Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak mert megmondom mire...

Csak mert megmondom mire lenne való a zsebpénze én kegyetlen vagyok?

Figyelt kérdés

Van két nevelt gyerekem. Mindkettő kap zsebpénzt. Az egyikkel nincs is gond, beosztja vesz rajta magának azt amit szeretne.

A másik viszont elég pofátlan. Megmondtam a zsebpénzükből menjenek cukrászdába, vegyenek édességet, sütit, hamburgert. Mi is viszünk haza csokit, nápolyit. Az utóbbi időben azonban egy nap alatt két tábla csoki is elfogy és ha veszünk egy vödrös nápolyit, akkor másfél nap alatt eltűnik.

Ezek nem olcsó dolgok. A kisebbik gyerekem folyamatosan nyafog és játsza a sértődöttet, hogy mi az hogy nincs otthon csoki, miért nem hozunk több nápolyit? Hozzáteszem ő sose megy bevásarolni, nem lehet még egy kenyérért se leküldeni a boltba, mert ő neki az nem menő.

Két napja bejelentettem, a zsebpénz arra való, hogyha valakinek nem elég egy napra két szelet nápolyi édessegnek vagy 3 naponta egy tábla csoki, akkor ott a zsebpénze vegyen belőle magának. Erre megsértődött, hogy én kegyetlen vagyok és ne szabjam meg mire költi a zsebpénzét.

Most tényleg nekem kellene naponta zsákszámra hazahordanom a csokit, mint a Mikulàsnak?


2018. nov. 6. 16:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%
Nem, hogy nem kell hazahordanod a különböző édességeket, hanem nem szabad. Ha gyerekkorukban rászoknak ezekre, nehéz lesz az átállás, amikor majd kezdenek jönni a kilók. Nem írod, hány évesek a gyerekek, de a házimunkából egészen kis kortól ki kell venniük a részüket. Kenyérért egy 9-10 éves gyerek is elugorhat a közeli boltba.
2018. nov. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%

Eleve elég durva, hogy a vödrös nápolyi nálatok drága dolog, vagy a 200ftos táblásmilka.


Egészségtelen bezabálni egy vödör nápolyit másfél nap alatt.


Az energiáidat inkább az egészséges táplalkozás bevezetésére fordítsd, és ez a gond megoldódik.


A zsebpénzükbe ne szólj bele, a táplálkozásukba igen.


Ha akarják a zsebpénzüket el is égethetik, onnantól, hogy nekik adod, az övék.


A pénz értékére hamar rájönnek maguktól, ezért adod nekik a szabad felhasználású zsebpénzt, a helyes táplálkozásra csak 10 év múlva.

2018. nov. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%
Zsàkszâmra még zsebpênzből sem engedném az édességet.
2018. nov. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
77%
Vagy ne vigyetek haza édességet, vagy felezd meg a zsebpénzét, és mond hogy ez az otthoni túlzott édességfogyasztásra megy. Hetente egyszer vigyetek haza valami édeset, de többet ne.
2018. nov. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
41%

Egyébként anya vagyok, és eléggé megdöbbent, hogy van olyan anya, aki eltűri, hogy a gyereknek azt mondja az apja, hogy "vegyél a zsebpénzeden csokit, az arra való!" Vagy "milyen pofátlanul megetted az összeset!"


Tökmindegy, miből, téged az elv sért, hogy annyit evett valamiből, (amit te vettél) amennyi jólesett neki. Hát nézzél már magadba! Már miért ne ehetne annyit a gyerek, amennyit szeretne?(te az egészséget egy szóval nem hoztad fel)

2018. nov. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
82%
Miért alap hogy van otthon édesség? Mennyi idősek a gyerekek? Mire költi a kissebbik? Mennyi a zsebpénz?
2018. nov. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
39%

Ja aktuális kedvencből( nekem 20 éve a barackos nestea volt) hagyd őket egyszer! annyit enni, amennyit akarnak. Úgyis hányás vagy hasmenés, de minimum gyomorrontás lesz a vége. Majd akkor rájön, hogy nem kell egy valamiből bezabálni mértéktelenül.


Az én gyerekem banános palacsontapárti volt. Csináltam egy csomót, kínálgattam vele, miután nem kellett neki több, hát mostmár csak ritkán szeretné.

2018. nov. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
99%

A közös étel közös. A nasi is.

A zsebpénze az övé, azt arra költi, amire akarja. (Nekem ilyenekre ment el, hogy dezodor, az első doboz tampon nagy titokban, és karácsonyi ajándék a családnak.)

Azt én sem engedem, hogy kilóra egyék az édességet, és azt se, hogy egymás elől egyék el. Be kell osztani. Ezt ugyanúgy nektek kell megtanítani, mint a zsebpénzt beosztani.

2018. nov. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
71%
2-es, igaza van kérdezönek. Ez ilyen mennyiségben dràga. Tegyük fel, megveszi a csokit 220 ftert (milka nem 200, de màs sem) ebböl elmegy ahogy irja napi 2. Akkor 30 nap x 2db csoki x 220 = 13.200 ft. A vödrös nàpolyi legyen 600 ft (akkor ez a leggagyibb amit vesz). Màsfél naponta elmegy egy vödör, szàmoljuk 2 napontànak. Az 600 ft x 15 nap =9000 ft. Ez összesen 9000+13.200 = 22.200 ft per hó alaphangon CSAK édességre. Azért ne dobjunk màr követ a kérdezőre, mert ezt soknak tartja.
2018. nov. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
57%
Gyanítom, hogy egy elhízott cukorbeteg család, és ilyennek nevelik a gyerekek is.
2018. nov. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!