Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti leszidjátok a...

Szülők, ti leszidjátok a gyermeketeket, ha nem komolyabb bajjal (tehát nem 40 fokos láz, meg kórházi eset) felhív az iskola, hogy menjetek érte? Titeket szidtak le?

Figyelt kérdés

10 éves koromig semmi bajom nem volt iskolában, majd annyi idősen az énektanár úgy látta órán, hogy beteg vagyok (felvettem egy pulcsit, mert fáztam meg sápadt voltam). Hiába mondtam, hogy jól vagyok, azt hitték, hősködök. Megmérték a lázam, hőemelkedés volt és hívták a szüleim, hogy vigyenek haza.


Amikor hazaértünk, apám ordítva leteremtett. Utána hazaért este anyám és ő sírva szídott le.


Utána többet nem volt ilyen az elkövetkezendő években, érettségiig; ha rosszul lettem a suliban, könyörögtem a tanároknak, hogy ne szóljanak a szüleimnek. Amúgy megértem őket, hogy fél ilyenkor az ember, hogy a főnök milyen szemmel nézi a munkahelyén és azért voltak idegesek.


Nálatok is előfordult ilyen? Vagy Ti mit csináltok, ha a gyereknek nincs komolyabb baja, de el kell vinnetek a suliból?


Illetve Nektek hogyan reagáltak a szüleitek?



2018. nov. 25. 16:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem ez nagyon gáz. Sose szidnám le a gyerekem, nem az ő baja, hogy beteg lesz.

Engem sose szidtak, bár csak 1-2-szer jöttek értem. Ha meg nagy a gyerek, akkor minimális rosszulléttel (pl hőemelkedés) simán hazamegy egyedül.

Ha ennyire félnek, mit mondd a főnök vagy tényleg nem lehet elmenni, akkor meg lehet kérni nagyszülőt, más közeli rokont is.

2018. nov. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
85%
Velem eddig háromszor történt olyan, hogy haza kellett mennem a suliból. Előszőr elsőben, akkor a tanárok hívták fel anyukám, hogy jöjjön értem, másodszor hatodikban hívtam fel apukám, hogy jöjjön értem mert rosszul vagyok, harmadszor pedig hetedikben hívtam színtén én telefonáltam, hogy jöjjenek értem mert nem vagyok jól. Nem szídtak le, mindháromszor még aznap elmentünk a háziorvoshoz. Szerintem beszélj a szüleiddel, hogy legyenek kicsit lazábbak, mondd el nekik, hogy te alapból(legalábbis a kérdésedből az derül ki számomra) nem vagy szenvedős és rájátszós típus, és hogy igenis van olyan, hogy az ember nincs jól, ezért haza kell mennie, viszont ha rosszul van nehézkes a tömegközlekedés.
2018. nov. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Egyszer, kb. hatodikos koromban, szóltam a tanáromnak, hogy nagyon fáj a torkom, izzadtam, rázott a hideg és köhögtem is (osztálytársaim meg azon röhögtek, hogy szenvedek, így elég kényelmetlenül is éreztem magam), szóval hazaküldtek. Apám 2 napig nem szólt hozzám, ha én szóltam hozzá, akkor meg morgott, Mindezt azért, mert szerinte lógok, és ha meghalok is a suliban van a helyem. Már akkor egy hatalmas tahóságnak éreztem a dolgot, de szerintem a te szüleid durvábbak voltak.
2018. nov. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Metionin ***** válasza:
97%
Extrém esetekben küldtek haza az iskolából de nálunk nem volt telefonálgatás hogy jöjjenek érte csak ha mentő kellett vagy ha a gyerek másik faluból járt be és nem volt busza. Engem simán beküldtek tüdőgyulladással is a szüleim (jobbanmondva anyám), na akkor pl. átküldtek az iskolaorvoshoz, az kiírt 2 hétre, beadtam az igazolást és hazamentem. Otthon morogtak persze a hiányzás miatt, nem is engedték végig a 2 hetet. Nekem nincs gyerekem és nem is lesz de én úgy vagyok vele, hogy betegen nem lehet se tanulni, se dolgozni, tudom mert épp eleget ültem az iskolában betegen anyám miatt. Ha rosszul van a gyerek, menjen haza és pihenjen, úgysem fogja fel kellő mértékben az anyagot ha majd kiszédül a padból. Ezért lecseszni a gyereket szerintem tahóság, főleg ha a tanár küldi haza és nem is a gyerek kéredzkedik.
2018. nov. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Egyszer hazakuldtek mert mumpszos lettem, de nem bantott senki emiatt.. Mintha tehetnek rola... Eleg igazsagtalanok a szulok ha tenyleg beteg a gyerek es meg kap is erte.
2018. nov. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon buták voltak a szüleid, kérdező!

10 évesen az ember nem tudja megvédeni magát, de felnőtt ésszel nyilván megmondta volna: "Nem én akartam, hogy hazavigyetek, hanem a tanáraim! Tessék velük ordítani!"


Egyébként természetesen nálunk nem volt ilyen, inkább őszintén aggódtak volna, hogy megbetegedtem.

Ha szülőként én kerülnék ilyen helyzetbe, nekem is az lenne a fejemben, hogy "szegénykém megbetegedett, hogyan segíthetnék rajta". Amúgy, ha reggel már tudnám, hogy hőemelkedése van a 10 éves gyerekemnek, nem is engedném iskolába.

2018. nov. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

volt hogy szoltak,nekem vagy a férjemnek ,hogy vigyük haza a fiunkat mert nagyon rosszul érzi magát ,nem szidtuk le mert tényleg rosszul volt .

de másik fiunk kapott leszidást ,mert bár vitt kaját magával ,gluténmenteset ehet csak ,neki ép olyan napja volt hogy semmit nem akart enni ,igy tanárja hazaküldte .bár fiam nem egy kövér gyerek igy ha nem eszik semmit akkor én is aggodom.

2018. nov. 26. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 TheSoldier ***** válasza:
100%

Eszembe sem jutna ilyen miatt leszidni a gyerekeim.

Az meg hogy bent a munkában mit gondolnak ilyenkor,az egyáltalán nem érdekel.

2018. nov. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindig én voltam a hibás, ha beteg lettem, így ez minden alkalommal alapos veréssel lett jutalmazva. Amikor tudtam, mindent lábon hordtam ki, mindig próbáltam úgy tenni, mint aki jól van, különben garantált volt a szíj.. Persze így se mindig úsztam meg, volt, hogy elájultam az iskolában és hazavitettek, de az is az én hibám volt. Nem akarok gyereket, de az garantált, hogy ha lenne, akkor eszembe se jutna ezért leszidni sem, nemhogy megverni.
2018. nov. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsére nagyon megértőek a szüleim, volt, hogy akkor is megengedték, hogy otthon maradjak, ha nagyon kimerült voltam a tanulás meg magánéleti dolgok miatt (gimnazista vagyok). Emellett mondjuk betegség miatt ritkán, évente max egy hetet hiányoztam, nagyon erős az immunrendszerem szerencsére.

Általánosban volt párszor, hogy szimuláltam, hogy hazamehessek, és ezt a szüleim is tudták, de úgy voltak vele, hogy úgyis nagyon ritkán vagyok beteg, úgyhogy szemet hunytak felette és úgy tettek, mintha elhinnék. Mondjuk mellette tudták, hogy nagyon sokat bántottak abban az osztályban és nem éreztem magam jól.

2018. nov. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!