Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám meghálálni a...

Hogyan tudnám meghálálni a szüleimnek azt a rengeteg jót amit eddig kaptam tőlük?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok és az öcsémmel mindent megkapunk a szüleinktől. Nagyon sokat dolgoznak azért hogy nekünk jó legyen és bár nem mondják de én tudom hogy sok mindenről kell/kellett lemondaniuk azért hogy nekünk jó legyen. Nem vagyunk gazdagok de ami kell azt meg tudják venni,semmiben nem szenvedünk hiányt. 1 hónapja eltört a lábam. Hol anyu hol apu hurcibált heti 1x az orvoshoz kontrollra és tudom hogy apunak ez pénz kiesés volt.Ezen a héten kezdtem el suliba járni(elég messze van a suli) és reggelente elvisznek a buszmegállóig és ha vége a sulinak eljönnek értem kocsival a buszmegig. Múltkor volt az egyik legjobb barátom szülinapja oda is elvittek és éjjel jöttek is értem. Ha kozmetikushoz kéne mennem vagy más olyan szolgáltatáshoz ami elhagyható lenne azt mondják hogy menjek nyugodtan ők elvisznek és megvárnak/jönnek értem.(ezek általában este vannak amikor már nem dolgoznak de tudom hogy fáradtak). Nekem ezek miatt már nagyon bűntudatom van,ők nem szólnak semmit de tudom hogy ez csak teher.Lemondtam már az összes olyan szolgáltatást(körmös,kozmetikus) ami úgymond felesleges és tudok nélkülük pár hétig/hónapig élni vagy meg tudom otthon is oldani. Nagyon hálás vagyok nekik és szavakba nem tudom kifejezni a szeretetemet.Meg szeretném nekik ezt hálálni.Hogy tudnám? Szoktam nekik segíteni a házimunkába bár most kicsit korlátozott vagyok.Amikor nem tudtam kb lábra állni es nem tudtam segíteni anyunak akkor is nagyon rosszul éreztem magamat. Mit tehetnék?Szoktam nekik mondtani azt hogy szeretem őket. Én is fáradt vagyok,nagyon sokat kell tanulnom és most hogy terhelem a lábamat estére nagyon fáj ami miatt kicsit ingerlékenyebb vagyok és néha nem úgy válaszolok nekik ahogy kellene. Észreveszem magamat utánna de természetesen ezek után is lelkiismeret furdalásom van. Mivel lephetném meg őket? Nem engedik nagyon hogy a spórolt pénzemet rájuk költsem,mindig azt mondják hogy magamra költsem. Anyu mostanában emleget egy filmet amit megnézne a moziba.Mondta hogy a tesója is szeretné megnézni. Esetleg egy jegy nekik arra a filmre?De akkor apuval mit csináljak?Valami olyan ötlet kéne amivel ki tudom mutatni azt hogy nem csak azért szeretem őket mert mindent megvesznek nekem. Viszonylag jól tanulok,van 3 nyelvvizsgám is(ezért nagyon büszkék voltak mert az egész suliban egyedül nekem van 3 nyelvvizsgám) és tényleg megpróbálom azt hogy büszkék legyenek rám.Számomra ez nagyon fontos.

2018. dec. 4. 21:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Hogy te milyen aranyos jó fej vagy! Ritka az ilyen lány mostanában. Szerintem (lehet, hogy hülye ötlet, de) minden szónál többet mond, ha megmutatod a gyakorin nekik ezt a kérdést/beírást máris nagyon büszkék lesznek rád! Le a kalappal előttük is! Gratulálok a szüleidhez a szüleidnek pedig a tini lányukhoz! Remélem öcséd is a példaképének tekint!

Kellemes Ünnepeket nektek nagy szeretetben! Minden jót kívánok!

2018. dec. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%

Ha normális gyerek-tinédzser-felnőtt leszel az épp elegendő.

Ebbe beletartozik, hogy hálás vagy nekik, segítesz nekik, megleped őket aztán később veszel nekik egy-két cuccot a házba (persze csak ha tellik rá) Mindenesetre nagyon jól esett elolvasnom ezt a kérdést, örülök, hogy kiírtad. Nekem k*urvaszar gyerekkorom volt, és mindig boldog a lelkem mikor látom, hogy másnak legalább rendes, szerető szülei vannak. Tényleg csak annyit tegyél, hogy legyél tisztességes felnőtt.

