Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon sok helyen van úgy,...

Nagyon sok helyen van úgy, hogy hiába nagykorú már a "gyerek" mégis a szülők óvodásként kezelik?

Figyelt kérdés

Csak, mert mondjuk még velük él és bejön ez "az én házam az én váram, az lesz amit én mondok" tekintélyelvű projektív, kompenzatív pótcselekvés.


Példák:

Nagykorú, huszonéves(!) fiatal, de engedély kell anyutól a tetkóra/tetováltat és hetekig nem áll szóba vele a szülő (itt olvastam).


Nagykorú, 18-at betöltött lány, hetekig(!) nem tud randira menni a tanulás meg a házimunka miatt. De még 5 percre sem engedik ki otthonról, holott nagykorú és mindent lelkiismeretesen megcsinál. (ezt is itt olvastam)


Nem engedik nagykorúként dolgozni a tanulás mellett. "Mert azt mondtam NEM, éskész" (ez is volt téma a gykn)


Nagykorút nem engednek bulizni menni.

stb stb stb


Nyugodtan, aki lelki szükséget érez, írja be, hogy nyafogó, pitschogó elkényeztett kiskamasz vagyok, aki meg is érdemli, meg nyugodtan helyeselhetik a negatív dolgokat, akik ettől jobban érzik magukat, de jelzem, hogy nem én vagyok a "szenvedő fiatal".


Szülői korosztály vagyok, nagyon sok velemkorúnak vannak gyerekei, sok helyen már 18-20 körüliek. Akikkel én járok össze, ott mindenhol olyan a családi légkör, hogy a szülők inkább támogatják a gyereket, autóval, vállalkozással, de akik nem ennyire tehetősek, azok is mebgíznak a saját maguk által "ilyenre nevelt" saját gyerekükben és nem szabotálják az ifjakat, hogy éljenek, hogy éljék meg a fiatalságukat.

Emlékszem, én 27 éves voltam, a párom 18, amikor az anyja, pedig egy ilyen szigorbigor volt, de simán elengedte velem másfél hétre nyaralni a lányt, 10-11 hónapos volt a kapcsolatunk. Nem is volt semmi gond.


Erre itt meg csomó olyan irritáló dolgot olvasok, hogy a szülők javarésze mintha direkt életképtelenre akarná nevelni a gyerekét, nem törődve azzal, hogy a gyereknek is frusztráló lehet a többiektől hallani, hogy itt voltam, ott voltam a 7vgn, ő meg otthon csiszatolta 2 nap nullahuszonnégyben a laást.


ILYEN SZÜLŐK! Ennek mi a rosseb értelme van? Nem azt mondom, hogy riherongyra kell valait nevelni, meg elereszteni a pacikat, de ez a beteges kontrollmánia nem félő, hogy ellenségességet szül hosszútávon? Vagy az ilyen szülő ezt pont leszarja, hogy rosszat tesz vele?



