Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat

A kérdés

A ti szüleitek mennyire szólnak bele a dolgaitokba?

mert már semmit nem merek/ merünk tenni nehogy ne tetszen nekik es szóvá tegyék. És az ilyenekből csak a feszültség van..

2018. dec. 1. 10:28  Privát üzenet  

A válaszok

Balra nézek, és azt látom: FELNŐTT PÁRKAPCSOLATOK.

Szerinted mennyire?

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2018. dec. 1. 10:30 Privát üzenet

A leválás a gyerek, az elengedés a szülő témája.

Leválni nem csak fizikailag, hanem érzelmileg és pszichésen fontos.Mikor még van egy megfelelési kényszer a szülő felé akkor a leválás nem történt meg.Mikor a szülő kéretlenül igyekszik beleavatkozni a felnőtt gyereke dolgaiba, akkor az elengedés sem történt meg.

És rendszerint ebből keletkezik a feszültség, mint jelen esetben.

Célszerű realizálni, hogy ha a szüleidnek nem tetszik valami, akkor neked ahhoz ebből a szögből vizsgálva semmi közöd, mert azok nem a te érzéseid, így nem kell velük azonosulnod sem.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2018. dec. 1. 10:47 Privát üzenet
Az anyukám szereti elmondani a véleményét. Úgy szokta kezdeni, hogy "nem akarok beleszólni, de...". Én szívesen meghallgatom, mert sokszor jó meglátása van, és amúgy is jó a kapcsolatunk. Aztán döntök, ahogy én jónak látom (vagy a férjemmel együtt, ha rá is tartozik). Sokszor egészen máshogy, mint ahogy a szüleim szeretnék. A felelősség mindenképp az enyém.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2018. dec. 1. 11:40 Privát üzenet

Most már szerencsére nem nagyon, de ehhez 6 év kapcsolat kellett, hogy szépen fokozatosan leállítsuk őket, és az is sokat segített, hogy 1000 km-rel arrébb költöztünk. Szépen finoman a szülők tudomására kell hozni, hogy megvan a saját életetek, és bár szívesen veszitek a tanácsokat, de a döntések a tieitek. Tudom, hogy ez nem könnyű, de meg kell érteniük, hogy nem lehet örökké fogni a kezeteket.

Sok sikert!

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2018. dec. 1. 11:53 Privát üzenet
Nincs esélyük beleszólni 15 éve nem láttak,okkal..

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2018. dec. 1. 16:28 Privát üzenet

Nekem alapvetően sosem szóltak bele.

Ez egyrészről jó. Másrészről eléggé gyámoltalan és határozatlan voltam egész életemben, így néha jól esett volna egy kis iránymutatás, segítség, tanácsadás.

Főleg a felsőoktatásban vesztem el. Egyik szülőm sem tanult anno tovább, apám ráadásul otthon döglő alkoholista volt, soha nem volt egy "mintám" hogy milyennek is kellene lenni egy jó felnőttnek.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2018. dec. 1. 20:44 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mennyire szól bele a családod a mindennapjaitokba, magán dolgaitokba?
Ti a szüleitek pártját fogjátok vagy a parotoket az anyagiak terén?
Ha a szüleitek mondanak valami rosszat a párotokról, visszamondjátok neki?
Ti hogy viselnétek, ha a párotok beletörölne a dolgaitokba a ti, saját gépeteken?
Huszonéves lányok a szüleitek beleszólnak a dolgaitokba?
Hány éves korotokig engedtétek, hogy beleszóljanak a szüleitek a pasi dolgaitokba?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Szülő-gyermek kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!