Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rá lehet valahogy venni a...

Rá lehet valahogy venni a szülőket, hogy "egyszerűbb" legyen a karácsony, ne csak hajtásból és veszekedésből álljon?

Figyelt kérdés

Abban a formában utálom a karácsonyt, ahogy tartjuk.

Anyu pöpec vacsorával készül, ami miatt már napokkal szenteste előtt ideges, aznap pedig torkaszakadtából ordít bárkivel, aki belép a konyhába (pl egy bögre teát csinálni), mert "elvonjuk a figyelmét, hadd dolgozzon békében".

Apu minden évben kiválasztja a legnagyobb fenyőt, ami befér a hátunkba, aztán persze egész nap sík ideg, amiért azt a monstrumot kell cipelni, faragni, díszíteni, nem lehet közben szólni hozzá.

Már hatezerszer megbeszéltük, hogy nem ajándékozunk egymásnak, de nem tudják elengedni, persze ez is stressz.


Szóval lényegében annyi a karácsony végül, hogy szüleim ordítanak egymással meg velem egész nap, este megvacsorázunk, társasozunk (kötelező program, ha mást csinálnék, akkor ordítanak), aztán összeveszünk, és mindenki duzzogva, rosszkedvűen megy aludni.


Meg lehetne valahogy győzni őket, hogy vegyenek vissza a feladatokból?

Elég lenne egyszerűbb kaja, pici fa, csak lenne békés, jó hangulatú az ünnep..

Már mondtam nekik, de lényegében meg se hallották, ők jobban tudják, hogy hogyan kell.. azt mondják majd a saját házamban úgy karácsonyozok, ahogy akarok, de ők akkor is "megadják a módját" az ünnepnek.


Van erre valami megoldás? Lehetne rájuk hatni valahogy, hogy ne egy merő stressz legyen a karácsony, hogy ne rontsák el a saját nyugalmukat?

Nekik ez miért jó amúgy? Szerintem ők se érzik olyan jól magukat így..


2018. nov. 21. 11:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

Anya találtam egy tök jó receptet. Csináljuk meg együtt. (és nyilván valami olyannal állsz elő, ami egyszerű)

Apa eljövök veled fát venni. (és beleszeretsz egy kisebb szép fába)

2018. nov. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%

Hàny éves vagy?

Nem nagyon lehet ezzel mit kezdeni.

De, akárcsak én írtam volna le a mi karàcsonyi programunkat. Ugyanez van itt is.

2018. nov. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Hány éves vagy?

Megtudod oldani, hogy a karácsonyt megelőző napoban a lehető legkevesebbet legyél otthon? És szenteste napján? Csak vacsora előtt 1-2 órával mész haza?

Szerintem erről nem fogod tudni meggyőzni őket, azt hiszik a villantásról szól a karácsony.

Abban igazuk van, hogy majd a saját házadban úgy karácsonyozol, ahogy akarsz.

Egyenlőre annyit tehetsz, hogy elmész a csatatérről. Vagyis én valószínű ezt csinálnám, mert az én szüleimet sem lehetett meggyőzni semmiről.

2018. nov. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Mutattam már neki receptet, de szerinte az nem volt ünnepi.

Kis fát is mutogattam nekik már, de az szerintük gagyi.


Elmenni otthonról karácsonykor??? Meg is ölnének szerintem..


16 vagyok.


Sajnos tényleg nem csak nálunk van ez, tudom :/


Tipikus "akkor is szeretet ünnepe lesz, ha belepusztulunk" :(

2018. nov. 21. 11:35
 5/17 anonim ***** válasza:
24%

Megmondod, hogy most töltsétek valamelyik rokonnál a karácsonyt.

Ez se megy, akkor külső segítséget kérj, aki segít beszélni velük. Te hiába fogod nekik mondani.

2018. nov. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Elmondanám, hogy nem szeretek velük karácsonyozni, mert mindig balhéznak, ahelyett, hogy jól éreznénk magunkat.
2018. nov. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Verd ki Te is a hisztit, hogy eleged van abból, hogy a karácsony végig veszekedéssel meg idegeskedéssel telik, és hogy az "ünnepi" kaják meg a hatalmas fa helyett bőven jó lenne valami egyszerűbb és kisebb is, ha így békében és nyugiban telik az ünnep.

Talán még kiabálnék is, hogy hatásosabb legyen.

És megemlíteném, hogy ehelyett a cirkusz helyett bárhol máshol szívesebben tölteném a karácsonyt, mint otthon, ahol mindenki üvölt mindenkivel 3 napig.

2018. nov. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#6

Mondtam már, erre mondták a "majd a saját házadban.." szöveget.


#5

Nincsenek rokonaink, csak egyik oldalon nagyszüleim, régen úgy is volt, hogy náluk ebédeltünk, de azt mondták már túl nagy macera nekik ennyi emberre sütni.

Rajtuk kívül csak másodunokatesómék vannak, ők külföldön élnek.

2018. nov. 21. 11:45
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

Bevonulnék a szobámba, és dugják fel maguknak a pöpec vacsorájukat és az óriás fájukat.

Szerencsére nálunk nem ilyen, és sose volt ilyen a karácsonyt. Persze van normális kaja, díszítünk fát, de élvezzük és nem veszekszünk.

2018. nov. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

Kérd meg őket, hogy karácsonyra az otthoni főzés-sütés helyett rendeljetek ünnepi ebédet valahonnan, azzal egy nagy stressz már ki lesz iktatva.

Fenyőfa vásárlásnál lehet úgy is kérni a fát, hogy belefaragják neked a talpba, csak vinni kell a talpat is. Így az is egyszerűbb lenne.

2018. nov. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!