Miért történik mindez?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 1-2 évben egyre többet feleselek a szüleimnek, amit ők sem néznek jó szemmel, de viszont én is tudom, hogy rosszul cselekszem és lenézően beszélek velük, annak ellenére, hogy ők nagyon szeretnek engem. Minden egyes alkalommal, amikor vissza szólok nekik vagy olyant mondok, amivel megbántom őket, utána rájövök, hogy "ezt nem kellett volna", de valamiért mégsem kérek tőlük bocsánatot soha. Pedig tudom, hogy kellene, de mégsem teszem. Olyan, mintha megszállt volna valami rossz szellem, ami befolyásol a mindennapjaimban és nem tehetek ellene semmit. Próbálok de nem megy. Mit javasoltok? Mit kéne tennem?

16/L



2018. dec. 6. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Kamasz vagy. Ennyi! El fog múlni előbb-utóbb. Az, hogy észreveszed már jó pont, próbálj meg cselekedni is. Első lépésként kérj bocsánatot olyankor, amikor úgy érzed, hogy tényleg elvetetted a sulykot. Aztán pedig beszélgessetek sokat, főleg anyukáddal. Talán még ő is emlékszik rá, hogy milyen volt kamaszként.
2018. dec. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%
Nagyjából ebben a korban én akkor voltam ilyen, amikor túlságosan mások avatkoztak bele az életembe, persze nem nekem megfelelően. De például amikor a szülői gazdaságban dolgoztam és nem volt más munkahelyi vagy iskolai megfelelési kényszerem, akkor leírhatatllan volt köztünk a harmónia. A szülő-gyermek kapcsolatot (de még a párkapcsolatot is) nálunk mindig az mérgezte meg ha mások pofáztak bele életembe, például munkahely vagy iskola. Gondolhatod hogy ezek után hogy tekintek az olyan fogalmakra hogy állás, munkahely, egyetem. Pedig pont a karriert és jólétet kellene hogy jelentsék, de nálam nem így volt hanem ellenkezőleg.
2018. dec. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A serdülőkorról még nem hallottál? Semmilyen rossz szellem nem szállt meg, sőt! Az lenne az abnormális, ha nem lennél szemtelen. A te gyereked is ilyen lesz. Most válsz le a szüleidről és alakítod ki a saját szuverén egyéniségedet. A hirtelen felcsattanások idővel majd elmúlnak. Ne ostorozd magad, teljesen rendben vagy!
2018. dec. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Kamasz vagy, de ez nem ment fel a bunkó viselkedés alól.
2018. dec. 7. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kovpet ***** válasza:
78%

"de valamiért mégsem kérek tőlük bocsánatot soha"


Szerintem most sem késő. A felismerés az első lépés. A tett legyen a következő :)

2018. dec. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!