Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesapám 46 éves, én 17...

Édesapám 46 éves, én 17 leszek, nagyon stresszes a munkaköre és sajnos olyan a természete hogy egy pillanat alatt robban. Nagyon sokszor szomoru a családi kapcsolatai miatt. (a tesói teljesen kizárják őt) Mit tehetnek hogy ez változzon?

Figyelt kérdés

Tehát nagyon felek,hogy elobb vagy utóbb ez az életforma eljut addig hogy (isten őrizz)egy agyvérzés vagy barmi ilyan hirtelen jott "balesethez". Egyre többet hallom azt hogy ilyen 35-40koruli férfiak illetve nők mennek el így...Anyagilag nem állunk rosszul,4en vagyunk testvérek,nagyon sokat dolgoznak anyával(06:00-19:00)mindennap,mindegy egyes nap.

Emiatt is úgy gondolom hogy nyomja a lelkét mert egyszerűen nem tud kiszakadni ebbol a korforgasbol...Nagyon nagyon szeretem őt,és ezt elmondhatom édesanyám és testvéreim nevében is,összetartó család vagyunk,ezért féltjük Őt nagyon.


2018. okt. 29. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A ház rendben tartásában tehermentesíthetitek szüleiteket, meg tanuljatok jól, hogy miattatok ne kelljen idegeskedniük. Meg kapjanak visszajelzést (de ne is eltúlzottan), hogy mennyire becsülitek, szeretitek őket.
2018. okt. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonymousreview60 ***** válasza:
45%

#1 is jót mond, de ennél több kell. Valamivel (túra, box, favágás) le kellene vezesse édesapád a stresszt. Pszichikailag is jót tenne neki, és edzené az érrendszerét, növelve ezzel az agyvérzés stb. elkerülésének esélyét.

06-19-ben dolgozik minden nap? A kisbolt csak nem ennyire stresszes. Mit művelnek a szüleid?

2018. okt. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt hívják rabszolga sorsnak sajnos, nekem is ilyen az édesapám õ kamionsofõr, álltalábam minden hétvégén itthon van, hétfõn hajnali 1-2 körül megy és péntek éjel vagy szombaton hajnalban jön haza, a szombat az nagyon rossz állandó fejfájás, magas vérnyomás, vasárnapra jön helyre aztán hétfõn minden kezdõdik elõlrõl, valamikor csak ül mivel mennie kell, valamikor nyáron +30-40 fokban tûzõ napon pakol vagy télen a - fokban, napi 13-15 órát dolgozik ami valjuk be nem egészséges még a 8 óra is sok szerintem, néha be vállal 4 kezes járatokat plusz pénzért,ami annyit jelent hogy ketten mennek egy kamionnal napi 18 órát vezetnek 4,5 óra válltással a munka idejük 21 óra lehet aztán 9 óra pihenés és újra ez, ez nem valami nagy élet forma, a hét végére már hulla azt sem tudja hol vannak valamikor, nappal nem is tud aludni max 1-2 órát, be szeretné fejezni már de erre a munka lehetõség nem valami jó, ja és õ is ilyen robban egy pillanat alatt, de most rá jön a dolgokra és próbálja magát meg változtatni és én is próbálkozom hogy a család együtt maradjon és kímélem õt, mindent meg csinálok neki itthon, tudom hogy miattunk dolgozik ezért teszek érte hogy jó legyen neki ha itthon van, sajnos nagyon nem tudok tanácsot adni csak le írtam hogy sehol sem tökélet az élet, édesapám nagyon sok emberrel beszélt már és mindenhol csak a gond van még ott is ahol nem látszik, valahogyan változtatni kell, nem minden a munka és a pénz erre már én is és apum is rá jött egyedül még édesanyám nem ért meg de idõvel majd csak rá jön.
2018. okt. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és valahol a streszt is le kéne vezetni, menjen el sétálni vagy valakivel például veled beszélgessetek de leginkább õ beszéljen csak, kerti munka is jó ha van rá lehetõség,legjobb a szabadba napi 30 perc de inkább 1 óra séta, oldja a feszültséget és a streszt, sok sikert.
2018. okt. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Túl sokat vállaltak.


És ugye csak időközbe jöttek rá.

Ennyit dolgozni nem egészséges.

Gondolom nem sportolnak semmit.Ennyi munka mellett aludni sem tudnak eleget.


Sajnos az ilyen emberek veszélyeztetve vannak,főleg ebben a korban már fennállhat bármi.Szívinfarktus,agyvérzés.És még csak dühöngeni sem kell hozzá.


És még legalább 10-15 évig ebben fognak élni,talán ez is tudatosult benne.

Nem irigyellek.


Tanulj rendesen,és önállósodj minél hamarabb!

2018. okt. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!