Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha a férjem...

Mit tehetnék, ha a férjem majd' 150 lóerős kocsit vesz a lányunknak? Tényleg a gyerek életével szórakozik azért, hogy engem bosszantson?

Figyelt kérdés

10 éve elváltunk. Változó a viselkedése. Van, hogy fél évig gyerektartást sem fizet, máskor meg eltapsol a gyerekre százezreket. A mostani is egy ilyen alkalom. A lányunk 17 éves, nyáron lett jogsija. Azóta rágja a fülemet egy kocsiért, de nem akartunk neki addig adni sajátot, amíg nem bírja fenntartani, és amíg nem látjuk azt, hogy normálisan, biztonságosan közlekedik. Mivel nagyon szereti a sebességet. Már többször kaptunk bírságot, voltak olyan helyzetek, amiket még én sem vállaltam volna be, pedig több, mint 20 éve vezetek, és gyakorlott sofőrnek mondom magam. Erre ma ment az apjához délután, és felhív, hogy kap egy kocsit, az apja megveszi neki. Kiakadtam. Most is itt volt a szalagavató, kosztüm lett varratva, ruhabérlés, fodrász, kozmetikus, sminkes, minden. Rengetegbe volt. Az apja a saját vacsorajegyeiket nem volt hajlandó kifizetni, nemhogy besegítsen valamibe. Meg lett véve tavaly a többszázezres telefon is, de a számlát én fizetem, plusz az ilyen-olyan levonásokat még hozzá. Most összetörte a gyerek, majdnem 3x annyi volt a megcsináltatása, mint az előző modellnek, csak azért, mert ez új és nagyobb. Mondtam, hogy beszéljen az apjával, én erre nem fizetek ki százezret, ennyiből más telefont vesz magának. De hogy az apja nem fizeti ki, meg csak kiabálni fog vele.


Jövőre továbbtanul, arra is kelleni fog a pénz. És inkább abba fektessen milliókat, ne egy autóba, ami már az első útján veszít az értékéből. Ilyenkor persze a gyerek szemében az apja az isten, és egy rossz szót sem lehet rá mondani. De tudom, hogy a kocsit mi fogjuk fenntartani, mi tankoljuk és minden egyéb költséget mi fizetünk majd a férjemmel. De nem is az anyagi rész a legrosszabb. Hanem hogy ismerem a lányomat, és tudom, hogy fog a kocsival közlekedni. Féltem nagyon, rengeteg baleset van. Nem értem azt sem, hogy ezt az egészet miért télen, a fagyok előtt kell csinálni. Most is 3 havi gyerektartással tartozik, mikor felhívtam, hogy mikor szándékozik ideadni, közölte, hogy nem fogja, mert a gyerek drága ajándékot kapott a névnapjára, tudjam be annak. A lányom is összeveszett velem, hogy én azért nem akarok neki kocsit venni, mert korlátozom csak, és hogy féltékeny vagyok, mert neki már most drágább autója lesz, mint az enyém, és hogyha szeretném, akkor én már régen megvettem volna neki. Közölte, hogy vasárnapig biztos nem jön haza, merthogy én úgyis csak veszekszem vele. De nem érti, hogy én csak féltem.


2018. nov. 30. 22:17
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
94%

xdd

"kocsit mi fogjuk fenntartani, mi tankoljuk és minden egyéb költséget mi fizetünk majd a férjemmel."


basszus valamit azért tud a lányod, hogy akaratod ellenére is mindent fizetsz neki

2018. nov. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Mivel gimnazista, végzős, és nem dolgozik. Minden pénze, ami van, az tőlünk. Plusz néha az apjától, de az kiszámíthatatlan, mivel van, amikor hetekig fel sem veszi a gyereknek a telefont.
2018. nov. 30. 22:27
 3/50 anonim ***** válasza:
31%
Látod hogy vezetni szeretne most ha megkapja a kocsit ha nem előbb utóbb úgy is lesz neki, a legjobb amit tehetsz az hogy gyakorolni viszed hátha változik a stílusa. Nem tudsz vele mit csinálni ha ő nem érzékeli magától hogy alkalmatlan a vezetésre(bár szerintem mindenki tanítható) akkor annyit tehetsz hogy tanítgatod, tanácsot adsz neki stb. Az a baj hogy gyerekként ha az apa (vagy anya) általában szarik rád akkor ha valami jót csinál akkor valóban lehet hogy a gyereknél ő lesz az atya úristen mert vágyik a szeretetre, figyelemre. Igazából a gyerek tartással eddig is meg a jövőben is szívózni fog, hagyjátok hagy vegye meg az autót legalább ezt a terhet leveszi rólatok (ha ti is vettetek volna). Aztán ha túl sok lesz akkor menjen el a lány diák munkázni és tartsa fel ő. Ha veszekszel csak rosszabb lesz a kapcsoltotok mert a szemében egy értékes ajándéktól akarod megszbadítani, az nincs a fejébe hogy valakinek fennt is kell tartania azt az autót, de mint írtam max áll a garázsba amég nem tudja ő finanszírozni.
2018. nov. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
63%

Egyetértek veled.

De itt nem a kocsi az alapprobléma, hanem a volt férjed, lányod, és a te közötti viszony. Legjobb lenne megmondanád nem kéred a gyerektartást, csak kopjon le. Az ajándékok amiket vesz értelmetlenek.

