Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, ti hogyan éltétek...

Anyukák, ti hogyan éltétek meg a felnőtt lányotok magánéletét?

Figyelt kérdés
Ha 17-20 éves lányotok van, ti hogyan fogadtátok el, hogy az egykori kicsi lányotok már felnőtt és ő is él már szexuális életet? Őszintén nekem még nagyon furcsa, pláne hogy most tudtam meg hogy már lefeküdtek a barátjával. Védekeztek, de attól még ő a kicsi lányom. Ti hogyan fogadtátok el a tényt hogy már lefeküdt a társával a lányotok?

2018. nov. 4. 00:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Ooo... azert nem mindegy hogy 17, vagy 20. Elobbi esetben sem epp elvaras, hogy minden reszletet meseljen el, na de 20 evesen?!
2018. nov. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Édesanyád is elfogadta :)

A húgommal éltem meg hasonlót (a lányaim még kicsik)

Sokat segített az a gondolat, hogy ez az élet rendje.

Normális, hogy számodra ez hajmeresztő, a szülő szemében a gyerek nem egy szexuális lény (és fordítva).

Fontos hogy tudja, hogy rád számíthat, szólhat, ha valami baj van(itt nem feltetlenül terhességre gondolok)

Pl a húgomnak egy félórás előadást tartottam a megfelelő előjátékról, amiből egy többórás beszélgetés lett.

Visszagondolva, jó lett volna ha anyu nem kezeli annyira prűden a témát anno.

Plusz még mindig jobb, ha tőled informálódik, mint netről, meg barinőktől.

2018. nov. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
A maganelet nem azert MAGANelet, hogy mas ne tudjon rola???...
2018. nov. 4. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne gondolkozz rajta, ez nagyon furcsának és helytelennek hangzik. 20 évesen felnőtt ember, saját döntései vannak, nem kell mindenről tudnod. Biztos vagyok benne, hogy ő sem gondolkozik a te és a férjed/párod magánéletéről...
2018. nov. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
86%
Nekem sehogy bem fogadták el, nem lehetett barátom 22 éves koromig, még el nem költöztem.
2018. nov. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

NEm értem ezt az "én kicsi lányom" nyavalygást, annak "ellenére", hogy négy gyerekem is felnött lett idöközben.

Nekem természetes volt mindig is, hogy felnönek, lesz párkapcsolatuk, szexelnek és ez nem votl semmiféle törés vagy egyéb probléma számomra! A szex eleve nem egy trauma, azért miért kellene magamat stresszelni, hogy a gyerekemnek örömteljesebb lett az élete?

Aki nem tudja felfogni és elfogadni, hogy a gyereke önálló, felnött ember lesz/lett, az szülöként nagyon nincs rendben.

Egy gyerek már az iskolás kor kezdetekor elkezd lassan (hangsúlyozom, LASSAN!) leválni a szülökröl, a szülök meg akkor állnak egészségesen a ygerek fejlödéséjhez, ha ezt támogatják és nem akadályozzák, nem próbálják kötni a gyereket magukhoz, hogy minél tovább függö legyen lelkileg is. Mire a gyerek eljut a kamaszkorba, addigra már a szülönek nem feladata minden részletet ismerni az életéböl, mert ilyenkor már böven van magánélete, ahol a MAGÁN a hangsúlyos - ez a gyerekre tartozik, másra nem ,- még a szülöre sem.

2018. nov. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
46%
Már ha normális szülőket fog ki az ember...
2018. nov. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
97%

Ezen nekem nincs mit megélni, ezt neki kell.

Rendesen felvilágosítottuk, tudja, hogy számíthat ránk, eszközt adtunk a kezébe a fogamzásgátláshoz, innentől kezdve már rajta múlik, ez az ő élete.

Ha kérdése van, keresni fog, ebben biztos vagyok.

Az ő nemi élete nem tartozik rám, én úgy érzem. Az egészsége és a fogamzásgátlása igen, abban segítem.

2018. nov. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
9%
Eljön az az idő is, amikor várni fogod:) Anya viccesen hetente megkérdezi, hogy ugye dolgozunk-e az unokán, mindent megteszünk-e, hogy összehozzuk?:))
2018. nov. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
34%
Megszokod a gondolatot, aztán lassan túlteszed magad rajta...
2018. nov. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!