Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is van olyan...

Szerintetek is van olyan helyzet, amikor nem lehet leválni békésen a szülőkről?

Figyelt kérdés

Nem lehet rájuk észervekkel hatni, megbeszélni, mert csak az üvöltés és fenyegetés megy. Nem kevésszer majdnem rá is ment az életem a hülyeségükre...


Ezt csak úgy lehet, ha végképp minden kapcsolatot megszakítok, még nem késő.


2018. nov. 10. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Ha csak úgy lehet, akkor miért vársz itt megerősítésre? Ha senki se ért egyet veled, akkor mégiscsak van más lehetőség?
2018. nov. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Mivel kort nem írtál én 22-24 év körüli fiatalra gondolom a válaszom kb. Akinek van munkája, és tudna máshol lakni ha akarna.


Ebben az esetben egy ideig szakítsd meg velük a kapcsolatod. Ne örökre. Hagyj nekik egy levelet, nehogy azt gondolják egyből, hogy valami bajod lett. Hagyj egy telefonszámot, és írd le mellé, hogy ott elérnek, de csak abban az esetben ha normálisan hajlandók kommunikálni veled. Egyébként egyből leteszed.


Előbb utóbb megbékélnek, lenyugszanak, átgondolják, megértik és szerintem át tudjátok normálisan beszélni.


Ha nem, sajnos van olyan is, akkor nincs mit tenni. Kezd el építeni a saját kis életed. Spórolj, tegyél félre. Előbb utóbb lesz családod vagy komoly párod, annak a szülei akik majd méltón viselkednek veled.


A rokonainkat nem válogathatjuk meg.

Van akinek ilyen jutott, van akinek olyan.


De a saját új családod, párod, gyerekeid, olyan lesznek majd amilyet szeretnél. Ahogy neveled őket.

Az rajtad múlik.

2018. nov. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van. En nem hianyolom a nevelt fiam fa.s.zagait. lejetetlenseg volt vele egy fedél alatt megmaradni. O mindent használt, elhasznált és kihasznált. Cserébe még egy tisztelettudó köszönést se tudott adni. Végül meguntuk és mivel se szép szó, se ultimátum nem használt albérleti szerződést kínáltunk neki. Erre "elmenekült". Nekünk biztos megérte és az is, hogy velem nincs többé kapcsolata. Hogy neki megérte-e? Azt nem tudom. Azt tudom, hogy több helyről kidobták, elzavarták ugyanolyan konfliktusok miatt, mint ami otthon volt velünk.
2018. nov. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nevelt fiam... Eddig olvastam.
2018. nov. 10. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!