És még egy dolog. Hagyd el a bűntudatot és hagyd el a megfelelési kényszert. Ezek csak negatív érzelmek, amik ha megmaradnak nagyon el tudnak mérgesedni és a szüleid ellen fordíthatnak. Koncentrálj az irántuk érzett szeretetre és ezzel pont eleget teszel :)

2018. dec. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Végre valaki, aki szereti a szüleit!!!


Szerintem vegyél legalább három mozijegyet, de akár menjetek mind együtt, hogy közös élmény legyen! :)


És szeresd őket továbbra is ugyanúgy, mint eddig, ennél többet nem is kívánnak, hidd el! Ne gyötörd magad lelkiismeretfurdalással, bocsáss meg magadnak, ha türelmetlen vagy velük időnként, nem vagyunk tökéletesek.

2018. dec. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

"Szerintem (lehet, hogy hülye ötlet, de) minden szónál többet mond, ha megmutatod a gyakorin nekik ezt a kérdést/beírást máris nagyon büszkék lesznek rád!"

Ja, ezt én is írni akartam, csak kimaradt. :)

2018. dec. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%

Általánosságban véve, a szülői szeretet nem viszonozható, hiszen nagyon sokat kapsz a gyerekkor folyamán. Az emberek többsége ugynazt a saját gyerekeinek adja vissza.

Kivétel lehet ez alól pl. ha a szülők idősebb korban ápolásra szorulnak.stb.

2018. dec. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
20%
Úgy látom kissé el vagy(tok) kényeztetve, ami a gyereknevelést illeti ez talán nem kifejezetten jó példa nektek. Mindenesetre értékelendő, hogy legalább némi lelkiismeret furdalással társulva lemondtál a valóban luxusnak tekinthető szolgáltatások igénybe vételéről. Ami a hálát illeti, a gyereknek nem visszafelé, a szülei felé kell elsősorban "hálásnak" lenni, hiszen a normális szülő természetesnek veszi, hogy mindent megadjon a felnövekvő gyerekének és csak az az 'ellenszolgáltatást" várja, hogy lássa a gyerekét sikeres felnőtté válónak. A Ti feladatotok meg a szüleitek felé "hálaként" az kell legyen, hogy majd a Ti gyerekeiteket is rendes emberré nevelitek és akkor a szüleitek nyugodtan, békében mennek majd el, mert a leszármazottaik hasznos emberek lesznek/lettek.
2018. dec. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
Azért igenis jólesik a szülőnek is (meg magának a gyereknek is), ha a gyerek a szülő felé is kifejezi a háláját, nem csak a leendő gyerekeivel bánik majd jól. Nagyon is jól teszed, kérdező, ha azon gondolkodsz, mivel lephetnéd meg őket. Fontos, hogy ki tudd fejezni a háládat, a szeretetedet - és persze nem csak a szülők felé.
2018. dec. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ilyen a szerető, normális szülő.... a mozijegy tökéletes, mindkettőjüknek.

Én mint szerencsére hasonló anyuka, ezeket a fuvarokat soha nem találom tehernek vagy bármi mást ami a gyerekeimmel kapcsolatos.

2018. dec. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%
En sutinek orulnek sajat sutesu ill fenykep rolunk szep keretben
2018. dec. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
17%

Az utolsó, aki lenyomta nekem a nagy monológot arról, hogy mennyire hálás a szüleinek, ők a példaképei, és mennyire várja azt, hogy viszonozhasson nekik mindent... ez huszonéves korában történt, három évvel később sajnos rákos lett az apja, az anyja kimaradt a munkából hogy otthon ápolni tudja (nagyon megviselte a kezelés az apát, enni nem bírt, folyton hányt, infúzióval kellett a végén táplálni). Kérdezd meg, hogy eközben a Hálás Gyermek mivel volt elfoglalva? Plusz munkát vállalt, hogy besegítsen a szüleinek? Nem. Átvállalta a szülőktől a hitelt, amit az ő esküvője utáni lakásvásárlásra vettek fel a fiataloknak? Dehogy. Átment takarítani, főzni, háztartást vezetni? Ugyan. Ő hordta kórházba az apját, hogy az anyja addig pihenhessen? Haha. Megmondjam? Éjjel-nappal dugott a férjével, mondván: APÁNAK ÍGY LESZ OKA ÉLNI, HA LESZ UNOKÁJA!!!


Na ennyit a szavakról, gyerekek. Majd ha valaha tettekkel bizonyítasz, az lesz csak hiteles.

2018. dec. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!