Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ajándékozásnál minden évben...

Ajándékozásnál minden évben az van, hogy öt percig hallgatom, hogy minek költöttem ennyit, ahelyett, hogy csak megköszönné és elvenné. Valakinél még ilyesmi?

Figyelt kérdés

Miert kell ezt basszus....

Kb 5 e ft ertekben kapott ajandekot.


Meg amikor tegnap mondtam h boldog nevnapot, ilyet szolt, hogy “mikor volt az mar...”, hetfon, es mindig hetvegen szoktuk tartani....


2018. nov. 25. 09:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%

Micsoda problémák.... 😁

Nem kell mindent szó szerint venni, érted?? Szokás a megajándékozott részéről szabadkozni udvariasságból, hogy óóó, miért rám költöd a pénzed, nem kellett volna, azért, hogy neked több maradjon. A névnap meg olyan, főleg ha egy családban éltek, hogy aznap amikor van a névnap, szóban illik felköszönteni, ajándékkal meg hétvégén, vagy amikor tartjátok.

2018. nov. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%

Én megértem, hogy a Kérdezőnek ez bosszantó. Anyám pont ilyen. Basszus, egy 4 ezer forintos könyvre is szó szerint ugyanaz a reakciója, hogy "de hát miért költesz". Annyira utálom ezt!! Úgy beolvasnék, hogy "azért b+, mert így illik."

Komolyan, mintha toronyórát vettem volna lánccal.

Engem amúgy az az oldala bosszant (dühít), hogy úgy érzem, mintha le lennék cseszve, hogy szórom a pénzt, mert nekem olyan sok van. Tehát még ebből sem az jön le, hogy mondjuk rászántam 4-5 ezret az ajándékára, hanem az, hogy nekem annyi van, hogy abból ezt meg tudtam tenni. Baromira irritál engem is:(((

Nem tudom, ha leállnék az ajándékozással felé (anyám felé), akkor meg mit reagálna. (Amúgy érdekes, ő NEKEM sosem vesz semmit, a kamasz lányom kap tőle karácsonyra egy 10 ezrest.) Nem mintha baj lenne, csak ez is fura, jelképesen egy doboz csoki sem, soha.

2018. nov. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%
Akkor ne vegyél semmit. Kész. Meg ne köszöntsd fel.
2018. nov. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
99%
Azért utálom ezt, mert a legtöbb embertől ez az udvarias szabadkozás teljesen álságos: ha tényleg megfogadnád a kívánságát és nem költenél semmit, vagy csak nagyon kis összeget, akkor jönne a sértődés. Nekem ez a bajom ezzel.
2018. nov. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
98%
Ez szerintem is bosszantó! Nálunk ugyanez megy családon belül minden egyes ajándékozásnál. Már azon is túlestünk, hogy minden alkalomra megbeszéltünk egy értékhatárt, amennyiért kölcsönösen ajándékozunk egymásnak, és még így is folyamatosan ez megy, mint amit írtál kérdező. Emiatt már néha utálom is a hülye ajándékozásokat, és már nem is jön igazán szívből. Párszor bedobtam a javaslatot, hogy akkor felejtsük el az ajándékokat teljesen, vagy borítékban cseréljünk x ezer forintot, aztán annyi.
2018. nov. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
15%
Én egyik évben borítékban kaptam egy 10 ezrest egy közeli rokontól, pedig majdnem 40 vagyok és van munkahelyem is. Nem tudtam mire vélni, kicsit sértőnek is találtam és visszaadtam. Mondtam, hogy ezt talán már nem kéne.
2018. nov. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!

Igazából nekem ez rosszul esik. Készülök, gondolkodom, vásárolok, és a sima köszönöm helyett, ami bőven elég lenne, mindig ez jön. És én is azt érzem, amit az egyik válaszoló is írt, hogyha kevesebbet kapna, egy tábla csokit mondjuk (sarkalatos példa), akkor meg az lenne, hogy ő bezzeg annó mennyit készült, sütött stb.

Valójában az anyámnak soha semmi nem jó amit csinálok, csak olyan elszomorító, hogy még ebben is talál valamit. Nekem legalábbis nagyon rosszul esik.

2018. nov. 25. 10:43
 8/23 anonim ***** válasza:
98%
Nekem ugyanez anyám. Egyik évben kapott tőlem egy (szerintem) tök szép bakancsot, ilyen hótaposó jellegű de kényelmes, nőies. Mivel idős és mindig fázik a lába gondoltam ez jó lesz. Odaadtam erre pár perc múlva hallom ahogy mondja a többieknek, hogy nem értem ezt most minek vette meg, nincs is hó, felesleges, jó nekem a régi. Na nekem itt szokott szakadni a cérna, a jó nekem a régi mondatnál. De legalább kidobtam 25 ezret feleslegesen, hogy leszóljon és hordja a 20 éves kitaposott szrját.
2018. nov. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is rosszul esik, ha valaki hosszasan gyepál verbálisan, amiért pénzt költöttem rá. Egy "nem kellett volna" még belefér, de van, aki sokkal túltolja, és már kínos, persze azért elfogadja az ajándékot, de én meg kvázi "kikapok", ahelyett, hogy jól érezhetném magam, amiért valakinek örömet szereztem.
2018. nov. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Akkor idén ne vegyél semmit.

De ha hétfőn volt a névnapja, és csak ma voltál képes annyit mondani, hogy boldog névnapot, akkor azért nem csoda, ha annyira nem lelkesedik.

2018. nov. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!