Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más családban is jellemző a...

Más családban is jellemző a titkolózás (felnőtt gyerek-szülő)?

Figyelt kérdés

Most éppen egy új munkahely van terítéken, amit csak egy telefonbeszélgetés utolsó két szavából tudtam meg az érintettől, aki azt hitte, nem tudok róla. Pedig tudtam és ki lett adva, hogy előttem ezt titkolni kell.

Félek, hogy a szüleim majd a "Jaj, bocsi rákos vagyok" vagy hasonló jellegű dolgokat is akkor majd az utolsó utáni pillanatban mondják el.

Máshol is tipikus ez?



2018. nov. 2. 11:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk sajnos igen. Mármint a szüleim ilyenek. Sumákolnak sok mindenben, sokszor nem tudom, hányadán állok velük.
2018. nov. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Természetesen. Nem gondolod, hogy mindennel terhelni kell a gyereket is?

Persze korától függően egyre több mindenbe beavatást nyer, nem jó mindent eltitkolni, de mindenbe beavatni sem.

2018. nov. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Ahány család, annyi féle "túlélési taktikát vagy stratégiát" alkalmaz. Minden családban máshogy oldják meg (vagy nem oldják meg, hanem elhallgatják egymás elől) a problémákat és a különböző helyzeteket, szituációkat. A mi családunk és a párom családja a két legszélsőségesebb véglet. Nálunk mindig az volt a felfogás, hogy a legnagyobb problémákat is mindig megbeszéltük egymással és mindig mindent közösen oldottunk meg. A mi családunkban nagyon nyílt a kommunikáció. Egy csomó dolgot (pl. munkanélküliség, betegség, halál, depresszió, szorongás stb.) közös összefogással és egymásra való odafigyeléssel sokkal gyorsabban és hatékonyabban meg lehet oldani, mint elhallgatással, titkolózással vagy ha egyedül marad az ember a problémájával.

Nekem ezért irtózatosan "furcsa" volt belecsöppenni a párom családjába, ahol ennek éppen a szöges ellenkezőjét tapasztaltam. Ők minden problémát szégyennek fognak fel, amiről nem lehet beszélni, mert erősen szégyellnivaló vagy titok. Ők családon belül is titkolóznak egymás előtt, a problémák elől meg homokba dugják a fejüket, a szőnyeg alá söprik azokat.

Nekem ez nagyon furcsa, nem ezt szoktam meg otthon. De nem ítélkezem emiatt, egyszerűen csak belátom, hogy ők más taktikát választottak. Mindannyian emberek vagyunk, különbözőek vagyunk egymástól, ezért másképpen reagálunk dolgokra. Talán nincs is jó vagy rossz taktika, egyszerűen csak élethelyzetek vannak, amire ki így reagál, ki úgy. :)

Ha téged zavar a titkolózás a családon belül, akkor kommunikálj velük mélyrehatóan, mondd el nekik, hogy miért fontos számodra a megfelelő kommunikáció a családon belül. Mondd el, hogy így jobban oda tudtok figyelni egymásra és hamarabb tudtok egymáson segíteni, ha baj van vagy valamelyikőtök nehéz helyzetbe kerül. :)

2018. nov. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Van, amit titkolunk. Mindenről nem kell se a szülőnek, se a gyereknek tudnia. Pl ez a rákos vagyok dolog: pár éve talaltam egy csomót a mellemben. Igencsak felnőtt vagyok, nem, nem szóltam róla a szüleimnek. Minek? Csak feleslegesen aggódtak volna. Nem, nem voltam amugy rákos. A hazassagomrol sem osztok meg semmit veluk, mert nem rájuk tartozik.
2018. nov. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk ez inkább testvérek közt jellemző, de sajnos nagyon. Igazából mindkét bátyám azt mondja amit hallani akarunk. Van egy féltestvérem aki a húgom, ő csak apai ágról testvérem, de ő is megállás nélkül hazudik nekem dolgokat hogy nem így jó az élete, úgy jó, közben meg 2 szobás lakásban élnek 10-en, egy percnyi nyugtuk sincs.
2018. nov. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
52%
Nálunk is ez van.....és sajnos betegségeket is titkolnak. Azt is nemrég tudtam meg,hogy a testvéremnek abortusza volt. De hidd el, jobb ha nem tudsz néhány dolgot, mert csak azon rágódnál stb. Én már úgy vagyok vele, hogy ha úgy gondolják el kell mondani elmondják. Megszoktam, hogy nekem semmit nem mondanak el.
2018. nov. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk az abortusz épp olyan dolog, amihez a világon senkinek nincs köze a terhes non és a partnerén kívül
2018. nov. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%

Az én családomban anno szüleimmel a titkolózás ment, "úgysem érti gyerek még".

Én a gyerekeimnek mindent elmondok, lehet hogy valaki szerint ez "sok", de ha őt is érinti nekem ez a normális.

Ők emiatt ugyanúgy elmondanak nekem mindent.

2018. nov. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%
Sose felejtem el. Nagyanyám: Kinek mit hazudjunk.. No comment. Sajnos nagyon jellemző. De nézd meg az ember szakitásnál is mit összehazudozik sunyit,kifogást keres,csak az igazat nem mondja ki.. Barátság a szemedbe nem őszinték csak a másik barát előtt kibeszél.. A család meg alapbol ilyen sajnos szoval nincs is más minta :O Emberi dolog ez sajnos és nagyon jellemző.
2018. nov. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Metionin ***** válasza:
67%
Néha előfordul de annak oka van. A szüleim akkor szoktak valamit titkolni ha hülyeséget csináltak és félnek hogy megtudom és balhé lesz, pl. amikor a kutya megharapta a szomszéd gyereket és emiatt 2 hétig karanténban volt, vagy amikor apám használta a biciklimet és elrontotta a váltót, ilyesmik. Én nem igazán avatom be őket az életembe mert vagy kritizálják, vagy láthatóan nem érdekli őket amit csinálok, kivéve ami pénzzel kapcsolatos. Amikor balesetem volt és újratanultam járni, azt azért nem mondtam el mert egész életemben le se szartak de akkor tuti jöttek volna be sopánkodva hogy jaj mennyire szeretnek, szóval a képmutatást kerülendő annyit tudnak hogy kórházban voltam de semmi komoly.
2018. nov. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!