Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amióta itthon lakom "újra"...

Amióta itthon lakom "újra" (egyetem) sokkal parasztosabban beszélek és többet káromkodok, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Apámtól ezt hallom, meg anyám is így beszél, minden szavuk (k..va f@sába) stb.
2018. nov. 28. 16:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Csak önfegyelem kérdése, hogy TE hogy beszélsz!

Másrészt ez NEM parasztos beszéd, hanem bunkó, primitív dolog.

2018. nov. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
ez nem "parasztos" ez trágár. Engem is nagyon-nagyon zavar, rá szoktam szólni az emberekre: "ne beszélj csúnyán", ha velem beszélgetve teszik. Nem tudom, milyen eredményt érnél el, de ha szeretnek megkockáztatnám: "kérlek titeket, ne beszéljetek csúnyán, nagyon rosszul esik". Lehet, hogy visszafogják magukat - te pedig semmiképp ne vedd át! Uralkodni kell magunkon és a beszédünkön.
2018. nov. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A parasztis beszéd még ezenfelül van...


De, véletlenül már úgy "beszílek".

2018. nov. 28. 17:38
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Az, hogy visszajön a tájszólásod, egyáltalán nem baj, sőt. Szerintem nagyon is jól teszed, ha megőrzöd, nem is próbálsz megszabadulni tőle.

A trágárságba viszont ne szállj be, az egész más tészta.

2018. nov. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
A tájszólással semmi gond nincs, a káromkodást meg könnyű apádra fogni. Csak az nem káromkodik, aki nem akar.
2018. nov. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Oké, de én arról beszélek, mikor annyit hall9d, h ő gy akaratlanul is úgy beszélsz...
2018. nov. 28. 19:44
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Felfogtuk, ez még mindig csak kifogás kérdező.
2018. nov. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Tényleg jóval nehezebb úgy nem káromkodni, ha magad körül folyamatosan ezt hallod, de nem lehetetlen. Erőfeszítést kell hozzá tenni. Az is segíthet, ha kicsit átalakítod a dolgokat: a kanyar életbe'!


A tájszólással nincs baj, persze előnyös lehet, ha tudod váltogatni. Az apósom Szeged környékéről származik, és otthon tájszólással beszéltek. Mikor telefonál az édesanyjával, akkor visszavált, és néha úgy marad utána. Ha gyerekeink lesznek, meg fogom kérni, hogy ha nem probléma neki, velük is tájszólásban beszéljen, hátha megtanulják.

2018. nov. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk anya az egyetlen aki nem használ csúnya szavakat. A macska miből kiborította a kaját, akkor mondta neki jaj bátyja. Ezt a testvéremtől vette át.
2018. nov. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%

"mit lehet tenni?"

Szerintem az a legjobb módszer, ha kitalálsz néhány olyan kifejezést, ami nem trágár, de amivel majd mégis ki fogod tudni fejezni a bosszússágodat. Valami poénos is lehet. Figyeld meg, hogy mások, akik nem trágárak, miket szoktak mondani, amikor bosszúság éri őket.

2018. nov. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!