Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jobban szeretik a testvéreimet...

Jobban szeretik a testvéreimet mint engem?

Figyelt kérdés
Van egy 28 és egy 14 éves testvérem. Jelenleg mindhárman a szüleinknél lakunk, én kb. 3 hónap múlva költözöm. A húgom csak féltestvérem. Kicsit úgy érzem, hogy a szüleim főleg anyukám máshogy viszonyul hozzám, mint a nővéremhez és a húgomhoz. Úgy értem, velük csomószor csinál képet amit aztán kirak facebookra és instagramra míg velem szinte soha. Aztán a húgomat mindenben bátorítja, ha valamit el szeretne kezdeni. Múltkor el szerettem volna kezdeni boxolni, de csak testedzés szinten, nem úgy, mint aki boxoló akarna lenni, erre azt mondja nekem: “Nem neked való, alacsony, vékony kislány vagy, csak megsérülnél.” Részben igaza is van, mert tényleg alacsony vagyok, és súlyom sem valami sok, gondolom félthet is egy kicsit, de nagyon szerettem volna kipróbálni ezt a sportot, viszont most elment a kedvem. Még csak az sincs, hogy az ő pénzükből edzenék, mert tanulás mellett dolgozom. Aztán ott a nővérem, aki most kezdett egyetemre járni, neki gond nélkül fizetik az egyetemet, engem egyből elküldtek diákmunkára, hogy fizessem magamnak. Múltkor nagyon rosszul voltam. Kértem anyukámat, hogy vigyen el egy orvoshoz vagy kórházba, mert nagyon rosszul vagyok és nem bírnék egyedül elmenni. Azt mondta:”Most nem érek rá, hívj egy taxit.” Hívtam egy taxit, és el is mentem vele egy kórházig, de mikor kiszáltam elájultam, kiderült, hogy agyrázkódásom van, egy hétig bent is tartottak. Anyukám bejött hozzám, de akkor is csak leszidott, “hogy miért nem tudok magamra vigyázni?” mikor a húgom pár hónapja elesett és szintén agyrázkódást kapott, 1 hónapig kiszolgálta, és ha anyukám nem ért rà a nővéremnek meg nekem kellet istápolnom, amivel nincs is semmi baj, természetes, hogy ápoljuk a kisebb testvérünket, de engem miért nem ápolt se anyukám se a nővérem? Apukám sokat dolgozik, de azért sokat van főleg velem és a húgommal, de vele kivételez, neki mindent szabad, bármit csinál az jó, mindenért megdícsérik, engem kiskoromban sosem dícsértek, pedig jól tanultam, tanulmányi és zenei versenyekt nyertem, de mikor ezeket elmeséltem a válasz mindig csak ez volt:”nagyon helyes, ez a dolgod.”. Félreértés ne essék, én anyukámat, apukámat és a testvéreimet is nagyon szeretem, csak kicsit rosszul esik, hogy a szüleim engem valahogy elhanyagolnak és valahogy nem ismerik el a sikereim. Szerintetek ez azért van, mert középső gyerek vagyok vagy csak szimplán nem szeretnek úgy mint a tesóimat? 23/L

2018. nov. 10. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Ez undorító. Igy megkülönböztetni a gyerekeiket. Nagyon sajnállak, de sok ilyet hallani. Az ilyenek nem ertem miert szaporodnak.
2018. nov. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát, tényleg nem könnyű...
2018. nov. 10. 19:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Jobb esetben inkabb kozepso gyerek szindroma. Sok csaladban lati ilyet. A legidosebb az azert kulonb, mert hat az elso volt...erdekes, ujdonsag, meg mindig mindenben az elso is marad(hat), eloszor lesz diplomaja, naratja, eskuvije, gyereke. A legkisebb meg a legkisebb es juj arra vigyazzunk azzal kivetelezzunk.

Cserebe te lehetsz a legtalpraesettebb.

Ha meg 23 vagy es ugy adodik siman beelozheted mindket tesodat majd gyerekszulessel es akkor a te gyereked lesz az elso unoka es majd azzal kiveteleznek a szuleid es vegre kitorsz a "kozepso" elhanyagolt gyerek skatulyabol.

2018. nov. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#2 Meddő vagyok.
2018. nov. 11. 11:19
 5/5 anonim válasza:
Szerintem beszélned kellene nekik erről, hogy esik ez neked, és hogy miért ilyenek veled. Esetleg nagyszuleiddel beszelhetnel még, ők ha jó fejek segithetnek ebben az ugyben es ravilagithatnak a szuleid, hogy te is ott vagy azert
2018. nov. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!