Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Létezik tökéletes család?

Létezik tökéletes család?

Figyelt kérdés

Eddig sose találkoztam zökkenőmentes családokkal, és jópárhoz mély betekintést nyertem.

Már elég régóta figyelem az egyik barátnőm családját, és nagyon úgy tűnik, hogy teljesen jól megvannak.

3-an testvérek, nagyon jól kijönnek. A szüleik sose emelik fel a hangjukat, mindegyik gyermeknek jó a viszonya az apjával és anyjával.

Társasjátékoznak minden péntek este, szombaton együtt készítenek ebédet, és vacsorát, valamint a szomszédokkal haverkodnak. Vasárnap templomba járnak, aznap nem dolgoznak. Vannak közös programjaik, pl. együtt járnak különböző szociális klubbokba, mint pl. énekelni és kisebb darabokat előadni.

Mikor hallgatom őket, mindig úgy jön át az életük, mint egy amerikai mintacsalád.

Létezhet, hogy ők "tökéletesek"?


2018. nov. 11. 09:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Tökéletes nincs, csak maximum elég jó.
2018. nov. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Aha, a mesékben.
2018. nov. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

"Létezhet, hogy ők "tökéletesek"?"

Attól függ, mit értesz tökéletes alatt.

2018. nov. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Egyáltalán nem ritka az olyan család, ahol a szülők és a gyerekek jól kijönnek egymással. Sok családi konfliktust a szűk családon kívüli emberek generálnak (anyós, meny, nagyszülő, stb.), vagy egyéb gondok (betegség, anyagi nehézségek, stb.). Kíváncsi lennék, hogy ha felnőnek a gyerekek és az egyik párja valamiért nem tud beilleszkedni a családba, akkor hányszor fognak mindannyian közösen társasozni.
2018. nov. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem ahol szeretetteljes a légkör, az tökéletesnek mondható. Ha a család mindig össze tud fogni a külső problémák esetén, és közben nem nő a feszültség, hogy vitákat se generáljanak.

Emberként talán ennyi a maximum amit ki lehet hozni, előbb-utóbb a betegségek, öregkor mindenkit utolér.

2018. nov. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Pont arra gondoltam, amit 4-es írt: Ugye, az emlegetett családban még facérak a "gyerekek".

Sokszor elég a gyerek párja részéről egy szájhúzás, egy pofavágás, és már meg is bomlott az idilli egyensúly.

2018. nov. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hmm, nem gondoltam, hogy erre is ki fogok térni, de a kommenteket olvasva gondoltam hozzáteszem:

A barátnőm húga például sokat betegeskedik. Tehát sok emésztési gondja akad, de ettől függetlenül ugyanúgy kitartanak mellette, és együtt külön főznek rá.

Ha bármi nehézségük akad, megpróbálják együtt megoldani, és majd arra fogják, hogy "Isten úgyis segíteni fog, imádkozzunk".

Annak ellenére hívők, hogy nem nélkülöznek, de nem is gazdagok.

2018. nov. 11. 10:30
 8/16 anonim ***** válasza:
79%
NEm létezik tökéletes család és éppen ettől tökéletes.
2018. nov. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%
Én is ismerek elvétve ilyen családokat. Tízből egy. De azért van ilyen.
2018. nov. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%
Persze, hogy kitartanak mellette, mert a gyerekük/testvérük. Majd a leendő anyósa meg lehet le akarja majd beszélni róla a fiát és egyből ott lesz a konfliktus.
2018. nov. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!