2018. nov. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
8%

Szép család. 150 loerős a gimisnek,szeretetet viszont se apátol se anyátol nem kap mivel érzelmi analfabéták vagytok,vele meeccseltek,apu letojja pénzeli,te irigy vagy a lányodra h pénzelik őt nem téged, a te segged alá azért jo lenne az auto tuti mert nőből vagy,sajnálom a lányt mert ő is olyan lesz mint minden nő ha rájön az üzlet izére... :(

40F

2018. nov. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
92%

"Meg lett véve tavaly a többszázezres telefon is, de a számlát én fizetem, plusz az ilyen-olyan levonásokat még hozzá. Most összetörte a gyerek, majdnem 3x annyi volt a megcsináltatása, mint az előző modellnek, csak azért, mert ez új és nagyobb."


Szerintem ez nem tesz jót, a lányod mindent megkap. A szüleimtől születésnapomra kaptam egy 120 ezres telefont, és amikor összetörtem, diákmunkából kellett fizetnem a javíttatást.


"Közölte, hogy vasárnapig biztos nem jön haza, merthogy én úgyis csak veszekszem vele."


A lányod diktálja, hogy mi van otthon? Állj már a sarkadra, kérdező.


Az meg, hogy az apja vesz neki valamit, azt nektek, a két szülőnek kell megbeszélni, a lánynak ehhez semmi köze. Ha meg a volt férjed gyerektartással tartozik, tessék behajtatni (amennyiben bíróság megállapította az összegét).

2018. nov. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

Nem alkalmatlan a vezetésre, elsőre meglett a KRESZ és a forgalmi is, az oktatója folyamatosan dicsérte nekünk is. Viszont az utakon nagyképű, nem tudok máshogy fogalmazni. Mindenkit előz, megy, mintha kergetnék. A sebességkorlátozást nem veszi figyelembe, a városban 60 alatt nem megy, és simán előz itt is. Merthogy a mi autóink nem arra vannak, hogy lassan menjünk velük (szerinte). Meggondolatlan, önfejű és ha mondom, hogy ne előzzön meg valakit, csak azért is bebizonyítja, hogy meg tudja előzni. Mikor próbálok neki tanácsot adni, akkor közli, hogy lehúzódik és menjek gyalog, mert ő a kioktatásra nem kíváncsi, neki is ugyanannyit ér a jogosítványa, mint nekem, és neki a tudása is frissebb. Igen, csak éppen teljesen vakmerő.


61%-os, a te válaszodat nem bírom értékelni sem. Nőgyűlölő vagy, ez tisztán látszik a kommenteden. Viszont azt nem értem, miért itt akarod levezetni a feszültségedet. Állj le, barom.


A támadó stílusú válaszokkal semmit nem tudok kezdeni, aki ilyen stílusban szeretne írni, mint pár válaszoló, az inkább ne tegye. Köszönöm!

2018. nov. 30. 22:43
 8/50 anonim ***** válasza:
100%

"A sebességkorlátozást nem veszi figyelembe, a városban 60 alatt nem megy, és simán előz itt is. Merthogy a mi autóink nem arra vannak, hogy lassan menjünk velük (szerinte). Meggondolatlan, önfejű és ha mondom, hogy ne előzzön meg valakit, csak azért is bebizonyítja, hogy meg tudja előzni."


Ne haragudj, de miért adtak neki jogsit? Nem normális ez a viselkedés, magára és másokra is veszélyes!

2018. nov. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim válasza:
88%

(Ne haragudj, hogy lányod korabeliként írok.)

El van kényeztetve a lányod.

Ha hiszed, ha nem, volt egy lány ismerősöm, ő is mostanában szerezte meg a jogsiját. Szintén apuka németben dolgozik, drága telefon.. stb. Szintén 150 lovas német bömit akar behozni neki, mondjuk ott szerintem fizetni is fog bele.

De akkor is. Ezt én szülőként biztos nem tenném meg, ahogy nekem sem tették meg. Magamnak vettem drága telefont, magamnak veszek most egy normális autót. Én értékelem mindkettőt, mivel megdolgoztam érte. És a szüleimet becsülöm amiért megadnak mindent amit tudnak. Valakinek ez a minden, a teli hűtő, Zara felső, drága autó, hétvégente 20k bulipénz, egyéb. Van akinek pedig az a minden, hogy vannak szülei akik szeretik és számíthat rájuk. Ezt azért érdemes átgondolni.

Lányod csak annyit lát az egészből, hogy gonosz anyu nem hagyja, hogy friss jogsival száguldozzak, meg összetörtem a telóm és nincsen 100k-ja kijelzőre.

Én szerintem beszélgess el vele, ha eddig nem nevelted így, itt az ideje. Nehéz lesz nagyon, de hidd el, megéri és később nagyon hálás lesz neked. :)

Ne vedd támadásnak az írásom. Tudom, hogy a nyers lényeg néha bántó tud lenni, nem annak szántam. Nyilván még jöhetnél azzal, hogy lányod korabeliként miért tudok ehhez hozzászólni, semmi közöm még a gyermekneveléshez, ebben igazad is van. De mégis talán én jobban átlátom mindkét oldal szemszögét és talán ebben rejlik a megoldás megtalálása is.

2018. nov. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű. Apuka megveszi az autót, mert úgyis meg fogja, te pedig egy fillérrel sem támogatod a dolgot, az üzemanyagot se fizesd. Anelkül meheten fog vele közlekedni
2018. nov. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!