Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mennyit költötök a 20...

Szülők! Mennyit költötök a 20 éves fiatokra havonta mondjuk?

Figyelt kérdés
mit vesztek neki? ha mondjuk azt mondtja hogy rendele valamit akkor adsz pénzt neki?

2018. okt. 31. 10:59
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
51%
Én nem vagyok még szülő, de a 20 éves fiamtól elvárnám, hogy legyen diákmunkája, kivéve, ha valami nagyon kemény egyetemre jár, orvosi, műszaki vagy ilyesmi. De nyaranta akkor is dolgozzon és tegye félre a pénzt évközbenre vagy későbbre. Anyagi helyzetemtől függően pedig maximálisan támogatnám, lakhasson albérletben, hogy ne kelljen sokat utaznia a városba, illetve ha nincs ideje diákmunkára, akkor havi kb 50 ezer forinttal támogatnám + az apja is x összeggel. Ennél többre nincs szüksége ahhoz, hogy meg tudjon élni(tudom, mert én is 20 körüli egyetemista vagyok).
2018. okt. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
80%
Tamogatnam de nem cigi meg pia meg pc jatekok hanem amire tenylegesn szüksége is van
2018. okt. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
85%

A bátyám is, én is egyetemisták voltunk húsz évesen, ő havi 20-30000 Ft-ot kaphatott akkor, plusz otthon lakott, így a mindennapi használati cikkek, a vacsora biztosítva volt. Én 40-45 ezer Ft-ot kaptam egy hónapban (évente emelték a szüleim az ellátmányt, ekkor már a bátyám is ennyit kapott). Én kollégista vagyok (de mivel nem szorulok rá, csak én szerettem volna odamenni külön ezért nem kapok több pénzt, mint a testvérem), hétvégente hozok magammal kaját, és a ruházkodásomban az alap, szükséges darabokat is támogatják még külön.

Más extra cikkekre, utazásra viszont már középiskolás korom óta nem kérek pénzt. (Ebből, az ösztöndíjból, meg abból a kevés munkából, amit az egyetem mellett/nyáron csinálok, nagyon vígan megélek)

2018. okt. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
41%

ennyi idősen én el voltam látva, ha bármi kellett megvették, a tanulás volt a dolgom


a bulikat, extra dolgokat havi 50ből oldottam meg, én kaptam a gyerektartást

2018. okt. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
57%
Mindent megvettem magamnak az általam megkeresett pénzemből. Otthon laktam, nem volt pofám emellé még pénzt is kérni. Adtak volna, de szerettem volna önállóbb lenni.
2018. okt. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
42%

Mondjuk a kérdező kérdéséből egyáltalán nem derül ki, hogy tanul-e még egyáltalán? :-)


Szülő vagyok, 20 évig egyedül neveltem, eltartottam, nemrég elkezdett dolgozni, biztosítom neki a lakhatást (nem "zavarom el" albérletbe, hogy ne tudjon spórolni), a meleg ételt, stb., 160-at keres, 50-et hazaad, a többi az övé - gyűjthet lakásra.

2018. okt. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
59%

#6 Nem zavarom el albérletbe - 50-et hazaad


Pont ennyibe kerülne egy albérlet is lakótárssal. Magyarul semmivel sem jár jobban, mintha albérletbe költözne. Fuck logic.

2018. okt. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
76%

"Pont ennyibe kerülne egy albérlet is lakótárssal. Magyarul semmivel sem jár jobban, mintha albérletbe költözne. Fuck logic."


Budapest belvárosában, rezsivel együtt, napi 3x kajával, ebből 1 meleg kaja? Megnézem én azt!!

2018. okt. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
32%
#8 Én Budapest belvárosában bérlek ennyiért egy igen szép lakást, ezért írtam :D De ha a kaját is te állod neki, az már más téma, nekem azzal együtt van 90-100 ezres kiadásom havonta(lakás+rezsi+kaja, de egyébként a szüleim fizetik, én csak az ezen felüli költségeimet, tehát ruha, utazás és minden egyéb). Viszont mikor otthon laktam, nem kellett egy forintot sem hazaadnom, azt csak akkor várnák el, ha teljes munkaidőben dolgoznék és minimum nettó 200-at keresnék.
2018. okt. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
67%

Mivel dolgoztam, és mellette levelezőn tanultam ezért én vettem meg magamnak, ami kellett. De otthon éltem. Adtam egyébként haza valamennyi pénzt.

Ha tanulsz, akkor nyilván más a helyzet.

Egyébként én középiskolás koromban is dolgoztam nyaranta, nem végig, de pár hetet. Abból vettem meg extra dolgokat. Szóval én olyat nem kértem volna, hogy rendelek valamit és fizessék ki.

De sok függ, a szülők anyagi helyzetétől. Nyilván ha nem okoz gondot, akkor persze segítsék a gyereket, ahogy tudják. És az is fontos, hogy a gyerek ezzel ne éljen vissza, ne essen túlzásokba.

2018. okt. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!