Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért nem főz változatosan?

Anyám miért nem főz változatosan?

Figyelt kérdés

kezd már kicsit besokalni, hogy akár 5 napig ugyanazt esszük.

Nekem kell a változatos kaja.

4x-szer eszek egy kajából, többet nem. Kell a változatosság, ha ő nem majd csinálok én magamnak, abból ami a hűtőben van. De nem értem minek főz egy hétre? Dolgozni nem jár, mosni szombatonként szokott, szóval heti 2-3 alkalom szerintem nem sok.

Ezt, hogy mondjam el neki szépen.



2018. nov. 2. 08:42
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
55%
Gondolom nem szeret minden napot a konyhában tölteni. Én sem szeretek, ezért általában 3 napra főzök. Nem olyan jó muri ám. Főzz te!
2018. nov. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
73%

Átérzem. Ugyanez van nálunk is. Vasárnap megfőzi a húslevest, a rántotthúst, aztán azt esszük a következő vasárnapig, Pedig van pénzünk, nem is dolgoznak sokáig, szóval ez csak a lustaságból ered.

Ezért inkább elkezdtem én főzni, sokkal egészségesebben és változatosan, a saját pénzemből, vagy eszek a suli melletti kifőzdében, mivel nincs menzánk. Így meg ezért kiabálnak velem, hogy nekem semmi nem jó, csak különcködök.

Ez van, egy év múlva úgyis lelépek.

2018. nov. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
13%

Nem értem a problémát.

Reggelire gondolom nem a főtt kaját eszed.

Ebédre gondolom igen, mert viszel magaddal otthonról.

Vacsorára pedig gondolom megint nem fôtt kaja.

Szóval valamit 4 napig enni se olyan unalmas, hisz maximum csak ebédekre eszed azt.

2018. nov. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
68%
Iratkozz be a suliban menzára és lesz neked változatos kaja. Amúgy meg kezdj el főzni te, és probléma megoldva. Akár fel is vetheted neki, hogy ne legyen sértődés, hogy tanítson főzni, már össze is írtad, hogy mit szeretnél megtanulni elkészíteni. Aztán főzzetek együtt.
2018. nov. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
67%
Menza- vagy ha melózol munkahelyi büfé, és főzz felváltva anyuddal. Nem muszáj ám hogy eléd rakja a főtt kaját mindig.
2018. nov. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
21%
És azért érzett kitt egy jó adag számonkérést, hogy ha már háztartásbeli anyád, mit is képzel hogy nem játssza a házicselédet napi szinten... te meg ne várd hogy körülugráljon. Moss magadra, meg főzz te is, ne nézd csicskának.
2018. nov. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
59%

Kezdj el főzni. Tényleg, én is gyakran főzők/sütök otthon, általában meal prepping-ezek de a többieknek is jut belőle.

Mi is pont így vagyunk. Anyám nem jár dolgozni, a házimunkát se nagyon végzi el, és mellette panaszkodik hogy egész nap a konyhában kell robotolnia (napi 1-2 óránál sose többet persze). Én suli és munka mellett szívesen csinálom.

2018. nov. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
44%

"Főzz te"

Ezt olyan könnyű mondani. És miből főzzön? Gondolom az kérdező középiskolás és nem tud havi 30-40et kicsengetni kajára.

És a suli menza sem változatos. Amikor én voltam középsulis (7 éve) nálunk minden hétfőn grízes tészta volt csontlevessel a menzán. Keddenként pedig paradicsomos káposzta virslivel. A mai napig undorodom ezektől a kajáktól.

Más a családban nincs akinek elegem van anyud főztjéből? Apud mondjuk? Fogjatok össze és pl mint most őszi szünetben főzzetek ti vmit magatoknak.

Ja és vérmamiknak: lehet úgy is változatosan főzni h nem kell hozzá órákat robotolni a konyhában. Csak egy kis kreativitás kell hozzá.

2018. nov. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
21%
Jaaa, hogy csinálni nem akar semmit, de az anyjának dirigálna értem. És miből főzzön? Az otthoni alapanyagokból. de ugye nem fog, mert igazából csak ugráltatni akarja a házicsicskát, igények vannak, csak nehogy csinálnia kelljen valamit.
2018. nov. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
62%

Semeddig nem tart kifőzni egy kis tésztát pl., rá egy szósz vagy valami szaftos húst megcsinálni, hozzá rizs vagy krumpli. Van a neten millió és egy könnyű recept videóval, amit egy gyerek is meg tud csinálni.

Értem én, hogy unod egész héten ugyanazt enni, unnám én is. Főzz akkor magadra heti 2x és kész. Nem egy nagy összeg és máris 3 félét is tudsz enni azon a héten.

2018. nov. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!