Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetne megváltoztatni...

Hogyan lehetne megváltoztatni apukám gondolkodásmódját?

Figyelt kérdés

Igazából nem csak velünk, gyerekekkel ilyen apukám, hanem anyukámmal is, de jobb kategóriát nem találtam.

Tehát apukám mindig is egyéni vállalkozó volt, megtanulta, hogy mindent magának kell megcsinálnia, mostmár elmúlt 45, nagy tapasztalata van kb mindenben. DE mivel, hogy mindenről sokat tud, vagy legalábbis úgy gondolja, hogy sokat tud, mindenről van egy konkrét véleménye. Így ha a családban bárki valahogy máshogy oldana meg egy problémát, egyből kiakad, de egy példával lehetne a legjobban szemléltetni: Ma le kellett vágni pár ágat egy fáról a kertben, anyukámmal elkezdtük csinálni, odajött apukám, azt mondja, hogy ő megmondta, hogy fűrésszel kéne levágni, nem ágvágóval, nem hiszi el, hogy nem értettük meg. Mondtuk neki, hogy de hiszen az ágvágó tökéletes eszköz, ezzel csináljuk meg. Erre kiakadt, hogy nem érti meg, miért nem lehet sohase elfogadni a tanácsát, miért kell mindent máshogy csinálni. Erre mondtuk, hogy ő se fogadja el azt, hogy mi meg az ágvágóval csinálnánk meg, anyukám mondta, hogy inkább csinálja azt, amit elkezdett, az az ő dolga. Erre már mégjobban kiakadva azt mondta, hogy ez meg láthatóan nem a mi dolgunk, mi ezt ne csináljuk.


Tehát, ha bármilyen apróságot máshogy akar bárki csinálni a családban, kiakad, altalában elág rendesen, de tettlegességig nem fajul. Ha viszont nincs igaza, annyit mond, hogy hát jó és már túl is lépett rajta. Hogyan lehetne ráébreszteni, hogy több megoldás is létezik, nem csak egy?



#apa #probléma #mit hogyan?
2018. nov. 1. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Lehet hogy o arra gondolt vastagabb agakat kell levagni a tovenel, amit csak furesszel lehet levagni?
2018. nov. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez csak egy példa volt, naponta van ilyen. Múltkor azon akadt ki nagyon, hogy máshogy rendszereztem a szobámban a dolgokat, mint ahogy azt ő gondolta volna.

Vagy egy pár hete építettem egy jelmeznek vázat pvc csőből, azt mondta, hogy ezt el se kezdjem, ilyet nem lehet így csinálni, majd vagy még 3szor odajött hozzám miközben csináltam, hogy inkább hagyjam abba, majd mikor tökéletesen megcsináltam, annyit mondott, hogy ez lehet hogy meglett, de tovább úgyse fog menni

2018. nov. 1. 15:16
 3/10 anonim ***** válasza:
9%
szerintem apukad sokat dolgozik. ő a csaladfenntartó, rászakad minden, ezert stresszes a hétköznapokban. ennyi.
2018. nov. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 8an vagyunk testvérek, mindannyian segítünk, alkalmazottaink is vannak, nem azt mondom, hogy nem dolgozik, de bőven van ideje pihenni is.
2018. nov. 1. 15:26
 5/10 anonim ***** válasza:
12%

Nem biztos, hogy meg kéne változtatni apud gondolkodásmódját. Ne fog menni.

.

Apud vállalkozóként talpon maradt, ami azt jelenti, valamit jól csinált/csinál.

A te/ti gondolkodásmódotokat és az övét kéne közös nevezőre hozni.

Lehet, sőt valószinű azt várja, hogy kikérjétek tanácsát, megbeszéljétek vele a példaképp is felhozott művelet mikéntjét.

Megbeszélitek, közös nevezőre juttok - és máris közelebb kerültök egymáshoz, megszünik a súrlódás a családban.

2018. nov. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Így látatlanban azt mondom, hogy apukád a vállalkozást teljesen kézben tartja, minden úgy zajlik, ahogy ő jónak látja és az alkalmazottak tőle kapnak utasításokat. Ezt a viselkedést viheti át a családjába, csakhogy ti nem alkalmazottak vagytok, hogy tőle kérjetek útmutatást mindenhez, hanem változatos egyéniséggel rendelkező gyerekei, akiket nem tud irányítani. Sok év munka után nehéz lehet levetkőzni a kényszert, hogy mindent átlásson, a polcaid úgy álljanak, ahogy ő akarná vagy hogy egy kisebb feladathoz nem az ő engedélye, pontos feladatmegadása kell. Ha ti másképp gondoltok valamit, az nem hiba, csak ő nonstop irányítása alatt tartana mindent és ezzel talán magában is küzd. Ezt vele kéne megbeszélni, hogy miért akadékoskodik, ha az ágak ugyanúgy le lesznek vágva.
2018. nov. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 szántóvető ***** válasza:
0%
nem kell megváltoztatni,ilyennek kell őt elfogadni.ha anyukád képes kezelni a helyzetet akkor semmi gond.legyetek határozottak és kész,bár úgy tűnik h ancidnak ezzel sincs gondja.
2018. nov. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ennyi év után már sehogy, csak még rosszabb lesz, ahogy öregszenek az ilyen gondolkodásúak.

Nálunk is hasonló viselkedésű fater, de nem mindig.

Én szeretek nyugodtan csinálni valamit, ha nem kell sietni, pl unalmamban szeretem az autó olyan részeit is pucolni, takarítani amit más azóta leszar amióta kijött az a gyárból, én leveszem a lökhárítót is, a homokot, port kitörlöm stb

Motortérrel is ahogy tudok foglalkozom, Ő ezekre azt mondja "Nem foglalkozz vele, úgy sem látszik, rakd össze azt kész"


Nehezen jövünk ki néha mert én is már felnőttem ugyan, de mivel más személyiségek és természetűek vagyunk így ellenkező véleményt képviselünk. Rengeteg olyan dolog van amit feleslegesnek gondol, de pl egy macska oltás igen is kell még ha csak benti állat is, ugyanígy a féregtelenítés.


Lassan motorozni is szeretnék mert anyagilag, és korban is illő elkezdeni, kíváncsiságból megkérdezte -és, milyen motort néztél magadnak? Megmutattam neki egy videót, az Ő válasza pedig annyi volt hogy ilyenre kár a jogsi mert azelőtt meghalnak vele, hogy rutint szereznének.

Amikor már kicsit piszkálódásba kezd átmenni a beszélgetés, akkor mindig figyelmeztetem hogy Én fogom vezetni, pénzzel győzni, vagy esetleg kórházban feküdni, nem Te.

2018. nov. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Látom, családodban a megbeszélés nem opció.

Ha szeretitek a vitát és sértődést, jól csináljátok.

Az is lehet családi cél, hogy lehessen valakivel állandóan súrlódni.

2018. nov. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 otthon is beszéltünk már erről, sokszor estéken keresztül, de nem igazán vezetett bárhova is, ez az egy kérdés, és a rá kapott válaszok megmutattak egy másik gondolatot, amit köszönök :)
2018. nov. 2. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!