Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apasági teszt mennyire változt...

Apasági teszt mennyire változtathatja meg az életeket? Alkoholista apa és lánya kapcsolata amibe becsöppentem? Hogyan kezeljem hogy ne használják ki a párom?

Figyelt kérdés
43 éves elvált nőként egy kiskorú gyerekkel ismertem meg a párom,aki sajnos alkoholista.Segíteni akarok neki,de túl sok minden érte az elmúlt évekbe,előző házasságából született egy gyermek aki jelenleg kamaszkorú és eddig arra használták az apját,hogy pénz kellett neki és nem a szeretetet.tehát érdekből tartották a kapcsolatot vele.Ez most,hogy én képbe kerültem,megszűnni látszik,viszont a kislánnyal is a kapcsolat is megromlik,mert nálam nem tudja ezt eljátszani.Szerencsére a párom tudja ezt,csak nehezen kezeli hiszen csak a lánya( habár felmerült az apaság kérdése) A párom már többször régebben felvetette de nem csinálták meg,mert drága...nem tudom erőltessem -e mert nem tudom milyen hatással milyen érzéssel lenne akár a páromra akár agyerekre ez az egész dolog. egy évet éltek együtt és a terhesség miatt vette el feleségül,és nem az az anya aki példamutató magatartással él azóta is.
2018. dec. 4. 08:55
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim válasza:
85%

Sajnos egy alkoholistán nem tudsz segíteni.

Indokot mindíg találni fog az ivásra.

2018. dec. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
93%

Elvette mert jött a gyerek? Akkor minek tartották meg? Aztán szétmentek és apu alkoholista lett, és lehet még a gyerek sem az övé.

Nem tudom az ivás mit old meg de elsősorban a párodnak kéne észbe kapnia ha már felnőtt férfi és ha már gyereke van.

Le kéne tenni a poharat és igenis megcsinálni azt a tesztet - ez a megoldás. Az elsőhöz akarat kell a másodikhoz pénz, de a probléma nem megoldhatatlan, csak kérdés, hogy meg akarják-e oldani.

2018. dec. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
92%

Ha elvált nő vagy kiskorú gyerekkel, ne kezdj alkoholistával. A gyerekednek is ez az érdeke.

"egy évet éltek együtt és a terhesség miatt vette el feleségül,és nem az az anya aki példamutató magatartással él azóta is."

Ja, mert az apa rohadtul példamutató.

2018. dec. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
96%
Elvalt nőként mondom 2 gyerekkel, nincs eleg problémád hogy egy alkoholoistaval jössz össze? Miert nem nezed a Te gyereked érdekeit???
2018. dec. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
99%

Ne foglalkozz a pasival és a gyerekeivel meg az exével.

A kiskorú gyerekeddel foglalkozz!!! Neki semmiképp sem tesz jót, hogy az anyjának egy alkoholista párja van! És nem fogsz tudni segíteni! Nem lehet.

A saját gyerekedre koncentrálj, ne egy másik család ügyeire.

Nagy felelőtlenség volt egy ilyen pasival kapcsolatot kezdeni.

2018. dec. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
97%
Alkoholista, meg még a gyerekét is letagadja.. A legjobb választás...
2018. dec. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem tagadja le a gyereket,csak elmondta,hogy ez is benne van a pakliban,mert anyuka azóta is túl sok férfi társaságot keres.Ő akkor lesüllyedt amikor anyuka elhagyta,és elkezdett inni...majd benne is maradt...majd évek múlva magától felállt és elkezdte rendezgetni az életét...nem lett komoly kapcsolata,senkivel sem költözött össze,elkezdett dolgozni,de mellette járt a kocsmába napi szinten.amit pénzt keresett elment...úgymond semmije nincs,csak jelenleg mi vagyunk neki. a pénzt amit keres kezembe adja,nem jár a kocsmába,itthon issza meg a napi sörét ami 4-5...nem piszkálom jelenleg ezzel,hogy szokjon le,mert szerintem így is egy olyan helyzetbe csöppent mellettem amibe eddig nem volt része.Mi egy család vagyunk és ez neki nem volt.Diplomás vagyok,saját vállalkozással.VISZONT megfogott ez a férfi,szeret és azt kapom tőle érzelmileg amit eddig nem kaptam soha. Új helyzetek vannak az életében,változott is. És engem idegesít ez a gyerek téma,hogy ne az legyen már,hogy csak azért szeretem apát mert pénzt ad.mert eddig a párom nem mondott nemet soha ha pénz kellett. de tudja a párom,hogy érdekből keresi csak a gyerek. Valahogy arra gondoltam,ha kiderülne,hogy nem az övé,akkor ez már színbe hozná a kapcsolatukat.
2018. dec. 4. 09:47
 8/67 A kérdező kommentje:
* más színbe hozná a kapcsolatukat.
2018. dec. 4. 09:50
 9/67 anonim ***** válasza:
97%

A saját gyerekeddel foglalkozz.

És ne akarj beleszólni egy másik család életébe.

2018. dec. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted,hogy beleszólni? Együtt élünk...
2018. dec. 4. 09:56
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!