Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet csinálni egy "életké...

Mit lehet csinálni egy "életképtelen" anyával?

Figyelt kérdés

Már elegem van belőle és az összes türelmem elfogy iránta.


Most perpill azon akadt ki, hogy amikor átbeszéltük a családi ügyeket (csekkek, vásárlások, stb), felhoztam, hogy ugye itt lesz a Mikulás is, amit a két gyereknek a családban (rokonok) a novemberi fizunkból kell megtervezni. Megemlítettem, hogy mi lenne, ha inkább valami játékot vagy mesekönyvet vennénk nekik kis nasival egy nagy szatyor édesség helyett. Flegmán visszaválaszolt, hogy akkor ő azt se bánja, ha nem veszünk nekik semmit, mert nyilván én sem voltam gyerek, nekik nem fog jól esni az édesség (?). Mondom ez hülye... Azok a gyerekek a szüleiktől, nagyszüleiktől, keresztszüleitől, dédszülőktől, szomszédoktól csak édességet fognak kapni, amit szokásukhoz híven úgyis megegysznek egyszerre, mert nincsenek még eléggé elhízva. Plusz a kedves édesanyának is annyi a tekintélye a gyerekei előtt, hogy azok simán kiparancsolják a nasit a szekrényből. (ovisok)


De nem csak ez idegesít anyámban.


- ugyanannyi a fizetésünk, minden költséget felezünk, de hó végén még mindig vegyek vajat, hozzak már neki cigit, adjak neki Avonra 5 ezer forintot ??? = 55 évesen pénzkezelése egy nagy nulla

- szól kb hétfő este, hogy váltsam ki a gyógyszerét, mert szerdán már fog neki kelleni, és ha kedden nem úgy alakul a dolgom a városban (buszhoz vagyok kötve) akkor én vagyok a hibás, hogy nem váltottam ki azt a vényt, ami már 2 hete nála van = előrelátás nulla

- soha nem jó neki semmi, se az, hogy milyen szalámit hozok a boltból, vagy mosószert, vagy milyen kaját tálalok ki ebédre, persze önálló ötletei nincsenek

- állandóan megjátsza a hattyú halálát, hogy ő elmosogatott, főzött, konyhába felsöpört, stb. Ezeket általában akkor mondja, mikor hazaérek, és kéne 5 perc k*ss egy hosszú nap után, amíg a konyhában csendben ülve megvacsoráznék. De neki kezet kell csókolni, mert ugyanúgy elmosogat, mint pl következő alkalommal én

- ha esetleg magamtól kitakarítom a fürdőt vagy folyosót a retektől, az a világvége, mert csak teszem az agyam ???

- az új élettársával is gondba van, mert csak akkor hívja át, amikor én a páromnál alszok (egyedül éjszaka a világ összes pénzééért nem lenne el -kisfaluban lakunk, főút mellett, bár közvetlen szomszédok nincsenek), de akkor mit főzzön neki, meg most hogy hívja át, milyen ciki, hogy csak akkor hívja, mikor én nem vagyok itthon. Mondom akkor is hívhatod, ha itthon vagyok, vagy költözzetek össze, mint 2 normális felnőtt. De neeeem, ezen is megsértődik, mert én nem értem őt.


Már lehetetlenség vele együtt élni

A párommal is csak azért nem költözök össze, mert ő is az anyjával lakik (bár ővele ki lehet jönni), de pénzt gyűjtünk, hogy a lakás egy részét meg tudjuk magunknak csinálni ott


De most komolyan, mit lehet egy ilyen emberrel csinálni?


20L


2018. nov. 4. 19:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

1-egy Mikulásból miért kell ekkora nagy ügyetcsinálni, hogy "megtervezni a Mikulást"

2-ha nem tetszik valami, költözz el, és hagyd anyádat élni ahogy szeretne.

2018. nov. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

Ne haragaudj hogy megkerdezem, de hogy lehetnek ovis gyerekei, ha 55 eves?

Amugy meg nyilvanvaloan nem jottok ki, tenyleg jobb lenne elkoltoznod, amint lehet. De nem anyosodhoz! Az meg sokkal rosszabb lesz, hidd el. Tapasztalat.

2018. nov. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%

"ha itthon vagyok, vagy költözzetek össze, mint 2 normális felnőtt."


És ti miért nem költöztök össze?

2 felnőtt ember mamahotelben és nem tetszik neki a rendszer. Lehet lépni...

2018. nov. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Te vagy az életképtelen, ő nagyon is okos, mivel így ki tud téged használni. Azt lehet csicskáztatni meg annak lehet parancsolgatni, aki hagyja magát.
2018. nov. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Te se vagy százas

1 minek vitázol vele?

2 ugye nem vagy olyan hülye, hogy az aktuális pasid anyjának az ingatlanána pénzt fektetsz?

2018. nov. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 szántóvető ***** válasza:
66%
semmit,elviseled kényszerből még egy ideig.
2018. nov. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
83%
Ha van olyan kapcsolatod a barátod anyjával akkor kérdezd meg tőle hogy oda költözhetsz-e addig amíg pénzt gyüjtessz a lakásra.
2018. nov. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Életképtelen anya és életképtelen lánya. Egyik mamahotelből repülsz át a másikba, sőt még pénzt is fektetsz az aktuális pasid anyjának lakásába.
2018. nov. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Úgye tudod, ha neked repülni kell, a lakás, amit mostani párod anyjának alakítotok át, az marad ott?

Csak te repülsz - és esetleg a személyes holmid veled.

Miért nem azon gondolkodtok, hogy teljesen, a te és az ő szüleitől elkülönülve kezditek együttéléstek?

Ha sikerül a tervezett lakás-átalakítástok, párod anyja akkor is befolyásolni tudja gyerekét, asőt neked is ő szabja meg a módit.

Az első vita után: "Én adok tetőt fejetek fölé, ha nem tetszik a rendszerem, fel is út, le is út!"

Akkor pedig sem pénz, sem lakás...

2018. nov. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Tudod ha én belelépek a carba,nem futok örömmel hogy keressek egy másikat amiben hempereghetek. Gondolod hogy anyósodnál jobb lesz?
2018. nov. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!