Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jól érzem, hogy nem bírnak...

Jól érzem, hogy nem bírnak elviselni a szüleim?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném, hogy mindketten nagyon erős és nehéz személyiségek. Én sose voltam az a tipikus erős személyiség, ezért sokszor éreztem hogy nem csak azért mert szülők, hanem emberi tulajdonságaik miatt simán leszerelnek mert az ő véleményük számít és a másik kussolhat maximum.

Az anyám erre a legtökéletesebb példa, ha neki van valami a fejében akkor azt a jó isten se változtatja meg, az ember a véleményét se mondhatja el mert végig se hallgatja az embert, csak elkezd kiabálni hogy az biztos nem úgy van és a végén saját magát felhergelve megsértődik és már vége is a "beszélgetésnek", mert őt nem érdekli tovább. Kiforgatja az ember szavát és csak az ő igaza számít, a másik ember csendben el kellene tűrje ezt. Ez gyerekként még annyira nem is feltűnő, mert egy gyereknek a szülője a központ, hiszen "anyának mindig igaza van". Aztán mikor az ember már felnő, nem ilyen egyszerű a helyzet. Egyre többször megy veszekedés, mert egyszerűen nem lehet kommunikálni vele a hülye stílusa miatt. Apám úgy érzem egyetlen hibája lenne, hogy gyenge. Sose fordult még elő, hogy megvédett volna, vagy rá szólt volna anyámra, hogy most már fejezze be (pl. a kiabálást)

Mostanában egyre inkább azt érzem, hogy útba vagyok. Mintha azt várnák már mikor megyek el itthonról, de ez munka mellett is szinte lehetetlen, nagyon magasak az árak, nem tudok egyszerűen hova menni, mert nincs elég pénzem rá. Ha gyűjtögetek minden forintot, akkor is még jó pár éve mire sikerül valamit összehoznom, az albérletre meg sajnálom kidobni a pénzt.

Csak hogy néhány példát említsek, valamelyik nap már az is gond volt, hogy kimostam a ruháimat. Elkezdett kiabálni velem apám, hogy miért mosok külön, mikor aznap mosott anyám és miért nem adtam oda a ruháimat.

Ez most komolyan ekkora tragédia, hogy felnőttként igényem van arra, hogy saját magam mossam ki a ruháimat és nem anyámnak adom oda? Vettem magamnak mosószert, tehát nem az övét használom, csak a vizet meg a gépet. Más szülő szerintem örülne vagy nem? Vagy a másik, valamelyik nap siettem és nem figyeltem és beszaladtam cipőben a lakásba és minimálisan koszos lett a szőnyeg egy apró helyen. Simán kijött azonnal, nem történt semmi nagy dolog. Egyből kiabáltak, hogy nem vigyázok semmire és ez biztos szándékos volt. Valamelyik nap összevesztünk anyámmal és emiatt ő azt hozta fel, hogy direkt csináltam ezt mert most kötekedem vele...

Nem értem, hogy ez már hogy egy család. Egyáltalán milyen család az ahol ilyenek miatt az emberek ordibálnak a másikkal. És még ezer ilyen dolog van, és ha lehetne fognám a cuccaimat és elhúznék azonnal.

Nem érzem, hogy szeretnének. Mintha csak gond lennék nekik. Nem vagyok egy tipik társaság közepe ember, de én ilyen vagyok. Elfogadtam magam, nincs igényem központban lenni, nah erre anyámtól mindig megkapom, hogy változzak meg mert velem van baj. Hogy mondhat ilyet egy anya a gyerekének? Mondtam neki egyszer, hogy ez van nem vagyok olyan, amilyen gyereket akart anno magának. Nah ezen megsértődött, hogy én milyen aljas ember vagyok, hogy ilyet mondok és persze megint kötekedem vele .. a változatosság kedvéért. Megvagyok a szobámban, ha otthon vagyok, nem feltétlen megyek ki a nappaliba. Anyám a telefont nyomogatja, a facebook az élete meg a nagy életigazságok posztolása, meg tv-t néznek amúgy. Határozott elképzelésük, hogy én lenézem őket és azért járkálok nagyképűen a lakásban.. nem baj, hogy ki sem megyek a szobámból, max pisilni. Próbáltam őket elhívni valahova, futni vagy pl. anyát közösen fitnessre, de ők ilyeneket isten ments, hogy csináljanak.. Ha csinálok egy rántottát, 5 perce lett kész de már megy a kiabálás, hogy koszt csináltam a konyhában, mosogassak el azonnal.. tehát nem értem. Karácsony is anyám panaszkodásából telik, hogy neki ez csak munka.. ki mondta, hogy mártírkodjon? Ez nem család, így egyszerűen. Abba is belekötnek, hogy mikor vehetek levegőt, mert az ő házukban teszem azt. Felnőttem, de nem érzem magam annak, mert a szüleim nem engedik. Nem engedik, hogy az legyek. Elvárják a tiszteletet, de fordítva ők semmilyen tiszteletet nem adnak a másik félnek, semmilyen helyzetben. Nem kopognak, egyszer mondtam ezt is, és anyám kiakadt hogy el ne merjem képzelni, hogy a saját házában kopogni fog a szoba ajtón...

