Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha szüleim nem...

Mit tegyek ha szüleim nem engedik hogy suli mellett dolgozzak?

Figyelt kérdés

Eddig sosem voltam jó tanuló, mamár viszont hozok egy 3-as átlagot.

Többször jeleztem a szüleimnek hogy dolgozni szeretnék és eddig csak kerülgették a témát.

Most hogy rákérdeztem nem engedik meg hogy dolgozzak, pedig elég sok a szabadidőm és emellett a tanulás is beleférne...

De ehelyett inkább elhordtak mindennek és semmi indok nem volt erre.

17/L



2018. nov. 26. 22:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
18 évesen már semmi közök hozzá,sok szülő nem szereti mert a fiatal igy önnálosodik,aztán ha engedik a komplett fizut ellopják a dolgozotol max ötszáz forintért dolgozik havonta a fiatal,aztán csodálkoznak h a gyerek eltünik egy szo nélkül..
2018. nov. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

De konkrétan miért nem engedik, hogy dolgozz?


Én 18 éves vagyok (kemény egy hete), 17 éves korom óta dolgozom, leginkább szünetekben és évközben hétvégente pár órás műszakokban. Én tök egyszerűen nem szeretek a szüleimtől pénzt kérni, olyan kiszolgáltatott helyzet. (Pedig tényleg mindent megadnak nekem, jól keresnek, nem húzzák a szájukat, ha pénzt kérek).

2018. nov. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Hát ha nem keresheted meg a pénzt, muszáj lesz nekik tömni a zsebed mindíg. Ha valamit nem vennének meg mert drága, ezt fel tudod hozni neki, hogy már rég megkerested volna.
2018. nov. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

nálam pl. tök egyértelmű, hogy azért nem engedett apám, mert így számontarthatta, hogy mim van, és mindent csak az ő külön engedélyével szerezhettem meg. ez ilyen aranykalaitka-dolog, ha nem a szabadságod korlátozná, még jól is jönne, hogy mindenre ad pénzt, csak hát ugye így mindent be kell jelenteni.(mielőtt bárki beleköt, hogy hogyan lehet egy fiatalnak, felnőttnek megtiltani, hogy dolgozzon: iszonyú érzelmi zsarolás megy ám a háttérben, ráadásul nekem még az öcsém is otthon van, akin nem segít, ha az apám kifordul magából, mert rájön, hogy húszévesen munkát vállalok.)

ha dolgoznál, túl önálló lennél, és nem lennél nekik teljesen kiszolgáltatva többé

2018. nov. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%
Gondolom azt hiszik, hogy ha majd dolgozol, még azt a hármast sem fogod elérni.
2018. nov. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Hát szerintem itt nem a tanulás a gond, hanem inkább az, hogy a szüleid irányítani akarnak... Diákmunkásként simán megteheted hogy pénteken-szombaton 4-4 órára elmész dolgozni, aztán vasárnap tanulsz. Hacsak nem egy versenyistálló gimnáziumba jársz, egy vasárnap alatt simán meg lehet tanulni mindent a következő hétre. Nyári szünetben meg aztán tényleg annyit dolgozol amennyit csak szeretnél.
2018. nov. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Saját megfigyelés h azok a tizenévesek akarnak dolgozni mielőbb ahol egy betétért samponért kuncsorogni kell mert az se jár a gyereknek,de hiába dolgozik sok fiatal a szülő elveszi és ugyan ugy kuncsorgás van samponért betéért a saját fizujébol 300 forintot látnak kb.. Fejős tehenek a magyar gyerekek erre vannak szülve..
2018. nov. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%
Saját megfigyelés: azok a tizenévesek akarnak mielőbb dolgozni, akik csesznek tanulni, És azt hiszik ha dolgoznak majd, onnantól minden könnyű lesz.
2018. nov. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Képzeld végig dolgoztam az egyetemet és egy munkás szállón laktam mig nem volt pénzem jobbra, mert otthon a pohár vizet kineztek a számbol már 14 évesen is,anyám mondjuk életében nem dolgozott csak élősködött másokon de elvárta volna h majd én belőlem meg testvéreimből fog élni miután apánkat halálra dolgoztatta kis táskákért csizmácskákért .. Az ilyen szülő megérdemli ha hajléktalan szállón végzi,tőlem és testvéreimtől Anyánk egy forintot nem kap.
2018. nov. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
4%
Tudom, tudom, itt minden második gyerek hamupipőke, akit ártatlanul bántottak a pszichopata szülei.
2018. nov. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!