Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért veszi véresen komolyan...

Miért veszi véresen komolyan a szülő, és csinál világmèretű problémát abból, ha a gyermeke otthagyja az egyetemet, mert csalódott elképzeléseiben?

Figyelt kérdés

Szüleim nem tudják elfogadni, hogy az 1. félévben itt akarom hagyni az egyetemet, 1 fèlèvet dolgoznk, majd szeptemberben egy teljesen más irányú szakra járni. Van tervem, de aszüleim egyszerűen nem tudják elfogadni, teljesen kiakadtak, mintha ez lenne a világ legnagyobb problémája. Pedig ennyi idősen honnan tudja vslaki teljesen biztosra, hogy nem fog csalódni elképzeléseiben?

Valaki járt hasonló cipőben?


2018. nov. 13. 08:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Gondolom azért, mert ők tartanak el és ők tizedik ezt az egész útkeresést.
2018. nov. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Anyagilag teljesen független vagyok tőlül, a párommal élek együtt külön háztartásban.
2018. nov. 13. 08:17
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Akkor meg mit foglalkozol vele min problémáznak? Nincs szükséged az engedélyükre.
2018. nov. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Mert így nem tudnak felvágni veled az ismerősök, kollegák, szomszédok előtt.
2018. nov. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

én amikor otthon laktam, sem szóltam erről


egyszerűen csináltam, észre se vették


diplomaosztón csodálkoztak, hogy tuti jó a szak megnevezése, nekik teljesen más rémlik


nem is értem, egyáltalán minek ezt megbeszélni?

2018. nov. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Előttem már leírták. Nem tudnak felvágni vele.


Én egy k szar helyzetbe vagyok 24 évesen a k egyetem miatt, ami nem is érdekel, nem is akartam idejönni... édesanyám és az ő édesanyja erőltettek és a mai napig hallgatom, hogy “látod tanult ember leszel nekem köszönheted, nélkülem nem mentél volna”. Igen nem mentem volna egyetemre, főleg nem erre a szakra... de most már végig szenvedem, hogy elmondhassák elvégeztem...


Ahelyett hogy élnem a saját életem, estin egyetem mellett kellett elvégeznem azt a szakot, ami igazából engem érdekelt...


Egyébként egyikben sem dolgozok, teljesen más helyről keresek, ráadásul egész jól::: mindenféle papir és egyetemi tudás nélkül.


Szóval igen... nem a rendszer követeli a sok diplomás embert, főleg a sok büfé szakost, hanem a szülő, hogy elmondhassa, a gyereke diplomás. :)

2018. nov. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
És gondolj bele már rég elújságolták már mindnekinek, hogy felvettek téged és milyen jó stb és ha rákérdeznek “ na és hogy megy az egyetem a fiadnak/lányodnak?” Na ez meg így nekik ciki “Ja, hat ott hagyta”
2018. nov. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

Az ok attól is függhet, hogy te milyen típusú ember vagy. Van olyan, aki mindenbe belekezd, de aztán félbe is hagyja, az ilyen embert bátorítani kell, hogy valamit végre valahára fejezzen be. Aztán van az, aki alapvetően kitartó, de az egyetem alatt rájön, hogy az a szak nem is arról szól, amivel ő foglalkozni akar, egy másik jobban illeszkedik hozzá. Ebben az esetben vagy átmegy oda, vagy marad, de olyan irányba szakosodik, ezzel szerintem egy szülőnek sem lehet gondja. Te tudod, hogy rád melyik az igaz. Az első félév után egyébként én is váltani akartam, mert a sok alapozó tárgy mindenről szólt, csak arról nem, amiért arra a szakra mentem :). Nem voltam egyedül, sokan el is mentek, én végül maradtam.

Egy másik magyarázatot előttem már leírtak: a szülők általában szívesen büszkélkednek azzal, hogy hova jár a gyerekük. Nekem ~1 évembe telt, hogy elérjem náluk, hogy ne egy hangzatos szakot mondjanak, hanem azt, ahova tényleg járok (ugyanaz a kar, ők azt szerették volna, ha oda megyek, valószínűleg fel is vettek volna, de engem az "alacsonyabb presztízsű" jobban érdekelt).

2018. nov. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

A leválás a gyerek, az elengedés a szülő témája.


Ez nekik a személyiségfejlődési állomásuk, nem neked.


Kivéve ha még pszichésen/érzelmileg nem váltál le, csak fizikálisan, így van egy megfelelési vágyad feléjük.

2018. nov. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerinzem csak azon akadtak ki, hogy te mar november 13-an ott akarod hagyni az egyetemet. Azaz egyetlen egy felevet se csinaltal vegig. Egyertelmu, hogy nem fogsz elmenni a vizsgakra januarban es nem lesznek jegyeid, creditjeid, felevi indexed.

Es ez a gaaaaz. Nem a felvagas. Egyszeruen, hogy ne aggodjak halalra magukat, hogy te ket honap utan felmerted (???), higy neked ez a szak nem on be de majd valami mas bejon egy ev mulva. A helyukben en arra probalnalak rabeszelni szepen az elso feleves tantargyakbol vizsgazz csak le, hogy lassuk mennek-e neked egyaltalan a vizsgak. Es ha igen, akkor oke elhinnem, hogy a neked jobban tetszo szakon biztosan tudnal szepen elore haladgatni. De egy lezart vizsgaidoszakkal csak almodozni, hohy majd a masik szak sokkal jobb? Ugyan. Ha ott meg szepen elhuznak elso felevben, akkor meg eleve nem 5, hanem 6 evig jarsz plusz a most elb@sott elso eved. En szulokent erted aggodnek es amiatt, hogy gyava nyul vagy meg lusta is vagy, hiszen egy felevet se tudsz befejezni. Ez kicsit olyan, mint az eletben, hogy folvesznek dolgozni, nincs penzed, de neked nem tetszik annyira a munka es nem varod ki a probaido veget (amig amugy is barmikor felallhatsz es elmehetsz, de legalabb addig kapod a fizetesed), hanem aaa nem tetszik az elso ket het, mert nem mosolyog ram minden kollega es kulonben is minek uljek a pentarban, amikor latom Lali targoncat vezet es az jobb es folallsz otthagyod. Es kitalalod te majd mezs valahova mashova targoncasnak.

2018. nov. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!