nem tudok mit mondani már, de úgy érzem ez egy csapda és felnőtt létemre be vagyok zárva és nem tudok mit csinálni mert nincs rá pénzem, hogy elmenjek innen.



2018. dec. 9. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
6%

Elolvastam 3 mondatot: eleje, közepe, vége.

Kamasz hiszti, nem szól semmiről. Feküdj le, holnap iskola.

2018. dec. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem, hogy állandóan azzal jön anyám, hogy én az ünnepek előtt szoktam a veszekedést generálni. Én. Ő véletlen se generál semmit. Most jön a Karácsony és természetesen a legutóbbi veszekedés, ami miatt én direkt kötekedem vele állítólag, megint megcsináltam a balhét..

Meg kell említenem, hogy beszélgetni mentem oda hozzá, hogy mutassak neki valamit és ebből lett veszekedés mert végig se hallgatja a másikat. Szóval egyszerűen...nem tudom már mi legyen. Apám amúgy ilyen szempontból sose szól hozzá a helyzethez. Kivonja magát, és elmegy tv-t nézni.

2018. dec. 9. 21:24
 3/6 A kérdező kommentje:
23 évesen kamasz hiszti. hmm érdekes. lehet akkor későn érő típus vagyok, bár 23 évesen már talán mondhatom, hogy felnőttem és várom, hogy egyenrangú félként kezeljenek a szüleim. de ha végig se olvastad, csak 3 mondatot akkor mégis honnan tudod miről van szó ilyen határozottan?
2018. dec. 9. 21:26
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, hogy egyedül nem tudsz albérletet fizetni, viszont nálunk is hasonló helyzet volt, amíg én el nem költöztem. Szóval, vegyél ki egy szobát, elhiszem, hogy rossz idegenekkel együtt lenni, de hidd el, csak az elején szokatlan. De ahhoz, hogy neked jobb legyen, kénytelen vagy lépni, és szerintem nincs más megoldás, mert ismerős a helyzet. Amióta én elköltöztem sokat javult a kapcsolatunk a szüleimmel. Egy szoba bérlése nem kerül annyiba, mint egy lakás, nézz utana, jófogáson akár. Egyébként merre laksz?
2018. dec. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Ezért nem kell együtt lakni albérlőknek,ez nem család.. Ahol pisilni is görcsel megy ki vki,meg bezárják 18 felett mint a börtönben ülne.. Ezek nem családok csak sajnos otthon ezt hivják családnak elvárják h a család ez a szarfosszar legyen és furják ahol a gyereket v a nőt nem verik pl.. Simán utba vagy kettesben akarnak lenni az érdek gyerek mehet.. Költözzél mint tudsz,munkás szállón lehet olcson bérelni.. 18 és fél évesen Én ott laktam mert elegem lett a verésből molesztálásbol lopásbol stb cukiságokbol, 40 kilos nőként nem ettek meg ott..
2018. dec. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elolvastam, van amiben igazad van, de van amiben nem. Egy része hiszti. Az, hogy anyáddal nem lehet beszélni, kiabál ha kell, ha nem, nem normális.

De viszont, pont te mondod, hogy ez nem család, közben neked is vannak fura dolgaid. Külön őrizgeted a szennyesed, anyád kimos és aznap te is nekiállsz kimosni a tieid. Hát én is mérges lennék. Feleslegesen megy kétszer a gép, így kétszer annyi víz, áram fogy. Ez csak egy különcködés részedről, nem vagy csecsemő, hogy a ruháidat külön kelljen mosni.

Na meg az, hogy ki sem jössz a szobából, csak pisilni, ez sem családba való viselkedés. Meg ne futásra, fitneszre akard elvinni őket, ez elég meredek ötlet. Én is sportolok, de aki nem, azt nem tudod programként erre rávenni. Menjetek moziba, színházba, stb.

Kétoldalról kell alkalmazkodni, neked is és nekik is.

2018. dec. 10. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!