Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apasági teszt mennyire változt...

Apasági teszt mennyire változtathatja meg az életeket? Alkoholista apa és lánya kapcsolata amibe becsöppentem? Hogyan kezeljem hogy ne használják ki a párom?

Figyelt kérdés
43 éves elvált nőként egy kiskorú gyerekkel ismertem meg a párom,aki sajnos alkoholista.Segíteni akarok neki,de túl sok minden érte az elmúlt évekbe,előző házasságából született egy gyermek aki jelenleg kamaszkorú és eddig arra használták az apját,hogy pénz kellett neki és nem a szeretetet.tehát érdekből tartották a kapcsolatot vele.Ez most,hogy én képbe kerültem,megszűnni látszik,viszont a kislánnyal is a kapcsolat is megromlik,mert nálam nem tudja ezt eljátszani.Szerencsére a párom tudja ezt,csak nehezen kezeli hiszen csak a lánya( habár felmerült az apaság kérdése) A párom már többször régebben felvetette de nem csinálták meg,mert drága...nem tudom erőltessem -e mert nem tudom milyen hatással milyen érzéssel lenne akár a páromra akár agyerekre ez az egész dolog. egy évet éltek együtt és a terhesség miatt vette el feleségül,és nem az az anya aki példamutató magatartással él azóta is.
2018. dec. 4. 08:55
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 A kérdező kommentje:
Ennyi ember van aki elítél másokat? Ti milyenek vagytok?nézzetek már magatokra,elítéltek valakit akinek nem is tudjátok az életútját? nem is tudjátok,hogy min mentem keresztül a 25 év alatt...vagy talán féltékenyek vagytok? vagy mi van veletek emberek? Ti csak magatokra gondoltok és egy szívtelen világban éltek? Felkelünk minden reggel és elmegyünk dolgozni és nem hazugságokat vágunk egymás fejéhez.Sok mindenkinek kellek,de nem ez a lényeg. És nem veszem el a gyermekétől,mert nyaralni is én vittem a gyerekét,hanem tisztázni szeretném a helyzetet,hogy be lett e csapva . ennyi. Undorító féreg a párom????? mert a tiétek milyen? csak gyümölcsöt eszik esténként gondolom és nyakkendőbe jár minden nap teljesen hibátlan,de tudod,örülök,hogy boldog vagy!!!!! és nincs semmi hiba!!!! Gratulálok az emberi mivoltodhoz,remélem ilyen életet is élsz,hogy mindenkit elítélsz aki az utadba kerül és te vagy a tökéletesség példaképe.
2018. dec. 4. 15:34
 32/67 anonim ***** válasza:
92%

Mindennap iskolába viszi a TE gyereked?

Remélem nem autóval.. a napi 4-5 sörtől gyakorlatilag állandóan részeg.

A saját gyerekét nem viszi iskolába?


Diplomád van.

Gondolom nem pszichológiai tárgyú...

Az önértékelésedet tedd helyre, mert az előző palotás párod olyan mértékben kibillentett, hogy üdvözülten boldog vagy már attól is, hogy egy lecsúszott alkoholista fogja a kezed éjjel.

(Ez ám a szerelem!)


Ne használják ki a párod????????!

Édes istenem mióta elkezdtem olvasni, azóta az jár a fejemben, hogy hogy a francba lehet anyagilag kihasználni egy alkoholistát?! Nem fér a fejembe...

Az lenne a kihasználás, hogy ha véletlenül el tudják csípni némi apróval, amit még nem sikerült meginni, akkor emlékeztetik, hogy van egy gyereke, aki -milyen szemét ez a világ- pénzbe kerül? Aki az ő felelőssége is lenne?


Nem véletlenül ezért jutott eszébe, hogy esetleg jobb is lenne, ha nem az övé lenne az a szerencsétlen gyerek?

Egy apasági teszt nem a világ vége, ha tényleg annyira kérdésesek az állapotok, na, persze, nem egy alkoholistának, aki megiszik mindent, amit csak lehet.


Pénz kellett neki (a kamaszlánynak) nem a szetetet??

Szerinted mennyi szerezetet tud adni egy lecsúszott alkoholista (persze, tudom, éjjel fogja a kezed)? És még a gyerek a hibás, mert nem imádja ezt az apák gyöngyét?

Te beteg vagy.

Gondolom a te gyerekednek is imádnia kell majd ezt az áldott jó embert, ezt a szentet, akit csak kihasználtak. Inni is azért kezdett, természetesen, a Bözse miatt, aki "barátkozós".


Apropó, barátkozós Bözse.

Belegondoltál abba, hogy annak a szerencsétlen gyereknek milyen élete lehet?!

Az apja alkoholista, az anyja csavargós (tételezzük fel, igazak az állítások) - ha te olyan jó ember lennél, amilyennek mutatod magad, akkor azt magyaráznád a "párodnak", hogy visrlkedjen felelősségteljesen, gondoljon a gyerekére!!

Nem azzal tömnéd a fejét, hogy kihasználják.

