Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A saját szüleim nem akarnak...

A saját szüleim nem akarnak hinni nekem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok már gyerek, 31 éves nő vagyok. Megbotlottam és hazakoltoztem a szüleimhez, mert a házasságom romokban volt és közben megismertem egy másik férfit. Ezt ők persze nem nézték jó szemmel,de soha nem terheltem őket azzal, hogy haza akartam volna vinni és bemutatni nekik, sőt még beszélni sem beszéltem róla. Aztán hosszas vívódas után úgy döntöttem, hogy megprobalom megmenteni a házasságom, de ezt az új "párom" nem bírta elfogadni, így elment a szüleimhez és teljesen be akart feketiteni előttük olyan történetekkel, amik csak részben, vagy egyáltalán nem voltak igazak. És a terve jól sikerült, mert a szüleim azt hiszik, hogy én csaltam vele a férjem és emiatt ment tönkre a házasságom, pedig egyik dolog sem igaz. De nem hisznek nekem. Hetek óta próbálom bizonygatni, hogy nekem van igazam, de hajthatatlanok. Azóta visszakoltoztem a férjemhez a közös házunkba,és a másik férfi azóta is keres és fenyeget, hogy a döntésem miatt tönkre fogja tenni az életem. Nem tudom, mit tegyek.
2018. nov. 15. 11:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
99%
Ne magyarázkodj, minél többet magyarázkodsz annál jobban leírod magad a szemükben. Nem kell meghallgatni őket, válaszolni nekik amikor ilyeneket mondanak, egy idő után elfelejtik meg lehet érteni hogy ők miért gondolják így. A másik férfitól meg ments el minden fenyegető SMS-t stb mert lehet hogy rendőrségi ügyet kell csinálnod belőle.
2018. nov. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
99%
Közlöd a szüleiddel, hogy a férfi nem mond igazat és onnantól beszünteted a további magyarázkodást. Ha továbbra is problémáznak rajta, akkor közlöd, hogy vagy befejeztük, vagy ez volt az utolsó beszélgetésetek
2018. nov. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
45%

Nem csoda, ha a szüleid nem hisnek neked, mert ugyan nem tudom, mi az, hogy "megbotlottál", nekem megcsalásnak tünik.

Ezután otthagytad a férjed, elkezdtél egy - ezek szerint harmadik - férfival kavarni, majd megint vissza akarsz menni az elsöhöz.

Mindezt pár hónap alatt - szerintem igencsak érthetö, ha nem tartanak semmire és nem hisznek neked, márcsak azért sem, mert még ezt a utolsó férfit titkoltad is elöttük.

2018. nov. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Ja, nem volt negcsalas, lehet nem jól fogalmaztam. És nincs és nem is volt harmadik férfi. És nem titkoltam az új kapcsolatomat, csak nem beszéltem róla, mert tudtam, hogy a szüleim nem akarnak hallani az egészről.
2018. nov. 15. 11:29
 5/24 anonim ***** válasza:
66%
Ha a férjed tud róla, akkor neki kell beszélni a zsarolóval. A szüleidnek meg vegyél két kiló észt a piacon, szükségük van rá, hogy egy jöttmentnek jobban hisznek, mint a lányuknak. Egyrészt. Másrészt ha úgy is lett volna, ahogy a zsaroló állítja, sem lököm el a gyerekem, mert az én nevelésem, másrészt nem engem bántott.
2018. nov. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Utolsó! Igazad lehet. És nagyon rosszul esik. Persze a férjem tud mindenről és nem is haragszik rám, mindent átbeszéltük. De nagyon rosszul esik a szüleim hozzáallása.
2018. nov. 15. 11:48
 7/24 anonim ***** válasza:
98%
Én tudom, mit tegyél. Ne beszélj többé erről a szüleidnek, minek? Miért annyira fontos neked, hogy mit gondolnak? Korlátozd a szükséges minimumra a kapcsolatot velük.
2018. nov. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
87%

Most nem azért, de mi van akkor ha tényleg vele csaltad?


Ez rád meg a férjedre tartozik, lerendezitek ahogy jónak látjátok.


A szüleidet ez miért érdekli?

2018. nov. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
97%

A helyzet igazából már megoldódott és nem kell tenned semmit, és magyarázkodnod sem kell senkinek. A szüleidnek egyszer elmondtad mi a helyzet, ha ők a pasinak hisznek hát lelkük rajta. A pasi meg tönkre akarja tenni az életed? Mondd meg neki, hogy sok sikert, és téma lezárva.

35N

2018. nov. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Talán tényleg nem kellene ezzel ennyit foglalkoznom, csak azért bánt a dolog mert mindig nagyon jó volt a kapcsolatom a szüleimmel és sosem volt semmi probléma velük. És most olyan rosszul esik, hogy ez a helyzet és nem tudom mit tehetnék, hogy újra olyan legyen a kapcsolatunk, mint régen. A pasival próbálok nem foglalkozni, de azért nem jó érzés, hogy ezt csinálja.
2018. nov. 15. 12:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!