Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem volt anyámból! Mit...

Elegem volt anyámból! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Mindíg jó nevelést kaptam otthon,nem feleselek anyáméknak vissza és mindíg segítek a házi munkában még akkor is ha nem kértek meg rá.Anyám folyamatosan kiabál velem minden kis dologért is..például ha kipakolom a mosogatót,felmosok és rendet rakok de elfelejtek porszívózni akkor egyből veszekszik velem hogy miért nincs felporszívózva..semmi nem jó,mindíg minden rossz,bármit csinálok és úgy érzem hogy utál engem..már sírtam is ez miatt és ha itthon vagyok akkor gyomorgörcsöm van..a kajával is folyamatosan csesztet.Balesetem volt aminek következtében nem tudok suliba menni és edzeni se edzhetek.Ő dolgozik és ha haza jön és megkérem melegítse meg az ebédet(feküdnöm kell egész nap) akkor mindíg a szememre hányja hogy folyamatosan csak eszem és hogy el fogok hízni és nem igaz hogy megint eszem(egy nap 3x eszem).Bármit mondok neki,megosztanám vele hogy mi történt velem,milyen napom volt mindíg az a válasza hogy leszarja.Már nem bírom tovább..sajnos 5 éves középsuliban vagyok és még ezen kívül van 1 évem..Azért várom már hogy elballagjak hogy olyan messzire menjek amennyire csak tudok tőle.Apu mellém áll de ha anyám jelenlétében mondom hogy anya megint csúnyán beszélt velem akkor anyám természetesen mindent tagad és anyámnak hisz.Van egy öcsém és ő nagyon el van kényeztetve,mindíg mindent megkap pedig ő sokkal rosszabb tanuló mint én es folyamatosan szemtelen a szüleimmel,úgy beszél velük ahogy én még a barátaimmal se beszélnék.De nekik úgy látszik ez a jó.

2018. nov. 16. 16:18
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Folyamatosan azt hallgatom hogy buta vagyok és éretlen..én nem tartom magamat annak mert jól tanulok,17 vagyok de van már 3 nyelvvizsgám is.Nagyon rosszul esik és már gondolkoztam azom hogy valószínű jobban örült volna ha meg se születtem volna..
2018. nov. 16. 16:30
 2/26 anonim ***** válasza:
14%

Ezek ilyen kamasz hisztik, mindenki átment ezen, mindenki. Én is. Mások is. Másnak is beszóltak igazságtalanul, mással is kiabáltak igazságtalanul. Szerintem a mi korosztályunkból sokaknál elcsattant egy-egy pofon is, akkor még ez belefért. Mégis itt vagyunk, senki nem ment világgá. Pár év múlva immunis leszel mások hülyeségére és a hisztire. Addig bírd ki.

38N

2018. nov. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk a drogos öcsi volt a kedvenc mert ő szerelem baba volt én meg hát... Késő volt az abortuszhoz nem baj h öcsi szét lopta őket tizenévesen is már de őt várták és fiu lett nem selejt lány ahogy apám emlegetett mindig, lánygyereknek, h a lánygyerek mikor takarodik el, csak arra jó.. Persze molesztálni jo voltam apámnak bebaxva mert anyu talaj részegen nem tudott teljesíteni,meg öcsinek is beállva.. Leléptem 18 és fél évesen teli lelki törésekkel,sok évi pszichoterápia kellett h legalább elengedjek dolgokat.. De ma már ez a normális és aki beszélni mer billogot kap h hazudsz,és meg kéne köszönnöd a szülőknek különbségtételt a sok jot (verést molesztálást stb-t).. 18 évesen lépj le.. Addig meg csak tanulj az a jövőd nem a volt család..
2018. nov. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló ez nem kamasz hiszti...nem szólok nekik vissza mert tudom hogy csak én jönnék ki rosszul meg van bennem még ennek ellenére is tisztelet feléjük..de közben meg belülről mar..amikor ok nélkül viselkednek velem úgy mintha valóban semmirekellő lennék meg mindenfélét mond is rám akkor sírni tudnék
2018. nov. 16. 16:46
 5/26 anonim ***** válasza:
19%

De, ez bizony hiszti. És te épp azt akarod hallani most amit az utánam levő kommentben olvasol egy sértett, gyerekes felnőtt embertől: hogy a szüleid szemét parasztok, és az ő szülei is szemét parasztok voltak. Így van, jövőre 18 leszel, szedj össze valami hülyegyereket és menj dolgozni egy plázába 140 nettóért, nyomorogjatok egy albérletben és osszatok hasonló tanácsokat hasonló hisztérikus kamaszoknak. Vagy: tanuld meg elfogadni a dolgokat és magaddal foglalkozz meg azzal, hogy normális életed legyen, ne az ilyen otthoni csipcsup beszólogatásokkal. Egy csomó fontosabb dolgod van most ennél és egy csomó szrságot fogsz még hallani az életben, ennél sokkal durvábbakat.

Egyébként meg az éremnek két oldala van, és kismillió kamasz sír itt a neten mert otthon milyen cudarul bánnak vele.

2018. nov. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
32%
Hát ha volt, akkor már semmit, de ha van, akkor csak pozitívan, gondolj arra, hogy ez egy átmeneti állapot.
2018. nov. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
64%
2: 45 éves vagyok, és nem vagyok immunis, egyre jobban szenvedek ettől. Sőt, én csak felnőtt koromban kezdtem el meglátni, (26 éves koromtól), mennyi rombolást végzett bennem ez a bánásmód, és irigylem azokat, akik nálam korábban felismerték ezt és el mertek menekülni a szüleiktől. Nem is tudom felfogni, hogy lehet ma ennyi érzelmileg érett kamasz, aki ezt már gyerekkoréban ilyen jól meg tudja fogalmazni, mi éri őt.
2018. nov. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen jogosak az érzéseid, kérdező.

Nem tudsz beszélni egy tanároddal/suli pszichológussal, aki segíthetne? Nagyszülők, akiknél lakhatnál?

2018. nov. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Nem tudok sehova menni:(
2018. nov. 16. 18:10
 10/26 anonim ***** válasza:
63%
Akkor most egész nqp házimunkázol, mint egy modern hamupipőke, vagy egész nap annyira fekszel, hogy a mikróig nem bírsz elmenni?
2018. nov. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!