Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A ti szüleitek mennyire...

A ti szüleitek mennyire szólnak bele a dolgaitokba?

Figyelt kérdés
mert már semmit nem merek/ merünk tenni nehogy ne tetszen nekik es szóvá tegyék. És az ilyenekből csak a feszültség van..
2018. dec. 1. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Balra nézek, és azt látom: FELNŐTT PÁRKAPCSOLATOK.


Szerinted mennyire?

2018. dec. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

A leválás a gyerek, az elengedés a szülő témája.


Leválni nem csak fizikailag, hanem érzelmileg és pszichésen fontos.Mikor még van egy megfelelési kényszer a szülő felé akkor a leválás nem történt meg.Mikor a szülő kéretlenül igyekszik beleavatkozni a felnőtt gyereke dolgaiba, akkor az elengedés sem történt meg.


És rendszerint ebből keletkezik a feszültség, mint jelen esetben.


Célszerű realizálni, hogy ha a szüleidnek nem tetszik valami, akkor neked ahhoz ebből a szögből vizsgálva semmi közöd, mert azok nem a te érzéseid, így nem kell velük azonosulnod sem.

2018. dec. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az anyukám szereti elmondani a véleményét. Úgy szokta kezdeni, hogy "nem akarok beleszólni, de...". Én szívesen meghallgatom, mert sokszor jó meglátása van, és amúgy is jó a kapcsolatunk. Aztán döntök, ahogy én jónak látom (vagy a férjemmel együtt, ha rá is tartozik). Sokszor egészen máshogy, mint ahogy a szüleim szeretnék. A felelősség mindenképp az enyém.
2018. dec. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Most már szerencsére nem nagyon, de ehhez 6 év kapcsolat kellett, hogy szépen fokozatosan leállítsuk őket, és az is sokat segített, hogy 1000 km-rel arrébb költöztünk. Szépen finoman a szülők tudomására kell hozni, hogy megvan a saját életetek, és bár szívesen veszitek a tanácsokat, de a döntések a tieitek. Tudom, hogy ez nem könnyű, de meg kell érteniük, hogy nem lehet örökké fogni a kezeteket.

Sok sikert!

2018. dec. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nincs esélyük beleszólni 15 éve nem láttak,okkal..
2018. dec. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem alapvetően sosem szóltak bele.


Ez egyrészről jó. Másrészről eléggé gyámoltalan és határozatlan voltam egész életemben, így néha jól esett volna egy kis iránymutatás, segítség, tanácsadás.


Főleg a felsőoktatásban vesztem el. Egyik szülőm sem tanult anno tovább, apám ráadásul otthon döglő alkoholista volt, soha nem volt egy "mintám" hogy milyennek is kellene lenni egy jó felnőttnek.

2018. dec. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!