Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, bennetek nincs egy...

Anyukák, bennetek nincs egy kicsi önzőség sem soha? Ne várjam, hogy ez elmúlik?

Figyelt kérdés
Idén házasodtunk össze a férjemmel, és egyre többször szóba jön a baba-téma. Viszont tartok tőle kicsit (nagyon). Az átlag felett keresünk mindketten, viszont költjük is a pénzt... Szeretünk utazni, éttermezni, bulizni (nem feltétlen arra kell gondolni, hogy ez egyenlő azzal, hogy részegen fetrengünk valahol már éjfélkor). Nekem hiába van egy szoba tele ruhákkal, mindig meglátok valamit, ami tetszik, és beszerzem. Sokszor felsőkategóriás dolgokat, így arra is elég sok elmegy. Ez így gyerek nélkül nem gáz, merthát mire költse az ember a fizetését, ha nem magára. De félek, hogyha már lesz babánk, akkor rosszul fog érinteni, hogy hamarabb kell rá költeni a pénzt. Látom, hogy mennyibe van akár egy 2 hónapos baba is, később ugye jönnek az egyéb költségek is, és ez egyrecsak nőni fog, ahogy telik az idő. Azzal a felfogással nem értek egyet, hogy küldjük a gyereket dolgozni, amint lehetséges, és dolgozzon meg mindenért. Mert ha gyereket vállalunk, akkor azt nem 14-15 évre tesszük, és szeretnénk neki megadni mindent.
2018. dec. 2. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Mióta van gyerekem, annyi változott, hogy neki szívesebben veszek ruhát vagy játékot. Nagyobb öröm neki megmutatni az állatkertet vagy egy élmènyfürdőt, mint egy buli.

De én mindig az a típus voltam, akinek nem volt sok ruhàja, de az minőségi és időt álló.

Mi korán is vàllaltunk gyereket. Nem zavarom el 15 évesen dolgozni, de ennyi idősen simán otthon lehet, ha mi elmegyünk kettesben étterembe vagy moziba. Fura látni, hogy sokan 40 körül még a hasfájassal és az esti etetéssel küzdenek, mi meg szabadok vagyunk.

2018. dec. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom, miért kellett lepontozni az elsőt, ők korán vállaltak gyereket, ennek is van előnye. Én 33 évesen szültem, és bizony, nem ártott volna korábban.

Kérdező, az ember változik, hidd el, ha már van gyerek, neki vásárolsz szívesebben és a neki adott élmény átmelegíti a szívedet. Lehet hogy a családos program már nem olyan izgi mint kettesben, de ennek más a szépsége.

Amúgy ha hiszed, ha nem, a gyerek nem attól boldog hogy anyagilag mindent megadsz neki, hanem, hogy időt töltesz vele. Akkor vállalj gyereket, ha tényleg vágysz rá és tényleg kész vagy időt is áldozni rá. Ha már ott lesz veled, nem leszel önző, ne aggódj.

2018. dec. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
41%
Én is iszonyat önző vagyok, pl ha kapok vagy veszek magamnak valami édességet mondjuk, azt dugiban eszem meg, nehogy osztoznom kelljen, de pont a vásárlással vagyok úgy, hogy onnan, hogy megszülettek nekik sokkal szívesebben veszek cuccokat, mint magamnak - persze nélkülük, mert velük bárhová is elmenni egy rémálom! A szülinapjaim is arról szólnak, hogy a párommal korán reggel lelépünk és késő este érünk haza, addig azt csinálunk és oda megyünk ahová én akarok!
2018. dec. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Igaz, hogy nincs gyerekem meg én annyira nem is rajongok a gyerekekért, nem ez az elsődleges célom az életben stb stb. de szerintem ha lesz egy (vagy akár több) saját gyereked akkor az olyan mértékben meg fog változtatni, hogy ösztönösen is rá fogsz gondolni és ő lesz az első.

Ha meg jól keresel akkor is tudsz majd magadra költeni csak mondjuk nem 5 táskát veszel magadnak, hanem egyet.

2018. dec. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!