2018. nov. 27. 15:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
Mert ezek beteg magyarok. Tisztelet a kivétel a normális magyar szülőnek ahol a 18 20 26 27 31 évesre nem huznak rá pelust.. Amugy meg kettőn all a vásár én 16 évesen se türtem h belepofázzának az életembe nem h felett engedélyt kérek munkához párkapcsolathoz a gyerekeimet is életképsere nevelem nem olyanra h nem tudnak nélkülem szarni sem.. A 27 éves tetkos csaj meg hiába él külön ézelmieg függő ovodás anyucitol és 27 évesen még tetkos lázadás korát éli 41 évesen meg majd fiut is haza mer vinni..
2018. nov. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%
Annak lehet előírni, hogy mit csináljon, aki hagyja magát. Ha nagykorú, eleve nem kell otthokn élnie. Elköltözik és máris nem koti semmi szabály. Ha otthon el, evidens, hogy meg kell hogy feleljen a szabályoknak. A munkahelyen se állhat neki puffogni,higy o nem veszi fel a hupililia inget, ha ez az előírás, és nem állhat neki bagózni, ha tilós. Az én házam az én váram, ez evidens. Ha neki lesz, akkor majd k alkotja a szabályokat, amiket annak kell betartania, aki oda látogat.
2018. nov. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Utolso azért mert vki 31 évesen otthon tud lakni mert nem olcso az albérlet és a fizuját az anyja kezeli h sakkban tartsa, ne legyen már normális szabály h nem mozoghat szabadon nem mehet ki boltba kávézni nem lehetnek barátai,velünk se barátkozhar mert az anyja ellenőrzi,és párkapcsolata sem lehet,mert uj kolléganőnk igy él,ne mondjátok h ez normális szabály egy 31 éves nőnél...
2018. nov. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
Nézd utolsó, eleve nem normális 31 évesen otthon élni. A kolléganőd nagyon buta, valószínűleg teljesen életképtelen
2018. nov. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%
Erre itt csak annyi választ fogsz kapni, hogy akkor költözzenek el. A gyakorin mindenki gyűlöli a fiatalokat, mert azoknak csakis az lehet a bajuk, hogy nem kapnak új ájfónt és különben is mind hálátlan. Itt természetes mindenkinek, hogy ha egy fiatal otthon lakik akkor jogosan kezelik rabszolgaként. Aztán átmennek egy másik oldalra sírni, hogy milyen jó volt régen a több generációs együttélés, most meg eltávolodtak a családok és ez minden tagnak milyen rossz. :D
2018. nov. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%
Nincs fizetés a kezébe mibol menjen nincs kulcsa,a papirjait az anyja eltzárja elvették a mobilját, apa anya hozza viszi és mikor mondtuk h jöjjön hozzánk férjemmel mig nem talál albit apu anyu bejött és üvöltött a munkahelyen h a kislányuk nem lesz szabad elvü,(31 éves kislány). Beteg vallásos kretén szülei vannak az a probléma gyökere.. :(
2018. nov. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%

Utolsó!


Lehet szidni a szülőket, de mégiscsak a 31 éves kislány az, aki ezt hagyja. Ok, 18-20 evesen még tálán nincs ott agyilag, hogy lássa, nem jó ami tortenik -bar ha nem ertelmi fogyatekos akkor olyan 16 evesen mar tisztaban kell hogy legyen az élet dolgaival Elzárja a papírjaimat? Feljelentem a rendőrségen.

2018. nov. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
Aha megnézném a sok höbörgőt h ha igy élsz le 31 évet simán bemész a rendőrségre mikor a botba nem engednek ki,és papirok nélkül feljelented,ők meg letagadják.. Ide is hozzák viszik nem beszéhet már velünk se mert otthon apu azért pofon vágta h mesélte h joba lett a munkatársaival.. Az ilyen szülőt bortönbe kéne zárni.. Mi is feljenthetjük,főnők legalábbis erre gondolt h ő tenne egy feljelentést de ha letagadják miértelme? Max eltünni lehetne h egy szo nélkül eltünik ,de forint nélkül nehéz mivel a kártyája is az anyjánál van ő kapja a pénzt szoval itt nem olyan könnyü h fogja magát és fejlenti anyut aput,csak rossz nézni h 31 évesen roncs lesz h látja mi hogyan élünk normálisan..
2018. nov. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
43%
Nem élnék le így 31 évet, utolsó, mert nem vagyok se életképtelen, se elmebeteg. Ha így éltem volna, akkor 1i evesen leleptem volna. Inkább a híd alatt, mint otthon. Kifogás mindig van és a szülőt is lehet köpködni, de tudod ha valaki már nagykorú, akkor saját maga dönt a sorsárol
2018. nov. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Többször probált elmenni visszavitték összeverték mert elemsélt nekem mindent szegény. És őszinten minket is zavar már h itt van,mert tiszta negativvá teszi a munkát a jelenté h buval baxott egész nap nem szol hozzánk mert akkor otthon megverik,meg mert a szülei ide jönnek zaklatni minket ellenőrzik mit eszik mi van rajta nem öltözött e át nem ment e ki vho boltba telefonált e vkivel munkán kivul. Beteg család,rugnák ki már néha azt kivánjuk mert miota itt van minket is idegesit ez,de segiteni is szeretnénk főnők is,de nem tudunk valoszinleg igy sakk matt.. :(
2018. nov. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!