Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, Nektek mi a véleményet...

Szülők, Nektek mi a véleményetek; a serdülő korba még nem lépett gyermekeitek kellemetlen pillanatait, kudarcait, cikis incidenseit, stb. illetlenség a gyermek jelenlétében családi összejöveteleken nyílvánosan vagy ismerősöknek elmesélni?

Figyelt kérdés

Ha pl már elkezdte az általános iskolát vagy már van 4-5 éves.


Olyan esetekre gondolok, amik ha veletek történnek meg, akkor nem számoltok be róla a kollégáitoknak, rokonoknak, stb.


Azért kérdezem, mert nemrég a rokonságban az egyik kislánynak volt egy ilyen cikis élménye, amiről a szülei nevetgélve számoltak be a családi összejövetel alatt a kislány füle hallatára; aminek mondjuk én idősebbként nem örülnék, ha megosztaná másokkal valaki, akinek diszkréten elmondtam vagy balszerencsémre ő is velem volt akkor, amikor átéltem a dolgot.


Azt is ászrevettem, hogy sok szülő mesél el mindent a gyermekéről másnak és ez ejtett gondolkodóba.


Toi hogyan álltok azzal, ha valaki így csinál vagy Ti be szoktatok számolni közönség előtt a gyermekeitek bakijairólk, kellemetlen élményeiről, kudarcairól, stb?



2018. nov. 23. 11:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
75%
Ez teljesen a helyezettől függ. Saját magammal kapcsolatban is van olyan cikis történet, amit elmesélek bárkinek, mert bár cikis, de azért vicces és nem egy tragédia, nem olyan, aminek komoly következménye lett vagy sértő lenne bárkire nézve. De nyilván van sok mindent, amit nem terjesztenék, senkiről sem.
2018. nov. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez egy garantált recept arra, hogy a gyereknek minden bizalma elszálljon a szülők felé, teljes joggal, gusztustalannak tartom az ilyesmit. Az egy dolog, hogy bizonyos dolgok felnőtt fejjel bagatellnek tűnnek, de akkor, abban a korban ezt a gyerekek nagyon is komolyan veszik és tartós sebeket okozhat, ha ezeket a fő bizalmasaik mások előtt ilyen formában kitárgyalják.
2018. nov. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%
Attól függ, hogy miről van szó, általánosan nem lehet erre válaszolni, mindenesetre sosem szoktam kellemetlen helyzetbe hozni senkit sem, ez alap szerintem.
2018. nov. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%
Mikor gyerek voltam - tősgyökeres városi osztály voltunk - elvittek minket egy farmszerű táborba. Ott láttam először bikát, voltam vagy 10 éves. Apámnak meséltem otthon vörös fejjel, hogy te, ennek akkora töke volt, mint egy focilabda! Naná, hogy az első dolga volt, amikor a nagynénémék átjöttek, továbbadja, hogy milyen vörös fejjel meséltem a bika micsodájáról. Annyira szarul éreztem magam, hogy megjegyeztem, a gyerek magánéletét majd kifecsegi ő. Mi ehhez is tartjuk magunkat a férjemmel, megkérdezzük a gyerekektől, hogy elmesélhetjük-e a nagyinak. Tudja mind, hogy bármikor mondhat nemet, volt is, hogy inkább nem akartak elmesélni ezt azt. De nem, a megkérdezésük nélkül nem szoktunk sem a pucér fenekeikről fotókat mutogatni (mondjuk mi nem is csináltunk fürdőkádas képeket), sem ciki sztorikat mesélni. Mi azt akarjuk elérni, hogy a gyerekeink biztonságban érezzék magukat itthon. 10, 8 és 1 évesek - nyilván a kicsitől még nem tudjuk megkérdezni, mit szeretne.
2018. nov. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%

Én sosem tettem ilyet, szerintemattól még, hogy gyerek valaki, érezheti magát ugyanolyan kínosan.

A lányomnál is figyelembe vettem ezt mindig, már lassan tíz éves, ezért néha kifejezetten megkér, hogy valamit ne meséljek el senkinek, ha valamit nagyon cikinek érez.

2018. nov. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
96%
Úúúú, nagyon felhoztad bennem ezzel a kérdéssel az anyámat. Sose fogom neki ezeket elfelejteni, soha. Azt hiszem ezzel mindent el is mondtam a témáról.
2018. nov. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
66%

Franc tudja...nem egyértelmű ez..

Pl. lányom egyszer 4-5éves korában éjjel kiment és a fürdőkádba pisilt.Ezt nevetve mesélte egy társaságban, de mikor valaki megkérdezte hány kg én meg mondtam, vérig sértődött.Vagy simán beszél a menzeszről mások előtt, azt egyáltalán nem tartja cikinek.12 éves.Nagyon személyiség és környezetfüggő ez.

Nem egyformán érezzük mi ciki és mi nem.

2018. nov. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
90%

6-ost én is írthattam volna.

(Nekem apám volt ilyen tapontatlan gyökér, miközben azt hitte, hogy hű de jópofa:(

2018. nov. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
92%
Én a kislányomtól mindig megkérdezem, hogy mihez hogy áll. Szerintem sok olyan dolog van ami nekünk aranyos viszont nekik ciki. Ezért jó egy kicsit rákérdezne. Egy 5 éves kislány apukája
2018. nov. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
91%

Ez teljesen sztori függő. Meg nyilván, ha a gyerek megkér, ne adjam tovább, tartsam titokban, akkor nem mondom.

De vannak aranyos bakik, amiket nem gond, ha elmesélnek. Pl. nőverem egyszer szedett egy hatalmas csokor tulipánt anyának a kerti ágyásból. Ez szeretni való, vicces baki. Ez szerintem osztható.

Kudarcokról, kellemetlen élményekről én nem beszélnek, azt mondja el a gyerek, ha szeretné megosztani.

2018. nov. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!