Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, Nektek mi a véleményet...

Szülők, Nektek mi a véleményetek; a serdülő korba még nem lépett gyermekeitek kellemetlen pillanatait, kudarcait, cikis incidenseit, stb. illetlenség a gyermek jelenlétében családi összejöveteleken nyílvánosan vagy ismerősöknek elmesélni?

Figyelt kérdés

Ha pl már elkezdte az általános iskolát vagy már van 4-5 éves.


Olyan esetekre gondolok, amik ha veletek történnek meg, akkor nem számoltok be róla a kollégáitoknak, rokonoknak, stb.


Azért kérdezem, mert nemrég a rokonságban az egyik kislánynak volt egy ilyen cikis élménye, amiről a szülei nevetgélve számoltak be a családi összejövetel alatt a kislány füle hallatára; aminek mondjuk én idősebbként nem örülnék, ha megosztaná másokkal valaki, akinek diszkréten elmondtam vagy balszerencsémre ő is velem volt akkor, amikor átéltem a dolgot.


Azt is ászrevettem, hogy sok szülő mesél el mindent a gyermekéről másnak és ez ejtett gondolkodóba.


Toi hogyan álltok azzal, ha valaki így csinál vagy Ti be szoktatok számolni közönség előtt a gyermekeitek bakijairólk, kellemetlen élményeiről, kudarcairól, stb?



2018. nov. 23. 11:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
90%
Nem szoktam sztorizgatni senkinek arról, ami a gyerekemnek vagy a férjemnek rosszul esik, számára kínos, stb. Tisztelem a privát szférájukat és szeretem őket annyira, hogy csak azért, hogy 5 percig rám figyeljenek, nem hozom őket kínos helyzetbe.
2018. nov. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
28%

Cikis dolgot nem mondanék él. De kíváncsi volnék, mit volt a konkrét eset, amire utaltál a kérdésedben, kérdező.

Túlságosan nem kell felfújni a dolgokat, lehet, hogy pár év múlva együtt nevetnek rajta.

2018. nov. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
93%
Cikis dolgot nem mondanék el. Szerintem sokszor nem is a rosszindulat okozza a bajt, hanem hogy ami a szülő szemében aranyos, jópofa, azt a gyerek érezheti cikinek, vagy megalázónak. És olykor bizony a szülők rosszul értelmezik ezeket a dolgokat. Nekem is volt ilyen rossz élményem, pedig anyum nem is akart megbántani vele.. Csak neki aranyos volt a sztori amit én borzalmasan zavarbaejtőnek éreztem.
2018. nov. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
85%

16 vagyok. Nálunk mai napig ez megy. Valóban egyáltalán semmi bizalmam sincs feléjük. Nem csak ezért, hanem azért is, mikor direkt megkérem, hogy ne mondja már el a másik félnek, ő egyből megy hozzá. És még sok sok dolog miatt.

De ez a meselgetos dolog is igen közrejátszott.

2018. nov. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

A konkrét esetet nem írnám le (hiába anonim oldal meg hiába nem tudnátok, hogy konkrétan ki az a kislány, én még így se szívesen osztanék meg a kislányról egy cikis dolgot), de valami olyan történt a kislánnyal (6 éves), ami ha velem megtörténne felnőtt fejjel, nem fognám fel drasztikusan, de azért nem mennék oda kollégákhoz meg nem hoznám fel egy családi összejövetel közben; és az én gyerekkoromban eléggé cikinek számított a gyerekek között és volt, akit gúnyoltak érte, ha megtörtént vele. (Bár a szülők ebben az esetben konkrétan nem mentek be a gyerekek közé akikkel a kislány egész nap van, hogy szétkürtöltjék a történteket).


De egy gyerek nem csak ez, hanem akármi lehet ciki, ezért általánosságban kérdeztem.

2018. nov. 23. 14:41
 16/25 anonim ***** válasza:
22%
Azért azt is vedd számitásba, hogy gyerekként, meg kamaszként olyan hülyeségeket éreztem cikinek, amik valóban egyáltalán nem voltak azok, szóval lehet, hogy később máshogy fogod gondolni.
2018. nov. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
36%

Amíg nem írsz konkrétumot, levegőben lóg a kérdésed.


Ciki... ki szerint ciki?

A kislány szerint?

A szülei szerint?

Szerinted? (Ha veled történt volna felnőtt fejjel.)

Van, ami 6 évesen annyira nem ciki, felnőttként lehet. Mondjuk, ha lepisilted a ruhádat.


A szülei nyilván nem tekintik cikisnek azt a dolgot, azért mesélik el. Te meg cikisnek tartod, azért hökkentél meg rajta. Mi meg nem tudjuk mi az, ezért nem tudunk véleményt mondani. :DDD

Általánosságban annyit lehet mondani, hogy amit én is cikisnek tartok, azt nem mesélem el. De ez olyan nyilvánvaló, hogy mondani sem kell.

2018. nov. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
91%
Velem még kisiskolás koromban történt hogy anyának elmondtam melyik fiú tetszett. Nemsokára meg hallottam hogy elmondta a fiú anyukájának hogy a fia tetszik nekem. Azóta nem bízok ilyen téren anyában.
2018. nov. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Off - Mindenkinek adtam zöld kezet. A lepontozásokat nem értem. A véleményét és/vagy személyes tapasztalatait kértem ki a válaszolóknak; azokat is kaptam. Ilyen esetben nem értem, hogy lehet egy ilyen komment rossz vagy nem hasznos.
2018. nov. 23. 19:43
 20/25 anonim ***** válasza:
92%

11 évesen jött meg először. Anyám a rokonságban mindenkinek elmondta, jaj az ő kicsi lánya már menstruál. Szerintem senkit nem érdekelt, de mondta pasiknak, nőknek is. Rohadt ciki volt.

De mindig ilyen volt. Tesóimról is mondott ciki dolgokat. Húgom egyszer felkapta a vizet és beolvasott neki, de ebből se tanult. Én sose fogok ilyet tenni a gyerekemmel. Vannak dolgok amik rohadtul nem tartoznak másokra.

2018. nov. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!