(Mit is vesznek el tőle, ha egyszer most sincs, és valószínüleg nem is volt semmije?)


Gratulálok neked.

Nőként nulla önbecsüléssel rendelkezel. Nincs annyi tartásod, hogy egy ilyen alakkal nem állok össze, vagy ha már aaaaaaanyira szeret téged, akkor tegye le az italt, az a minimum! Ha nem, hát ennyi volt.

De nem, te megengedő magatartást tanúsítasz egy ilyen komoly jellemhibával szemben, összeállsz egy emberrel, aki kb több évtizede masszív alkoholista..

A kamaszodó lányod habitusát most teszed tönkre, azt tolmácsolod neki, hogy ez teljesen normális, ilyen embert választani, nektek csak ez jár, ennyit érdemelsz te is, ő is.

Szégyellheted magad, mint anya!

Ha majd 15 év múlva egy alkoholista mellett fog kikötni, az a te hibád lesz.



Te törődj a saját életetekkel, tedd rendbe azt, a saját lelkivilágodat.

Ennél igenis jobb az is, ha egyedül vagyok. Nekem annyira nem lenne fontos, hogy valami sörszagú alkesz fogja éjjel a kezem, hogy a gyerekem lelki fejlődését, az egész életét ilyennek tegyem ki!

2018. dec. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
19%

Azért égnek állt a hajam néhány bunkó választól.

Persze megint előjött az a sablon, hogy a nőnek csak a pénz kell. Szóval nyilván akkor te is csak a lóvét sajnálod a pasi gyerekétől, mert nyilván ruhára költenéd meg valami csillogó vacakra.

Mert ezek vagyunk mi nők, igaz?

Nekünk nem lehet diplománk, nekünk nem lehet pénzünk, nekünk csak jár a pofánk és utálunk mindenkit, és mindenki arra kell, hogy minket eltartson.

Mi vagyunk a legócskább emberek a világon.

Akkor azt mondom: ezután minden férfi aki így gondolja éljen egymaga, mosson és főzzön rá egy másik hím vagy csinálja meg ezt maga. Legyen boldog egyedül vagy egy kutyával.

Személy szerint kvára unom az ilyen parsztokat akikből ömlik a mocsok, akik felsőbbrendűnek érzik magukat mindenkinél - okosabbnak, gazdagabbnak.

Tudjátok mit? Nő vagyok, 38 éves. Nem szültem és már párom sincs, egyedül maradtam. Van pénzem, van munkám, nem szorulok rá senkire de elbsztam az életem mert nem a megfelelő emberre áldoztam hosszú éveket az életemből. Egy rakás szrnak is nevezhetném magam, nem állnék messze az igazságtól. De ezt meghagyom nektek, tökéleteseknek, akik mindent jobban tudtok, akik boldogabbak, sikeresebbek, gazdagabbak vagytok.

Remélem mindenki örömét leli benne, hogy beletörli itt a lábát a másik emberbe, biztos a való életben is ekkora király mindenki. Bevallom velem nem így van, sőt.

2018. dec. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, nem az a baj, hogy apolod a lelkét, amúgy én is ezt tettem a parommal, befogadtam csaladja lett, sokat kaptam tőle, én ezt abszolút ertem, DE! Az én parom soha nem ivott nem volt alkoholista, nem volt "problémás"...az alkoholból SOHA nem gyógyul ki, látod meg iszik 4-5 sört, EZ a baj, nem a többi. Értékelhető hogy segíted de ne egy alkoholistát a gyereked mellett!!
2018. dec. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó, 0 %-os, ezt biztosan ide akartad írni??

Hogy került a csizma az asztalra?

Semmi nem passzol semmihez, most te tulajdonképp ki ellen/mellett ágálsz?

Hogy jött ide, h neked van-e gyereked, vagy nincs?


Épp azt magyarázzuk a Kérdezőnek, hogy gyakorlatilag a béka segge alatt van az önbecsülése, épp eléggé belerúg ő saját magába (és a védtelen gyerekébe!) azzal, hogy egy ilyen alakkal áll össze.


És még kérkedik is vele, ő most attól egy szent, mert istápolja az alkoholistát, akinek a saját gyereke nyűg? Hogy a kamaszlány kárára dicsőíti magát, hogy idenézz, én mennyire szeretlek, mert én nekem másodrangú a saját gyerekem is, bezzeg a lányod, az csak a pénzedet akarja (🤣)!

Ez már milyen szint, amikor egy alkesz lecsúszott lúzerért is ilyen játszmázáshoz kell folyamodni?


Biztosan mi vagyunk a hülyék, igen.

2018. dec. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
90%

Én azon gondolkozom, mire lennénk itt féltékenyek. Én előbb vágnám el a torkom, minthogy összejöjjek egy alkoholistával, és gyerekem sincs. Ha lenne, ez duplán igaz lenne.


Úgy jön le, amit magyarázol, hogy volt egy nem alkesz pasid, de az nem fogta este a kezed, most ez fogja, de az alkoholizmus az ára.


