Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Manapság miért féltik ennyire...

Manapság miért féltik ennyire túl a gyerekeiket a szülők?

Figyelt kérdés

Ez egy mai kérdésről jutott az eszembe.

Pontosabban erről:


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamas..


17 éves fiú, felelősségteljes, megbízható, önálló, nem analfabéta, szereti a húgát, ráadásul van is olyan felnőtt a közelükben, akire bármikor számíthatnak, akkor mi ezzel a baj?

Jó, lehet, hogy a 2 hét egy picit már sok, azt elismerem, na de 1 hét? Engem simán egyedül mertek hagyni a szüleim ennyi idősen a húgommal 1 hétig. És a mi szüleink sem szórakozni mentek...


F



2018. nov. 8. 21:48
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
70%

Azért mert a mai világban egyre több a beteg, gusztustalan ember.

Engedd meg, hogy elmeséljek egy történetet.

Most éppen 20 éves vagyok, de csak 6 voltam amikor ez a dolog történt. A szüleim elmentek itthonról egy hétvégén, és egyedül hagytak itthon az akkor 15 éves nővéremmel. Én kint játszottam az udvaron a kutyával, ő pedig bent a házban tanult. Egyszer megjelent egy idős fószer a kerítésnél, és magához hívott. Naiv kislányként odamentem, gondoltam biztos nem idevalósi és csak tájékozódásban kérne segítséget. Mikor odaértem, csak átnyúlt a kerítésen, végigsimította az arcom, és kérdezgetni kezdte, hogy mi a nevem, egyedül vagyok itthon? Visítani kezdtem és berohantam a házba. Szóltam a tesómnak, de mire kiért, a koma már eltűnt.

Gondolom nem kell tovább ragoznom... Az ember csak egy percre nem figyel, és máris megtörténhet bármi a baj. Ez 14 éve történt, azóta sokat nőtt a pedofilok/pszichopaták/gyerekrablók/bűnözők stb. száma. Mindig nagyon-nagyon vigyázni kell nemcsak magunkra, hanem másokra is.

Ez csak egy nézőpont, nyilván vannak sokkal lazább szülők is, de én pont emiatt a rossz élmény miatt még akkor is idegbeteg leszek ha a gyerekem akár 5 percet is késik valahonnan.

2018. nov. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Azért 6 évest én sem hagynék egyedül 1 hétig a testvérével, akármennyire felelősségteljes is a nagy. 6 évesen még nagyon sok baj érheti, egy picit nem figyel a nagy és már megtörténhet a baj.
2018. nov. 8. 22:33
 3/31 anonim ***** válasza:
68%

Ez nem "manapság" dolga. Elmúltam már 30, és engem sem hagytak volna tinédzserkoromban egyedül 2 hétre, nem hogy egy másik, jóval fiatalabb gyerekkel.

Nem elsősorban a pedofilokkal van a probléma, de bármi előfordulhat. Baleset, betegség, rendőrségi ügy (mondjuk betörnek hozzájuk), bármi. Egy 17 éves még fiatalkorú, saját magáért sem vállalhatja teljesen a felelősséget, nem hogy egy másik kiskorúért. Ez nem mai hülyeség, évtizedekkel ezelőtt is így volt.

Ha egy hétvégére akarnák magukra hagyni őket, azt is neccesnek találnám a kisebbik miatt, de mondjuk, hogy belefér. De 2 hétre??? Kizárt. Ahogy már az én szüleimet sem hagyták magukra két két hétre kamaszkorukban 50 évvel ezelőtt.

2018. nov. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
23%
Talán azért mert ezek a gyerekek többségében életképtelenek, a szülők meg attól érzik magukat valakinek hogy tehetetlen, tutyimutyi gyerekük van-aki rájuk szorul.
2018. nov. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

#3 Nekem ez valamilyen szinten akkor is túlféltésnek tűnik.

Lehet csak azért gondolom így, mert engem is hagytak már egyedül otthon ugye. Nem tudom.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2018. nov. 9. 00:16
 6/31 anonim ***** válasza:
42%

Én pont 11 éves voltam mikor egyedül hagytak a 16 éves unokanővéremmel, nem 2 hétre csak 1 napra. (ezelőtt 15 éve). Az unokanővérem is szeretett engem, de akkor élte a pasizós korszakát, állandóan a telefonján és a számítógépen lógott. Én meg meg akartam lepni a szüleimet, hogy mire hazajönnek este, vacsorát csinálok. Nem is volt gond, míg fel nem gyújtottam a konyharuhát. Az Unokanővéremnek nem mertem szólni, magam próbáltam eloltani, aminek az lett az eredménye, hogy bár sikerült, de kiégett a linóleum a konyhában és az én lábam is valamennyire.


El ne képzeld már hogy egy 17 éves fiú nem fog lelépni a kislány mellől, nem hívja oda a haverjait bulizni, inni, nőzni, mikor nincsenek kontroll alatt..és a baj egy perc alatt megvan.

2018. nov. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

#6 A fürdőszobába már ne kisérgesse? Amúgy...

Baj akkor is érheti, ha a szülők otthon vannak.

2018. nov. 9. 07:16
 8/31 anonim ***** válasza:
24%

Mi 11 évesen babáztunk. A legnagyobb csíny az volt, hogy összeszedtük a sörös üvegeket, beváltottuk a boltban, és csokira költöttük.

A barátnőm 11 éves lánya online ismerkedett meg egy 19 éves fiúval, és este a fürdőszoba ablakon keresztül lógott ki hozzá a vasútállomáshoz, mert randit beszéltek meg. Öten rohantunk keresni, hogy hová tűnt.

Nekem inkább az lenne az aggályom, hogy egy 11 éves mennyire érett hozzá, hogy a 17 éves testvérére lehessen bízni.

2018. nov. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
7es igen, viszont ha a szülők otthon vannak, valószínűleg tudják mit kell tenni, és nem hagynak egyedül főzőcskézni egy 11 évest...
2018. nov. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Igen, lehet nem fognak hagyni egyedül főzőcskézésni, de nem csak akkor érhet ám baj. Evés közben, lépés közben, fürdőszobában. De lehet rád szakad a tető.
2018. nov. 9. 07:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!