Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy a lányom...

Mit csináljak, hogy a lányom ne mondjon el mindent anyáméknak? Hogy tiltsak egy 17 évest?!

Figyelt kérdés
Igen, vannak itthon viták, veszekedések, és nem gondolom, hogy minden percünkről tudnia kéne a szüleimnek... Viszont a lányom mindennel rohan hozzájuk, meséli a történéseket, kibeszéli a családot. Utána az anyám engem hív, leb...sz, számon kér. Így tudta meg, hogy a férjem félrelépett. A mai napig hallgatom, hogy hagyjadm el, változott a viselkedésük is a férjemmel szemben. Tegnap is felhív az anyám, hogy miért voltam undok a gyerekkel, meg mit gondolok, hogy hazaér egy fárasztó nap után az iskolából, és neki arra van szüksége, hogy én szemétkedjek vele?! Kértem már a lányomat, hogy ne mondjon el nekik mindent, nem kell minden apróságról tudniuk. De hogy ők családtagok, igenis vállaljam fel, hogy visszafogadtam a férjemet megcsalás után, meg azt is, hogyha hisztizek és veszekszem itthon, ne titkoljuk el.
2018. dec. 12. 16:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Úgy, hogy hagyod hagy mondja el. Te viszont szépen l***arod és nem foglalkozol anyád véleményével, nem veszed neki fel a telefont és nem beszélsz vele. Probléma megoldva.
2018. dec. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

1.Zárd el az információcsapot. Csak zárt ajtók mögött beszélj meg bármit a férjeddel, a lányod előtt semmit. Ha telefonálsz valakivel és hazaér a lányod, azonnal fejezd be a beszélgetést, vagy válts semleges témára.

2.Ne ossz meg semmit, ne beszélj meg semmit a lányoddal. Ha olyan döntésekkel szembesül, amiket nélküle hoztatok meg és értetlenkedik, mondd el neki, hogy ez a következménye annak, hogy kiteregeti a legbelsőbb személyes dolgaitokat is, mert van azért sok dolog, ami nem tartozik a nagyszülőkre sem!

3.Próbálj meg minél több infót kiszedni a lányodból a nagyszülőkről, és játszd el nekik az egészet fordítva. Bármit megtudsz róluk, pl. nagypapa nem hordja a papucsot, amit karácsonyra kapott tőletek, b..d le, hadd érezzék, milyen az egész fordítva.

2018. dec. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

"igenis vállaljam fel, hogy visszafogadtam a férjemet megcsalás után, meg azt is, hogyha hisztizek és veszekszem itthon, ne titkoljuk el"

Igaza van.

Ha szerinted minden úgy van jól, ahogy, akkor ne foglalkozz azzal, hogy más hogyan gondolja. Én nem mondom, hogy fel se vedd a telefont, de mindenesetre ha tudod, hogy igazad van, akkor ne húzd fel magad azon, hogy egyeseknek más a véleménye. Egyik füleden be, a másikon ki, leszaromtabletta, stb.

2018. dec. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%
Nem kutya, hogy tiltani keljen, ő a lányod! Te vagy az anyja, te nevelted, megkéne tudnod oldani a helyzetet, sőt már azelőtt meg kellett volna, hogy idáig fajult.
2018. dec. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%
Hát nem csoda hogy oda menekül a lányod, ha ilyen szüleim lennének én is mindennel inkább a nagyszülőkhöz mennék
2018. dec. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Ennél fiatalabb voltam,sokat voltam nagymamámnál,és mindent elmeséltem ami otthon történt.Ennek főleg az volt az oka,hogy ő mindig meghallgatott,szerette ha mesélek,míg anyámmal 2 mondatot nem tudtunk beszélni normálisan.
2018. dec. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%
Ugye tudod hogy itt nem a lányoddal van a baj? Kinek mesélje el szerencsétlen hogy az apja gerinctelen az anyjának meg semmi önbecsülése, együtt vannak de állandóan veszekednek?
2018. dec. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem igaza van, én is ezt tenném.
2018. dec. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%
Ne a lányod elött veszekedj a férjeddel, illetve ne elötte tárgyaljátok ki a házaséletetek problémáit.
2018. dec. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
13%
A drága kislányod így próbál uralkodni rajtad. Hagy dumáljon. Te meg ne tojj be anyádtól, szólj neki végre hogy felnőtt ember vagy, úgy rendezed a dolgaidat ahogy akarod. A kisasszonyt meg szívesen elengeded a mamáékhoz pár hétre, ott majd nyilván nyugta lesz....
2018. dec. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!