Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kivennétek a második gimnázium...

Kivennétek a második gimnáziumból is a gyereket emiatt? Tanácstalanok vagyunk

Figyelt kérdés
A vőlegényem lánya 16 éves, 10.-es gimis. Egy másik gimiben kezdte a középiskolát, kicsit messzebb, de onnan tavaly év végén elhozta az apja, mert rengeteg probléma volt vele. Nem járt haza, folyamatosan bulizott, elutazott a tudtunk nélkül, nem is tanult. Pedig nem buta. Aki 15 évesen felsőfokú nyelvvizsgát csinál, nem igaz, hogy nem bírja megtanulni az irodalmat, vagy a kémiát. Egyszerűen nem érdekelte. Igaz, hogy nagyon el lett kényeztetve, de eddig a tanulással nem volt probléma. Az év végén az apjának elege lett, és áthozta egy olyan gimibe, ami közelebb van, és vannak ismerősei is ott. De így sem javult a helyzet. Sőt, mindenkinek visszabeszél, lóg, hazudik. November van, a vőlegényem jövőhéten negyedjére megy be az igazgatósághoz ebben a tanévben... Az osztályfőnök mondta, hogy tehetetlennek érzi magát, mert a lányt semmi nem érdekli, mindenre csak ránt egyet a vállán. Itthon ugyanez. A vőlegényem most elmondta, hogyha nem változik semmi, kiveszi az iskolából, és magántanuló lesz. Nem egyedül, elhordja magántanárokhoz, és azokon kívül sehova. De szerintem ettől nem fog semmi változni. A párom rengeteget dolgozik, én sem vagyok itthon egész nap. Ugyanúgy, ahogy az iskolát ellógja a gyerek, a különórát is el fogja, főleg, hogy oda igazolást sem kell vinnie. Nem tud mellette lenni senki a nap 24 órájában.

#tanulás #középiskola #probléma #problémás kamaszkor
2018. nov. 10. 07:20
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
46%
Pedig buta. Alapvetően buta, max magolni képes. Logikus, értelmes gondolkodásra nem. 16 évesen már tisztában kell vele lennie, hogy az élete, a jövője a tét. Ha eddig nem tanult, magántanárral se fog. Le kell ülni vele és felvázolni a jövőjét, ami akkor varja, ha igy folytatja: hajléktalan csövesnek lenni nem akkora buli
2018. nov. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
87%

16 eves, nem tankoteles mar. Kivennem az egeszbol, zsebpenz, ruhapenz akarmilyen penz megvon, otthon alapveto szuksegleteit kielegitheti (tisztalkodas, eves, ivas) termeszetesen, ezenkivul majd azt kolti, amit megkeresett. Lenne max. 2 honapja munkat keresni.

Azert no a fejetekre, mert hagyjatok, hogy o iranyitson. Semmi kovetkezmenyei nincs a tetteinek. Most majd boldogulhat a kisasszony 9 osztallyal a munkaeropiacon.

2018. nov. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
85%

1. Az anyja hol van a történetből?

2. Ehhez az igazgató nem biztos, hogy egyáltalán hozzá fog járulni ilyen előzményekkel...

3. Ha rengeteget dolgozik, hogy fogja elhordani magántanárokhoz? Mikor?

4. Ha már most is rengeteget dolgozik, akkor ha magántanárokat akar fizetni, még több kiadása lesz, tehát még többet kell majd dolgoznia...

5. Szerintem az a baja - azon túl, hogy elváltak a szülei (vagy esetleg meghalt az édesanyja?), ami már önmagában épp elég -, hogy látja, az apja mindig csak dolgozik, meg összehozott egy új párkapcsolatot, vele viszont úgy érzi, hogy nem törődik, nem szán elég időt rá, nem tartja őt elég fontosnak az életében, csak elvárásai vannak. Nem kéne 24 órában a nyomában lenni, de sokkal több időt kellene az apjának vele lennie, sokkal nagyobb hangsúlyt kellene, hogy kapjanak családi események, sokkal többet kéne vele beszélgetni, amihez valószínűleg előbb az kéne, hogy egyáltalán megnyíljon, hogy legyen kedve beszélgetni. Ez rengeteg idő, amit a munkától át kéne csoportosítani a gyerekre.

6. Azt se tudjuk, hogy veled milyen a kapcsolata... lehet, hogy nem valami jó, ami még rátesz egy lapáttal az egészre.

7. Ha az ofő tehetetlennek érzi magát, lehet, hogy iskolán belül kéne áttenni másik osztályba, nem mindjárt magántanulót csinálni belőle. Az szerintem akkor működik egy 16 évesnél, ha van felelősségérzete a saját tanulmányi előmenetelével kapcsolatban, neki viszont nem úgy tűnik, hogy lenne. De esetleg egy másik ofő tudna hatni rá.

2018. nov. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
49%

"Pedig buta. Alapvetően buta, max magolni képes."

Biztos úgy hozta össze a felsőfokú nyelvvizsgát is, ugye? :)

2018. nov. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
64%
Felesleges kivenni. Mondjuk ugy latszik a zűrös családi háttér megtette a magáét. Anyuka hol van? Elsétálnék vele egy hajléktalanszallora es elmondanam, ha igy folytatja lehet ott végzi vagy prostiként....
2018. nov. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
66%

"Lenne max. 2 honapja munkat keresni."

És utána?

2018. nov. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
41%

4!


Mert? Kb mindent be lehet magolni. A nyelvtudas és az okosság, intelligencia, vagy leegyszerűsítve a józan paraszti ész nem függ össze. Nyelvérzek es magolás kérdése..

2018. nov. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
82%

16 év a tankötelezettség korhatára.

Ha csak puffog a sulira, menjen dolgozni!

Nem kötelező leérettségizni.

2018. nov. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
61%

"Kb mindent be lehet magolni."


Kivéve a nyelvet... Nagyon sokan magolják, mégse jutnak vele semmire. De hagyjuk a nyelvtanulást. Ha ez a gyerek magolós lenne, akkor nem az jönne le abból, amit a kérdező ír, hogy szarik a tanulásra, hanem az, hogy buta szegény, gyengék a képességei. De nem ez a helyzet.

2018. nov. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 gömbicica ***** válasza:
75%

3-as! lepontoztak (mint minden normális választ az oldalon!!)

100 %-ig egyetértek Veled.

". párom rengeteget dolgozik, én sem vagyok itthon egész nap.."


ez a mondat mindenre választ ad, aki értelmes lény.


Amint irtad, nem elég, hogy kamasz, egy szülővel él "mostohával"-bocsánat, nem rossz értelemben értem!!!,

nincs akivel megbeszélje a problémáit.....


Inkább hozzácsapódik a vele koruakhoz.


Amit elcsesztek, azt már roppant nehéz visszacsinálni. De nem lehetetlen.


a magánóra, meg ilyen baromság megint nem jó ötlet. Az meg főleg nem, hogy teljesen "gyámság" alá akarjátok venni, és elszámoltatni.


nincs meg a szülő gyerek közti bizalom,stb.


Barátok közt filmet nem tudom nézi e valaki, láttátok e-

Ott is a gyerek huzta a rövidebbet. értelmezzétek a helyzetet felnőtthöz méltóan.

2018. nov. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!