Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segítsek a barátomnak...

Hogyan segítsek a barátomnak visszaszerezni a gyereke szeretetét? Miért lett most hirtelen ilyen? (lent)

Figyelt kérdés

Bonyolult sztori. Van egy barátom, igazából kollégám, sok éve, én 26 voltam amikor hozzánk jött a céghez, 23 évesen gyakornok volt az irodában, majd felvettük, azóta itt dolgozik Ő is. Már akkor együtt járt egy lánnyal, bár mi úgy gondoltuk ő többet akar mint a nő. De elvette, mert váratlanul jött a gyerek. Nem sokkal a gyerek születése után, egész pontosan 1 éves korában a csaj lelépett. Se nem anya, se nem barátnő, feleség típus, én mondtam, hogy előre megmondtam, bár nem kellett volna bántanom.


A lényeg, hogy egyedül nevelte a kisfiát. Ő most 17 lesz. Számomra jó srác, de egyébként egy kis csirkefogó: állandóan menni kellett érte a suliba az igazgatóiba mert nem bírt magával, verekedett, firkált, állítólag lopott is. Mindegy milyen, nem tudom miért ilyen, de mindig is tudtam, hogy az apja se nen kedves se nem megértő vele. Mindig látványosan undok volt vele, sokat kiabált, ordított vele, sokat nyakon vágta, azért nem bántalmazta de szemét volt vele. "Kuss legyen!" "Ne pofázzál vissza!" "Ha mégegyszer meghallom eltöröm a gerincedet!" "Ne lássalak ma már!" "Takarodj ki" vagy ha bejött az irodába, jó előadta éppen miért kapott intőt de akkor is ez, hogy "hord el innen az irhádat!" Számomra ezek mindig durvák voltak, dehát gondoltam Ő a szülő, nekem nincs gyerekem, honnan tudnám milyen lenne. Nap mint nap - tudom mert közel állnak hozzám és a páromhoz.


Néhányszor eligazítottam az apját, hogy szedje össze magát ha a gyerekkel beszél, persze erre "ne avatkozzak bele". Ő mindig is olyan öntörvényű volt, nem volt mindig túl nyitott, pesszimista is volt, ha rossz napja volt kicsit nem nagyon goromba de a gyerekkel ultra módon. Se egy szülinapi meglepi, se kantúra, apa fia kiruccanás, semmi.


Pár éve azonban bevallotta nekem, egy vita során, hogy szándékosan csinálja. Direkt marja el maga mellől, először nem értettem miért. Aztán elmondta, hogy mert tudja, hogy úgyis rossz apa lenne, amilyen az övé volt: egy full alkoholista szivar volt az apja, azt hiszem nem kell részleteznem. És fél, hogy béna, rossz apa lenne, "mert még anyát se tudott adni neki" (fura)és szégyellné őt a fia . Inkább utálja és legyen tőle keményebb férfi.


De most nem rég mintha kicserélték volna az ipsét. Megpróbálja a srácot a tenyerén hordozni, rohan, szalad neki, megvesz mindent(mármint a kedvenceit) át (akarja) ölelni, megsimítja a fejét, nyájasan beszél hozzá. Már nem 'mit akarsz' hanem ' szevasz kisfiam'. WTF? Ilyen sose volt se akkor ha a gyerek suli után bejött hozzá az irodába, se otthon se máshol ahol vele volt. De néha azt hiszem már késő. A srác nem tud vele ilyen közvetlen lenni... Még mindig kerüli az otthon létet, nem engedi az ölelgetést, kezet sem fog, néha nálunk alszik, néha a keresztszüleinél, néha a havrjainál, vagy gondolom csajnál, de az apjával nem akar túl sokat beszélni csak annyit amennyit muszáj.


Szerintetek mi lelte? Eddig miért nem volt ilyen? Van megoldás? Vagy csak az idő?



2018. dec. 9. 22:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Már rég késő.
2018. dec. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%
Nem biztos, hogy késő, de a tartós szeretethez az apának most kitartónak kell lennie. Hülyeséget csinált nagyon és sajnálom a gyereket.
2018. dec. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Jó néhány évet elkésett vele
2018. dec. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez màr nem fog menni. Amiket mondott, miért volt vele ilyen, abban van némi igazsàg biztos, de alapvetően inkàbb a gyerek anyja irànt érzett haragot verte le a gyereken. (Mert el kellett venni, mert nem szerette viszont, mert egyedül hagyta egy ilyen helyzetben, mert biztos okozott problémàt a gyerek léte későbbi pàrkapcsolatban, időszervezésben stb stb) Vérzik a szivem ha ilyet hallok, hogy egy gyermek pl 5-10 evesen ilyeneket kell halljon a szülőtől, akiben a legjobban bizik, akihez kötödik, akire szàmit. Hànyok az ilyen emberekröl komolyan. Na most valamilyen oknàl fogva kitalàlta, hogy ez legyen màshogy és azt hiszi, hogy 17 év semmilyen nyomot nem hagy és tapsra elfelejtődik. Tönkretette ezt a gyereket. Az anyja elhagyta, az apja îgy bànt vele. A személyiségébem, önképében olyan deformitàsok vannak, amit egy életen ât tartó teràpia sem képes eltüntetni. Mert ne felejtsük el, hogy az csak feldolgozni tud segîteni, hogy ne befolyàsolja szegény fiút egy êleten àt, de elfeledtetni, begyógyîtani ezeket a sebeket nem. Nincs mit tenni, ez nem lesz jobb. És érthetö a gyerek részéről, miért.
2018. dec. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igaz, de nem védem mindenért amit csinált vagy mondott, én tudom a legjobban milyen apa volt. De azt is látom, hogy lassan megeszi a bűntudat. Sosem fog az menni, hogy elmúlt?
2018. dec. 10. 09:49
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen apám volt. Megbocsájtok, de nem felejtek. Késő bánat, ez van.
2018. dec. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy magának is hazudik az ipse. Valószínűbb, hogy azért volt ilyen a fiával, hogy az anyja lelépését verje le rajta.
2018. dec. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hazudik magának?
2018. dec. 10. 22:53
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
tul keso es a 17 eves gyerek nem felejti el milyen volt mindig az apja hozza.
2018. dec. 15. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok, és igazatok van, félreértés ne essék. De pont az érdekel mit kellene tennie, és nekem értük, hogy ne maradjon így? Mert nem maradhat így. Az apja már nem akar így élni tovább, tudom mert nap mint nap beszélünk. Hogy lehetne rávenni a kölyköt, hogy kezdjék újra? Értem, hogy nem kérheti, hogy felejtsen el mindent, de visszacsinálni nem tudja. Többet nem lesz olyan mint eddig volt, és már nem is lehet, de nem lenne. Megijedt attól, hogy elveszítheti, már nem akar nélküle élni. Hónapok óta vergődik én meg nem tudok mit tenni... Szóval?
2018. dec. 18. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!