Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan költözzek el otthonról?

Hogyan költözzek el otthonról?

Figyelt kérdés

Még mielőtt bárki azt hinné, hogy biztos egy buta kislány hisztije ez az elköltözés, sajnos nagyon is komoly.

Évek óta lelki terrorban élek a szüleimmel és a testvéremmel, részletesebben nem vagyok képes leírni, mert most is elég nehezen írom ezeket a sorokat. Röviden a lényeg, hogy nem bírom már azt ami itthon megy, velem szembe, a sorozatos megaláztatást, és egyebeket.

Próbáltam változtatni a hozzáállásomon, mert ők már nem fognak változni, sajnos kevésnek bizonyult.

Egy nagyon vidám és nyitott ember vagyok, de ha otthon kell legyek, teljesen kifordulok önmagamból, és depresszív leszek.

Jelenleg most vagyok végzős, egyetemre szeretnék menni, de egyetem előtt van egy ötöd évem. Érettségi után miután letudtam, szeretnék elköltözni, határozottan.

Sajnos mérgez az otthoni környezet, és kezdek az uralma alá kerülni lelkileg, eddig bírtam.

Szeretném ha esetleg segítenének olyanok, akik átélték ezt, és hogy hogyan lehet új életet elkezdeni családi támogatás nélkül.

Nagyon nagyon fáj, de úgy érzem, rajtam csak ez segíthet, hogy ne egy meg rokkant felnőtt váljék belőlem. Nagyon kevés időt töltök itthon, pont ezek miatt.

Jól tanulok, tele vagyok tervekkel.


Előre is köszönöm, egy nagyon, nagyon kétségbe esett és reményt vesztett 18 éves lány.



2018. nov. 2. 19:25
1 2
 1/16 anonim válasza:
Nagyszülőhöz vagy rokonokhoz nem tudsz menni?
2018. nov. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem tudok, nincs családom. Senkire se tudok számítani, a barátok vannak nekem egyedül, de ez olyan dolog amiben nem nagyon tudnak segíteni.
2018. nov. 2. 19:33
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy tudsz,ha elmész dolgozni félre raksz és kibérelsz egy szobát.
2018. nov. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Kollégista vagyok, szóval hétköznappal nem lenne gond, inkább a hétvége az ami kétség kívül megoldásra vár.
2018. nov. 2. 19:34
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Érettségi után menj ki külföldre au pairnek. 1-2 év alatt össze tudsz szedni annyi pénzt, hogy aztán az egyetem ideje alatt eltartsd magad. Egyetemre csak akkor menj, ha tényleg jó tanuló vagy, be tudsz jutni állami támogatottra és esélyes lehetsz tanulmányi ösztöndíjra. Ha éppen csak hogy nem bukdácsolsz, úgy nem érdemes. Esetleg elgondolkodhatsz azon is, hogy külföldön járj egyetemre. Sokkal könnyebb eltartani magad tanulás mellett, mint Magyarországon.
2018. nov. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%
Hát, pedig jobban tennéd, ha leírnád az otthoni helyzetet, és annak elviseléséhez vagy megoldásához tudnánk tanácsot adni, mert amíg nincs kereseted, addig lehetetlen elköltözni, hacsak nem kollégiumba, ha bejárós vagy. Még munka mellett is igen nehéz lesz, hiszen egy kereset kb az éhenhaláshoz elég. Ha az 5. évet (szakma?) is nappalin akarod kijárni, amellett még dolgozni is csak keveset tudsz. Úgyhogy látatlanban azt mondom, hogy örülj, hogy a szakmaszerzésig egyáltalán van hol laknod és van mit enned, a megaláztatások egyik füleden be, a másikon ki, meg se halld, minél kevesebbet legyél a szüleiddel egy légtérben, ne vedd magadra, és ha azt látják, hogy nem hat rád, akkor eleve nem lesz értelme, hogy azt csinálják.
2018. nov. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Továbbtanulás, egyetem, kollégium, diákmunka, hogy mihamarabb függetlenedj helyileg és anyagilag is. Aztán majd jönnek maguktól a dolgok. Ha elég erős vagy, hogy az első nehézségeknél ne menekülj haza, akkor egyenes utad van a sikeres felvételi után (mert lesznek nehézségek, nem is kevés).
2018. nov. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Már csak 1 év, egyetemen kollégiumból sem kell hazamenned a hétvégére.

Addig meg próbálj kevesebb időt tölteni velük.

2018. nov. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
kötelező hazamenni hétvégére?
2018. nov. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Hétvégére nem kell hazamenned a koliból.

Vagy ez már változott?

2018. nov. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!