanyzásnál és mikor jöjjön nekem hajatszárítani, mert ő jobban tudja....

Ötletek hogy mit kezdjek ellene? Kezd kiborítani



2018. okt. 28. 22:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%

Mi a... Hogy lehet ezt bírni?

Én a helyedben azt mondanám, hogy ha tényleg tönkremegy, akkor veszel egy olyat ami neki tetszik, csak van annyi pénzed. Legyél nyugodt, tüzet ne szíts, mert rosszabb lesz. Ha tovább pattog, akkor hagyd rá, mondd, hogy OK.

Másrészt, ilyen stressz után én biztos átmennék estire és tipliznék otthonról. Tudod kivel legyen ilyen idegbeteg, ha házon kívül is ilyeneket csinálna, szerintem valaki biztos felrúgná. Van hogy engem is szekálnak a szüleim, de ez a szint fényévekre van az enyémtől.

2018. okt. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
28%

Fú hallod! Ebből kihámozni a lényeget nem volt könnyű! A kommunikáció nem erőssége családnak :S Ezen dolgozzatok még!


Nézzetek szét hajszárító szinten és Black Friday alkalmával vegyetek egyet.


Másik megoldás: Apuddal közösen menjetek el és vegyetek egy hajszárítót és karácsonyra azt kapja anyu (lehetőleg hasonlót, mint az előző).

2018. okt. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Aztán vehetsz csak úgy is egy hajszárítót, egy egyszerűbbet, amit csak a pasik használnak. Az kb 1500-2000 forint.
2018. okt. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Gondoltam arra, hogy átmenjek levelezőre, de egy érettségivel kb sehova nem vennének fel csak ilyen alacsony fizetésű munkahelyre, amivel nem tartom el magam albérletben, se sehol.

Meg munka mellett nem tudok tanulni, így is leszív az egyetem nap végére, nemhogy még munka is legyen mellette.

Igen, vennék hajszárítót, de ezzel múltkor is beszívtuk, hogy ha meglepjük egy valami újjal, akkor is veszekszik, mert neki ez nem jó, meg hogy ez rossz, meg hogy ő jobban tudja mi kell, stb. Ez volt múltkor is a kávéfőzővel. Csak veszekedés lett belőle.

2018. okt. 28. 23:01
 5/22 anonim válasza:
36%
Hát én annyit csinálnék, hogy nem szárítok hajat, törölközővel jó alaposan átdörgölném és beülnék a radiátor mellé. Nem lehet vele mit kezdeni, kerülj minden lehetséges kontaktot vele. Ne adj neki támadási felületet.
2018. okt. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Húgom ma ezt csinálta, nem akart emiatt hajatszárítani, és pont ezért kezdett el veszekedni vele, hogy szárítson hajat mert kihull a haja ilyenkor télen, aztán elkezdett szárítani, majd elkezdett vele megint üvöltözni, hogy ne rángassa már. Aztán végül anyám szárította meg neki.
2018. okt. 28. 23:13
 7/22 anonim ***** válasza:
1%
Most miért probléma, hogy ő szárítja a hajatokat? Emberek milliói még fizetnek is érte, hogy más szárítsa.
2018. okt. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%

Szórólapozással meg lehet keresni 1-2 nap alatt egy hajszárító.


A kérdés, le akarod győzni anyudat, menekülni akarsz, vagy szeretnéd, ha a hajszárító nem okozna többet gondot?

2018. okt. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Igazából szeretném ,hogy ilyen pitiáner dologért ne húzza fel magát. Szóval valahogy lenyugtatni.

Igen, felemeltem a hangom, nem is egyszer, de nem segít. Ütni meg nem fogok.

2018. okt. 28. 23:30
 10/22 anonim ***** válasza:
91%
Vegyétek hajszárítót MAGATOKNAK. Apádnak, hugodnak, magadnak egy különt, ő meg rangassa a sajátját.
2018. okt. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!