Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másnak is ennyire szeret...

Másnak is ennyire szeret veszekedni az anyja?

Figyelt kérdés

Tehát minek kell felhozni 1 olyan témát többször is amiről tudja, hogy csak vitát generál mivel nem az első és nem is a második eset hogy összeveszünk rajta? Szerencsére már másfél éve elköltöztem (külföldre) de azért 2-3 havonta hazajárok a barátaim, apám és húgom miatt. Szóval nem kell írogatni az elköltözést mert már megtörtént és azt se kell hogy ne járjak haza, mert mások miatt nyilván haza fogok.


A főkérdés az az, hogy miért jó olyan témát felhozni amiről az illető egyértelműen tudja hogy a végén veszekedés lesz belőle? Akárhogy is gondolkodom nem sikerült rájönnöm ennek az értelmére, pedig szeretném megérteni anyámat ezért is tettem fel a kérdést. Vagy ennyire ostoba vagy valami pszichés eredetű dolog. Unalmas már hogy hazajövök 1 hétre, de másfél év alatt egyik se telt el veszekedés nélkül.

Valami tipp?


2018. nov. 16. 01:38
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Pl. milyen tema a veszekedes targya?


Psziches eredetu az is, ha egy vitat nem vagy kepes kordaban tartani, es a vita veszekedesse fajul.

Psziches eredetu az is, ha anyadnak valamirol mas a velemenye, mint a tied, ezert vagy ostobanak, vagy "psziches eredetu a dolog"-nak tartod, magadrol pedig azt hiszed, hogy te vagy a helikopter.

Ha ennyire utalod anyad velemenyet, hogy veszekedesbe torkollik veled minden tema, akkor talan talalkozz apaddal es az egyeb rokonaiddal egy etteremben, vagy berelj egy hotelszobat es ott talalkozzatok.

2018. nov. 16. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen emberek, anyám is ilyen. Legrosszabb, hogy ő ráadásul azt is várná, hogy anélkül, hogy elmondaná az elképzelését, véleményét, terveit, anélkül várja, hogy kitaláljam magamtól, és ha ez nem megy, vagy teljesen máshog ygondolok valamit akkor már én vagyok a rossz....


Mondjuk jó, hogy én már képes vagyok túllépni ezeken, és nem nagyon vitatkozom vele, ha tudom hogy most nem fog leállni, akkor átmegyek másik helyiségbe.


De vannak rosszabb természetű emberek, akik nem pusztán eltérő véleményük okán kerülnek konfliktusba, hanem kifejezetten élvezik a konfliktusokat. És amit jön egy nézeteltérés, vérszemet kapnak és ezerrel elkezdenek győzködni, míg ki nem nyögöd, hog yigaza van, és mélye negyetértsz vele. Naaz még rosszabb, mert elkerülni is nehezebb, addig nyomatja, míg célt nemér.

2018. nov. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Metionin ***** válasza:
100%
Hát az enyém nagyon, konkrétan azt hinné az ember hogy neki ez valami hobbi vagy sport. Minden hülyeségből képes balhét kirobbantani, ha épp nincs semmi ilyesmi akkor generál egyet, pl. elkezd ordítani hogy de mért fúj a szél és ebből 3 perc alatt eljut odáig hogy milyen bűnt követtem el 5 éves koromban, amikor elfelejtettem kikötni a biciklit és az felborult. Minél nyugodtabb vagy miközben ordít, ő annál idegesebb. Aztán amikor abbahagyja, rendesen elfárad mint aki egy jót sportolt. Már én is rég elköltöztem de nálam az a módszer látogatáskor, hogy addig maradok amíg képes ember módjára kommunikálni, az első hisztinél pedig szépen jövök vissza.
2018. nov. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!