Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni? Van valami...

Mit lehet tenni? Van valami megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves vagyok, most töltöttem be a 17-et. Anyám, szinte minden nap lelkileg terrorizál.. Kiabál velem ok nélkül. Néha meg is üt, pedig nem csinálok semmi rosszat. Úgy élek mint egy rabszolga, én szolgálom ki, én takarítok a nap minden percében... Lelkileg ki vagyok készülve... Ha vissza szólok, akkor nekem megy. Van egy barátom, vele se bánik úgy, ahogy más normális ember bánik mással... Kiabál, csúnyán beszél.. Nem tudom mit tegyek.. Nem akarok várni még egy évet amikor is 18 leszek és el tudokenni a barátommal... Szerintem azt sem hagyná.. Szó szerint utál, de nem akarja hogy el menjek innen... Mit tehetek? Ha el megyek a barátomhoz vissza hozathat a rendőrökkel? Mindenképp meg kell várjam a 18 évet? A barátom 20 éves. Neki ebből nem lehet baja? Hogy ha fel jelentené "kiskorú megrontásáért"? Én úgy tudom nem vagyok kiskorú, hanem fiatalkorú. Ha el mennék a barátomhoz vissza hoznának a rendőrök? Segítsetek :(



2018. nov. 4. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Miket mond, amikor kiabál? Az iskolában milyenek a jegyeid?
2018. nov. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Konkrétan el mond minden.. Nak.. rabszolgaként élek.. Ha szól, nekem ugornom kell, és ha egy percet is várok akkor már kiabál, "mi van meghaltál?" és el átkoz...
2018. nov. 4. 12:44
 3/7 anonim ***** válasza:

wtf :(

Nem az iskolai teljesítményed miatt?

2018. nov. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bárcsak az miatt lenne... De nem.
2018. nov. 4. 13:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyszer vagy többször vedd fel a telefonod hangrögzítőjével hogyan bánik veled.

Ha bántalmaz is, nem kell eltűrnöd.

A lelki bántalmazás is bántalmazás.

Fizikai erőszakot meg jogilag a rendőrségen kívűl senki nem hajthat végre senkin.

Ha kész pár ilyened mentsd el egy email fiókodba, amit nem ér el, nem tudja kitörölni.


Levelezőn, vagy estin is lehet tanulni munka mellett. Én is ezt csináltam.

16 évesen jöttem el.


Munkát néznék, majd ha lesz kis tartalék akkor albérletet.

Ha még szórakozik a bizonyítékokkal szépen

feljelentheted. Bántalmazásért.


Akkor biztos leáll.


Ha nem lépsz le örök életedben vissza fog húzni hogy ne a saját életed éld, és ha majd dolgozol a pénzed is elszedi.


Megvárnám a nyarat. Balaton környékén szállással is van munka. Kaját is kapsz. Így fel tudsz halmozni tartalékot ami pár hónapig elég, hogy vész esetén ill. munkaváltásjor legyen mihez nyúlni.

2018. nov. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, visszavitethet a rendőrökkel, mivel nem vagy 18 éves még.

Vedd fel hangrögzítővel, amiket mond neked ilyenkor. Bár nem tudom, van-e értelme... mire a gyámügyön foglalkoznának az ügyeddel, lehet rég elmúlnál 18 éves. De egy próbát megérne. Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy! :( :(

2018. nov. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lenne 1-2 "szakmai" kérdésem. Elváltak a szüleid? Milyen viszonyban vannak egymással? Van testvéred? Anyukád mióta ilyen? Anyukád mivel foglalkozik? Azért kérdezem ezeket, mert túl sok minden lehet amögött, hogy így bánik veled. Lehet, hogy apukád viselkedett vele így és azon vezeti most le, aki kéznél van és alárendelt szerepben van hozzá képest. Az is opció, hogy az apukádra emlékezteted, de a magányosságtól is fél és attól, hogy elveszíthet, főleg, hogy van barátod. Az is lehet, hogy őt is így nevelték. Túl sok a lehet a történetben, mert kevés az információ. Azt javaslom, hogy minél előbb költözz el, legalább egy időre, mert így mindketten tönkre fogtok menni. Kell egy kis idő, hogy úgymond kívülről nézzetek egymásra és a kapcsolatotokra. Most úgy éltek, mint egy céltábla, ami mindenhol ott van és egy pisztoly, ami valamilyen okból mindig csőre van töltve, sajnos végtelen tölténnyel. Szinte törvényszerű hogy a céltábla naponta szét lesz lőve. Annyit mondhatok, hogy valami olyan ok van a háttérben, amit még anyukád sem vallot/vallana be önmagának sem. Ilyen esetben nagyon nehéz megtalálni a legmegfelelőbb pillanatot helyzet tisztázására.
2018. nov. 5. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!