Meg fog lepni, vannak férfiak, akik nem isznak ÉS szeretnek. Tudod, igazi szeretet. Nem becsiccsentett kis tinglitangli. Bezizzentve a legkönnyebb mindenkit szeretni.

2018. dec. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
100%

Az apám alkoholista. Van, amikor többet, van amikor kevesebbet, de minden nap ivott/iszik. Anyám 20 évig hitte, hogy szeretettel, kitartással meg tudja változtatni. Apám ígérgette is állandóan, hogy na majd most. A 20. év környékén esett le anyának, hogy nem fog ez változni, mert apám mindig talált valami mondvacsinált indokot az ivásra. 20 év után, 15 évvel ezelőtt elváltak. Apám azóta is iszik, nem többet, nem kevesebbet, de persze mindig van oka rá.


Ilyen apa, és egyéb rossz körülmények mellett nőttünk fel a tesómmal. Senki sem csodálkozna rajta, ha mindketten az otthonról hozott minta szerint élnénk. Ennek ellenére egyikünk sem alkoholizál (alkalmanként sem), a tesóm pedig mintaapa, rengeteget foglalkozik a gyerekével, apánk összesen nem foglalkozott velünk annyit, mint a tesóm a kicsivel egy nap alatt.


Szóval egyrészt nekem eszem ágába nem lett volna összejönni egy alkoholistával, nemhogy odaköltöztetni a gyerekem mellé. De, ha mégiscsak ennyi eszem van, akkor minimum ultimátum:

leszokik a piáról (akár orvosi segítséggel), és gerincet növeszt: nem a környezetet meg minden mást okol az akaratgyengesége miatt, hanem dolgozik magán, hogy ne egy ilyen puhap.cs legyen, mint amilyen jelenleg. Ha ez nem működik (és 99%, hogy nem fog), akkor kuka.

Tudod mikor cseszném el a saját és a gyerekem ki tudja hány évét egy ilyen semmirekellő miatt.

2018. dec. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
74%

Mindent elmondtak már előttem, amit gondolok rólad. Annyival egészíteném ki, hogy nevetséges, ahogy megpróbálsz beszólni a válaszolóknak, mikor semmit sem tudsz róluk, ellenben te kiteregetted a szennyest a saját életedről. Nyilván mindenki látott már alkoholistákat - ha más nem, a hírekben - úgyhogy nem kell ismerni pont ennek 100%-osan az életútját, hogy el tudjuk ítélni.

Arról világosíts fel még, mire is kéne féltékenynek lenni. A mögötted lévő sikertelen házasságra, arra, hogy 16 évvel idősebb vagy nálam, hogy csak egy alkoholistának kellettél?

"Sok mindenkinek kellek" - legalább magadnak ne hazudj, ha már minket nem sikerült megtéveszteni. Ha annyi jelentkező kapkodna egy fiatalnak nem nevezhető, kiskorú gyerekét egyedül nevelő nő után, miért egy olyan embert választottál, aki szenvedélybeteg, és ráadásul egy - szerinted - problémás exe és anyagias lánya is van?

Neked itt nem kell tisztáznod semmit, ahogy már mondták: semmi közöd a férfi gyerekéhez. Te sem örülnél szerintem, ha a volt férjed új barátnője kitalálná, hogy nem is tőle van a gyereked. Lehet, hogy a kertész vagy a medencetisztító fiú csinálta a fényes palota egy eldugott sarkában :D

Végezetül, bár nem tudom hogy tartozik a témához, az én párom nem eszik gyümölcsöt estére, mert nem szereti, és nem jár nyakkendőben dolgozni, mert náluk laza a dress code. De köszi, hogy örülsz neki, hogy boldogok vagyunk. A gyereked meg az alkoholista gyereke érdekében remélem, te is megtalálod végre a lelki békédet, és nem áskálódsz tovább ilyen undorítóan.

2018. dec. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, hogy az exe nem a legpéldamutatóbb azzal, hogy sok pasija volt az exe után, (bár szerintem ezzel nincs semmi baj, ha nem egyszerre tart kettőt, és foglalkozik a gyerekével is), de hogy te egy alkoholista apát mentegetsz... Agyam eldobom.
2018. dec. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 A kérdező kommentje:
Már semmit sem írok nektek! Segítséget kértem,köszönöm,megkaptam. Körülöttem van egy nő,aki 42 éves 13 éve egy nős férfival kavar titokban,szétdúlt egy házasságot,és hazugságban él és játszmát folytatnak. És még sorolhatnám,hogy kik vannak és hogyan élnek körülöttetek itt ebben a világban. Hát inkább élek tisztán,őszintén,és szeretve valakit aki IGEN alkoholista mert megissza a napi 4 -5 sört,de tud életet élni és elmegy dolgozni minden egyes nap és ha hazajön megölel és megköszöni hogy vagyok neki ....ennyi.
2018. dec. 4. 21:09
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!