Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik otthon laknak még? Lent

Akik otthon laknak még? Lent

Figyelt kérdés

Ha elmentek valahova, pl délután, este. Találkoztok a haverotokkal vagy bármi. Bejelentitek, hogy hova mentek, kivel ?

Kort is írjatok



2018. dec. 3. 11:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Igen, szóltam, hogy hova megyek. Nyilván nem minden részlettel együtt, de úgy nagyjából, és azt is elmondtam, hogy kb. mikor érek haza.

Sőt! Nálunk a szüleim is elmondták nekem, hogy hova mennek, mikor jönnek haza.

Szerintem ez a normális, ha valakik együtt élnek, tök mindegy, hogy kik.

2018. dec. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17%
Én nem mondom, ők sem nekem, nem vagyok kisgyerek.
2018. dec. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mert igazából nekem bejelentik, de engem nem érdekel. És tőlem meg elvárják szinten, de nem akarom.
2018. dec. 3. 11:45
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
Öcsém harminc éves lesz, ő otthon lakik és megkérdezik tőle, mert nem egyszer került bajba. Tehát szüleim részéről ez inkább aggódás. Amúgy engem is irritált anno, de amíg otthon laksz sajnos ez van.
2018. dec. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, ha nem akarod költözz el.. bár gondolom a mamahotel azért tetszik.. tudod ha kisgyerekként élsz( nem önállóan) akkor bizony le kell nyelni hogy gyerekként bánnak veled...
2018. dec. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Most végeztem technikusival, nem találtam munkát. Nyári munkából fizetem most a nyelvtanárom (nyelvvizsgázni akarok), de TB-met kifizetik nekem szüleim. Mindig bejelentem, ha elmegyek valahova, miért titkolnám? Esetleg azt is megmondom, ha úgy alakul az este, lehet nem otthon alszom. 20/F
2018. dec. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%

Amíg otthon laktam, mindig annyit mondtam, hogy ismerősökkel találkozok, nagyjából ekkor meg ekkor jövök.


Mindig csak ennyit mondtam. Sosem kerültem bajba, így nem is kérdezősködtek sokat.

2018. dec. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
Amikor otthon laktam mindig mondtam hova megyek, meddig leszek kb. Nincs ebbe semmi.
2018. dec. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

Én nemrég végeztem az egyetemen, most vagyok a legelső munkahelyemen abban a városban ahol élek, úgyhogy még itthon lakok.

Én mindig elmondtam/elmondom hova megyek. Azon mit titkoljak, hogy elmegyek vásárolni,ügyet intèzni, barátommal, vagy barátnőimmel találkozok? Nem járok titkolnivaló helyekre és nem is szoktak számonkérni. Elég hülyén nézne ki ha pl ülnek a nappaliban, én meg kivonulok a bejárati ajtón egy szó nélkül. Szüleim is elmondják hova mennek. Persze nem percre pontosan lebontva. Ha nincs mit titkolnunk nem mindegy hogy megemlítem hogy xy-nal találkozok?

24N

2018. dec. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
Én is meg szoktam mondani, és a szüleim is. Sőt, ha például azt mondom, hogy találkozok a barátnőmmel, néha még otthon utána meg is kérdezi anyukám, hogy van a barátnőm, mi újság vele (főként olyan barátnőim vannak, akiket még középiskolából ismerek, tehát ők is ismeri őket valamennyire). Nagy dolog, ilyeneket miért ne mondanék meg? A felnőttség nem abból áll, hogy nem tudunk egymásról semmit. Ők is meg szokták mondani, kb. mikor érnek haza, és én szeretem is tudni, mert velük is történhet bármi, és aggódhatnék, ha nem tudom, hogy két órára vagy két napra mentek el otthonról.
2018. dec. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!